تعمیرات خانه

به هر حال هر ساختمانی بعد از چند سال نیاز به تعمیرات دارد چون مواد و مصالح، تاسیسات و حتی دکوراسیون داخلی تحلیل می روند و در نتیجه باید ترمیم شوند. البته مبحث تعمیرات خانه بسیار گسترده بوده و نمی تواند زمان مشخصی را برای این منظور تعریف کرد چون هر بنایی بسته به نوع کارایی که دارد، زمان و میزان استهلاک متفاوتی خواهد داشت. به این معنا که ساختمان های اداری و تجاری، زودتر از ساختمان های مسکونی مستهلک شده و باید در زمان های کوتاه تری تعمیر شوند.

راهنمای تعمیرات خانه

تعمیرات در ساختمان های مسکونی، اصول خاص خود را دارد. شما باید بدانید از کجا باید تعمیرات را شروع کرده و چه مواردی لازم است در نظر گرفته شود. به خاطر داشته باشید که اگر تعمیرات خانه به موقع انجام شود، هزینه آن کمتر از بازسازی خواهد بود. به طور کلی چند توصیه به شما عزیزان داریم:

1- تعمیرات را از بیرون خانه شروع کنید

پیشنهاد می کنیم تعمیرات خانه را از قسمت بیرونی شروع کنید چرا که قسمت های بیرونی شامل حیاط، باغچه، پارکینگ و نمای بیرونی ساختمان، زمانبر است از سویی دیگر اگر تعمیرات خانه را در فصول سرد سال شروع کرده اید، هر روز که هوا آفتابی است، باید امور بیرون از خانه را سریع تر انجام داد قبل از اینکه بارش شروع شده و برای شما محدودیت ایجاد کند. لذا به صورت زیر عمل نمایید:

  • اگر باغچه در حیاط نیاز به تعمیرات دارد، ابتدا به سراغ این قسمت بروید. شما با یک حصاربندی زیبا می توانید مرز بین باغچه و حیاط را مشخص کنید و نمای حیاط را زیباتر کنید.
  • کف پوش حیاط با دقت بررسی شود در صورتی که خرابی زیادی دارد، حتما پوشش فعلی را به طور کامل برداشته و پوشش جدید استفاده نمایید.
  • اکنون به سراغ بازسازی نمای بیرونی خانه بروید. یک تعمیرات جزئی می تواند ماندگاری نما را بیشتر کند. شستن نمای بیرونی و از بین بردن جرم ها از طریق تراشیدن، ترمیم قسمت های تخریب شده، تعمیر روشنایی و… از حمله تعمیرات خانه در قسمت بیرون خانه است. در صورتی که هنوز نمای بیرونی خانه از نوع سیمانی است، توصیه می کنیم حتما از آجر و سنگ برای زیباتر شدن و استحکام نما استفاده کنید.
تعمیرات منزل

 

2- اکنون به سراغ داخل ساختمان بروید

بعد از اینکه تعمیرات بیرونی خانه تمام شد، به سراغ محیط داخلی ساختمان بروید. در این مرحله نیز پند توصیه برای شما عزیزان داریم:

  • سالن پذیرایی

مهمترین قسمت هر خانه که نماینده زیبایی آن است، سالن پذیرایی است. قرار است مهمان ها در این قسمت از خانه نشسته و پذیرایی شوند. در تمام مدت، آن ها سالن پذیرایی را با دقت بررسی می کنند. لذا کوچکترین عیب در این قسمت، به خوبی به چشم می آید. کدر شدن دیوارها، پاره شدن کاغذ دیواری، خراب شدن دیوارکوب، خراب بودن وسایل و دکوراسیون و… همگی به شدت نمای داخلی ساختمان را تحت تاثیر قرار می دهند. در صورتی که پوشش دیوارها و کفپوش مشکل پیدا کرده است، حتما تعمیرات را انجام دهید قبل از اینکه این عیب پیشروی کرده و مجبور باشید هزینه سنگینی برای بازسازی داخلی بپردازید.

  • آشپرخانه

سپس به سراغ آشپزخانه بروید. این قسمت ممکن است به تعمیرات بیشتری نیاز داشته باشد. برای مثال خراب شدن رنگ دیوارها یا هر نوع پوشش دیواری، خرابی کابینت ها، گرفتگی لوله های آب و… از جمله تعمیراتی است که باید انجام گیرد. البته به طور کلی باید کلیه تاسیسات برق و آب در خانه با دقت بررسی شود و هر گونه تعمیرات مورد نیاز، اجزا شود.

  • اتاق خواب ها

اتاق خواب ها فراموش نشود. بعضا به این قسمت از خانه زیاد اهمیت نمی دهند چرا که معتقد هستند فقط خودشان آن قسمت ها را می بینند. اما این ذهنیت غلط است آیا خودتان نمی خواهید از زیبایی اتاق خواب لذت برده و آرامش این فضا بیشتر باشد. در نتیجه توصیه می کنیم حتما تعمیرات این قسمت هم جدی گرفته شود. ترمیم پوشش دیوارها و کف پوش ها، تعویض پرده ها، تعمیر وسایل گرمایشی و سرمایشی، تعمیر پنجره ها و حتی بررسی سرویس خواب و…. انجام شود.

  • سرویس بهداشتی

در ادامه تعمیرات خانه حتما باید به سراغ سرویس بهداشتی و حمام نیز بروید. این قسمت ها غالبا به تعمیرات نیاز دارند. گرفتگی سیفون، خرابی روشویی، گرفتگی دوش حمام و… از جمله مواردی است که اهمیت تعمیرات سرویس بهداشتی و حمام را نشان می دهد.

بازسازی خانه

 

چند نکته برای تعمیرات خانه

در نهایت لازم می دانیم چند مطلب مهم در زمینه تعمیرات خانه را برای شما عزیزان بیان کنیم با این امید که این امر به بهترین شکل ممکن انجام گیرد:

در صورتی که در آپارتمان زندگی می کنید، نباید بدون اجازه سایر اهالی ساختمان، اقدام به تعمیرات نمای بیرونی خانه کنید چون نهایتا باید این افراد هم در هزینه ها مشارکت کنند و اگر موافق نباشند، تمامی امور برعهده خودتان خواهد بود.

تعمیرات خانه را به تیم مهندسین متخصص بسپارید در این زمان خیالتان راحت بود که نه تنها کیفیت و سرعت کار بالا است بلکه بدون نیاز به حضور خودتان، تمامی امور به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

در بحث تعمیرات خانه نیز باید به هارمونی بین عناصر و نورپردازی داخلی خانه توجه کنید. نباید تعمیرات منجر به دل گرفتگی داخل خانه شود.

در صورتی که بالکن خانه بزرگ است می توانید در طول تعمیرات، آن را به یک گلخانه کوچک تبدیل کرده و از زیبایی این محیط سبز برای خانه لذت ببرید.

پیشنهاد می کنیم تعمیرات خانه را حتی المقدور در فصول گرم سال انجام دهید در این صورت هم خانه زودتر خشک شده و قابل استفاده خواهد بود و هم امور بیرونی به سرما و بارندگی برخورد نمی کند.

حتما در تعمیرات خانه از مواد و مصالح درجه یک استفاده کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.

آخرین نوشته ها