ساخت ویلای ارزان

آیا ساخت ویلای ارزان امکان پذیر است؟

پاسخ ما در مهراز طراحان به این سوال مثبت است؛ شرکت مهراز طراحان می‌تواند هزینه ساخت ویلا شما را ارزان‌‎تر از دیگر شرکت‌های معماری ارائه کند، چرا که ما در مهراز طراحان می‌توانیم متریال‌های شما را به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه‌ها تهیه کنیم، به این صورت هزینه ساخت نیز کاهش می‌یابد.

داشتن یک ویلای شخصی یک خواسته رویایی است که برای بعضی از افراد به راحتی قابل دسترس و برای بعضی کمی دست نیافتنی است.

با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌های ساخت و ساز، اینکه شما خود ویلای شخصی‌تان را بسازید امری پر هزینه و چالش برانگیز به نظر می‌رسد؛ اما اگر بودجه‌ای محدود دارید می‌توانید با مدیریت صحیح و مهندسی دقیق پروژه، هزینه‌ها را بهینه کنید و عملا ساخت‌ویلا برای شما ارزان تمام شود.

فراموش نکنید که طراحی و ساخت ویلاهای ارزان قیمت تنها از یک تیم مهندسی حرفه‌ای و با تجربه بر می‌آید؛ چرا که با شروع پروژه چالش‌های غیر منتظره‌ای ایجاد می‌شوند و مدیریت این چالش کاری است که مهندسین با تجربه بر می‌آید.

ساخت ویلای ارزان قیمت مراحلی دارد که اولین مرحله آن طراحی ویلا است.

ارزانترین روش‌های ساخت و مراحل آن‌ها را با هم در این صفحه از سایت مهراز طراحان بررسی می‌کنیم.

آیا ساخت ویلای ارزان امکان پذیر است؟
ساخت‌ویلای‌ارزان قیمت مراحلی دارد که اولین مرحله آن طراحی ویلا است.

روش‌های ساخت ویلای ارزان قیمت

ساخت ویلاهای ارزان به عنوان امری غیر ممکن نیست، بلکه با رعایت برخی نکات و مشاوره‌های قبل از ساخت که می‌توانید از شرکت‌های با تجربه کسب کنید، می‌توانید مراحل ساخت‌ویلا ارزان را متناسب با بودجه و خواسته‌ی خود داشته باشید.

ساخت ویلا از خیلی جهات به صرفه‌تر از خرید ویلا به حساب می‌آید، چرا که می‌توانید ویلایی اعمال شده با خواسته‌های شخصی خود را در طراحی و اجرای ویلا داشته باشید.

1. محل زمین ویلایی

2. اندازه ساختمان ویلایی

3. سبک طراحی و ساخت ویلا ارزان

4. محوطه‌سازی مقرون به صرفه

5. مشاوره برای ساخت ویلای ارزان

6. ساخت ویلای پیش ساخته

7. طراحی ویلا لاکچری

بدیهی است که غالبا برای طراحی ویلا به جز برپا کردن عمارت اصلی، نیاز به ساخت و ایجاد محوطه سبز در اطراف آن را نیز خواهیم داشت تا ماهیت و هویت ویلا شکل بگیرد.

پلان به شکل کاملا مهندسی شده

برای ساخت ویلا حتما باید پلان به شکل کاملا مهندسی شده، مانند هر سازه دیگری ایجاد گشته و پس از آن عملیات اجرایی از جمله گودبرداری و سایر موارد به انجام برسد. در نظر داشته باشید که بررسی وضعیت خاک پیش از گودبرداری و اضافه کردن سازه نگهبان به شکل لازم، حتما باید به شکل کاملا مهندسی و اصولی، پیاده سازی شود.

با توجه به شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری، نوع الگو طراحی ویلا لاکچری و مصالح لازم در ساخت و ساز آن تعریف شده و مطابق همان الگو پیش خواهد رفت.

در گام بعدی اسکلت عمارت ویلا برپا شده و ساخت و ساز پیش می‌رود. همین طور ایجاد تاسیسات، لوله کشی‌ها، اضافه کردن سقف کاذب، سیم کشی و … از مراحل بعدی ساخت و ساز ویلا لاکچری به حساب می‌آیند و باید در هر مرحله نسبت به سبک دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا لاکچری توجه کافی را مبذول داشت.

چیزی که در ساخت‌ویلا باید حتما مورد توجه قرار گیرد، فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی است. در ساخت چنین عمارت هایی، نیازمند جریان دادن روح طبیعت و متفاوت ساختن این بناها با ساختارهای شهری هستیم تا همان حال و هوای جذاب و دوست داشتنی به وجود بیاید.

اصول طراحی ویلا را بهتر بشناسیم

انتخاب محوطه فضای سبز

در طراحی ویلا لوکس اهمیت زیادی دارد که حتما محوطه سبز را در نظر گرفته باشید. ماهیت طراحی و ساخت ویلا به شکلی است که حتما باید محوطه‌ای را برای ایجاد فضای سبز در نظر گرفته و ساختمان ویلا را در آن قرار دهید. حال بسته به این که پتانسیل محوطه و زمین در اختیار شما چه اندازه باشد، برای متراژ محوطه فضای سبز تصمیم گیری خواهد شد. بدیهی است که هر آن چه و هر آن قدر که فضای سبز گسترده باشد، در نهایت تجهیزات بیشتری در آن جای خواهد گرفت و می‌توان محوطه ویلا را به شکلی کاربردی تر و زیباتر تجهیز کرد.

انتخاب محوطه فضای سبز
در طراحی ویلا لوکس اهمیت زیادی دارد که حتما محوطه سبز را در نظر گرفته باشید

ایجاد فضای سبز

پس از آن که محوطه سازی ویلا انتخاب شده و مساحتی به آن اختصاص یافت، نسبت به ایجاد فضای سبز تصمیم گیری می شود. ایجاد فضای سبز با توجه به منطقه جغرافیایی، پتانسیل کاشت گل و گیاهان مختلف، بودجه و سایر موارد تصمیم گیری خواهد شد. از این روی با در نظر گرفتن تمام این موارد، نسبت به ایجاد فضای سبز اقدام می‌شود. هر آن قدر که فضای سبز وسیع‌تر و زیباتری باشد و از المان های درخت، سبزه، گل های مختلف و بوته های گوناگون بیشتر استفاده شود، زیبایی و سرسبزی بیشتری در محوطه فضای سبز ویلا فراهم خواهد شد.

این درست چیزی است که در ویلاها می‌خواهیم؛ دسترسی به یک ساختمان زیبا که در قلب منطقه ای سرسبز واقع شده باشد. اما همیشه شرایط لازم برای احداث چنین محوطه ای به راحتی فراهم نیست. زمین‌های مستطیل شکل طولانی، که عرض و طول آن ها تناسب درستی با یکدیگر ندارند یا زمین های دارای نواقص، همگی باعث می‌شود تا امکان طراحی فضای سبز و طراحی ساختمان ویلا، با مشکلات زیادی روبرو شود. از این روی لازم است تا این مراحل را به دست تیم های حرفه‌ای بسپارید.

احداث ساختمان به شکل باز در ساخت ویلا

ساختمان ویلا باید با فرمولاسیون باز طراحی شود، به این معنا که از دیوارهای پر از پنجره با شیشه‌های قدی تا حد امکان استفاده شده و به خوبی نور از محوطه بیرون به داخل تابانده شود. چیزی که در فرمول طراحی ویلا در بخش احداث ساختمان می‌خواهیم قرار گرفتن ساختمان جایی در میان فضای سبز است. البته در صورتی که این امکان در محوطه ویلا وجود داشته باشد، بهترین و ایده‌آل‌ترین فرمول طراحی ویلا، قرار گرفتن آن در میانه محوطه به شکلی است که در هر ضلع از ساختمان، مماسی با فضای سبز داشته باشیم. در غیر این صورت ساختمان ویلا در یک طرف واقع شده و سمت دیگر آن به فضای سبز اختصاص خواهد یافت.

تعبیه استخر و سایر تجهیزات تفریحی

ساخت استخر و سایر تجهیزات تفریحی گام بعدی است که در محوطه سازی ویلا به آن پرداخت می‌شود. در این گام لازم است که از تجهیزات تفریحی چون آلاچیق، استخر، زمین بازی کودکان و … تا حد امکان استفاده گردد. توجه داشته باشید که این موارد به پتانسیل فضای سبز و میزان وسعت آن بستگی دارد. بدیهی است که تعبیه استخر در یک محوطه فضای سبز محدود معنای چندانی نخواهد داشت و در این شرایط در صورتی که اصرار به ساخت استخر وجود داشته باشد، استخر را به صورت استخر سرپوشیده در طبقه منفی یا همکف ویلا در جایی سرپوشیده احداث می‌کنند.

تعبیه استخر و سایر تجهیزات تفریحی
تعبیه استخر در یک محوطه فضای سبز محدود معنای چندانی نخواهد داشت

نرده کشی و حصار بندی

نرده کشی و حصار بندی بخش بعدی کار را به خود اختصاص می‌دهد. لازم است که سرتاسر و دور تا دور محوطه ویلا را نرده کشی کرده و حصارهای بلند برای ایمنی سازی و به نوعی جدا کردن محوطه به کار ببرید. در حال حاضر انواع و اقسام نرده ها و حصارهای فضای سبز وجود دارد که می‌توان از آن‌‌ها بهترین بهره برداری برای زیباکردن و در عین حال ایمنی سازی محیط را برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 13 =