اجرای پروژه های ساختمانی

ساختمان سازی در عصر حاضر نسبت به گذشته بسیار تفاوت دارد. در قدیم الایام این کار بر عهده یک معمار با چند کارگر بود که براساس طرح هایی که قبلا کار کرده بودند، ساخت و ساز را در پیش می گرفتند اما پیشرفت علم باعث شده است که بحث عمرانی ساختمان به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای پیش برود به گونه ای که کافی است امر ساختمان سازی را به یک تیم مهندسی کامل و حرفه ای بسپارید. از این مسئولیت تمامی امور برعهده آن ها خواهد بود تا ساختمان را به طور کامل و البته بر اساس سلیقه شما، تحویل دهند.

خدمات اجرای پروژه های ساختمانی

معمولا یک تیم مهندسی حرفه ای از مجموعه ای از افراد تشکیل شده اید که هر کدام، تخصصی داشته و می توانند بخشی از امور را انجام دهند. این تیم باید کافی باشد به این معنا که نیاز به نیرو از گرایش های مختلف خواهد بود تا کار هم از نظر استانداردهای جهانی و هم از نظر زیبایی، به خوبی پیش برود. گروه مهراز طراحان با خدمات زیر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود:

 • تهیه نقشه عمرانی برای ساخت و ساز

اولین قدم برای ساخت و ساز، تهیه نقشه های عمرانی است. در این مجموعه گروهی از مهندسین که در امر نقشی کشی توانا هستند، فعالیت می کنند. نقشه اولیه ساختمان بسیار مهم است چرا که باید کمترین پرتی فضا را داشته و از سویی دیگر طراحی بسیار خوبی داشت هباشد تا این ساختمان برای کار یا زندگی، ایده آل باشد. جالب است بدانید اگر یک مهندس حرفه ای باشد، برای یک فضای کوچک، نقشه ای پیاده می کند که بزرگ به نظر برسد.

 • پیمانکاری ساختمان

پیمانکاری ساختمان نیز با ما خواهد بود. ما تیمی از کارگران را که مورد تایید گروه است برای ساخت و ساز در نظر گرفته ایم که تعهد داشته و وظایف خود را با دقت پیش می برند.

ساخت و ساز

 

 • استفاده از متریال مناسب در ساخت و ساز

این مسئله بسیار مهم است که متریال به کار رفته در ساختمان، بسیار باکیفیت و مقاوم باشند چون جنس این مواد تعیین کننده طول عمر ساختمان خواهد بود. گروه مهندسی مهراز طراحان، در این زمینه با شما صحبت خواهد کرد و چند مورد را به شما پیشنهاد می دهد. البته ما در این زمینه با شرکت های قرارداد داریم که متریال اصل و باکیفیت ارائه می کنند اما به هر حال لازم می دانیم مشتری را در جریان بگذاریم.

 • برآورد دقیق مقدار مصالح مورد نیاز

اتفاقی که در اغلب پروژه های ساختمانی رخ می دهد این است که پیمانکاران و مهندسی، مواد و مصالح را بیشتر یا کمتر از مقدار استاندارد سفارش می دهند. اگر مصالح زیاد باشد، مسئله نگهداری آن ممکن است به مشکل برخورد کند و اگر مصالح کم بیاید، ممکن است خرید مجدد به زمان کمبود مواد و یا زمانی که قیمت ها گران است برخورد کند. تیم مهندسی ما، برآورد دقیقی در این زمینه خواهد داشت تا دقیقا به همان مقدار که نیاز است، مصالح خریداری شود.

 • نصب و راه اندازی تاسیسات برقی و مکانیکی

کلیه امور مربوط به نصب و راه اندازی تاسیسات و تجهیزات برقی و مکانیکی، بر عهده تیم مهندسی ما خواهد بود. گروهی از مهندسین ما در این زمینه تخصص داشته و زمانی که به این مرحله از کار برسیم، امور به دست توانمند آن ها سپرده خواهد شد. ما همچنین سعی می کنیم بهترین تجهیزات را از شرکت های معتبر خریداری کنیم تا از نظر کیفیت نگرانی نداشته باشید.

 • نازک کاری و طراحی

علاوه بر امو سفت کاری ساختمان، کلیه امور مربوط به نازک کاری و طراحی دکوراسیون بر عهده ما خواهد بود. در این گروه ما بهترین و شیک ترین طراحی های داخلی در قالب کاتالوگ در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت تا براساس سلیقه خود بتوانید طرح های زیبا را انتخاب نمایید البته ما در این انتخاب به شما کمک خواهیم کرد چون غالب مشتریان تنها به زیبایی فک کرده و نمی دانند آیا این طرح برای این ساختمان مناسب است یا خیر.

 • طراحی فضای سبز

بخشی از امور پروژه های ساختمانی، به طراحی فضای سبز مربوط می شود. در صورتی که خانه ویلایی باشد و یا اینکه ساخت و ساز یک ویلا را به ما سپرده اید، مهندسین متخصص ما در امر طراحی باغ و پارک در خدمت شما خواهند بود تا زیباترین فضای سبز را برای شما عزیزان طراحی نمایند. البته در صورتی که خانه آپارتمانی دارید نیز باید بخشی از فضای خانه را به وجود گل و گیاه اختصاص دهید. در این موارد نیز باید در طراحی دکوراسیون داخلی به این مسئله توجه شود چون بخشی از فضا توسط گیاهان اشغال خواهند شد.

نقشه کشی و نقشه برداری

 

 • پیشبرد کار مطابق استانداردهای جهانی

لازم به ذکر است که ما مسئولیت تمامی اموری که توسط مهندسین شرکت انجام گرفته است را بر عهده می گیریم. در واقع از همان ابتدای شروع کار، تعهد داریم به بهترین شکل و براساس استانداردهای جهانی، ساخت و ساز را پیش ببریم تا ساختمانی زیبا و ایمن را به شما عزیزان تحویل دهیم.

روند کار در اجرای پروژه های ساختمانی

 1. در ابتدا لازم است کارشناسان ما به محل امده و برآوردهای اولیه انجام گیرد. قطعا بررسی های اولیه بسته به نوع کار، تفاوت دارد. برای مثال آیا شما می خواهید ساختمان را بازسازی کنید و یا اینکه قرار است یک بنای جدید احداث کنید؟
 2.  نقشه اولیه طراحی می شود و سپس باید با مشتری جلسه ای برگزار گردد. این مسئله مهم است که مشتری از فضا بندی داخلی، رضایت داشته باشد.
 3. تمامی مواد، مصالح و تجهیزات مورد نیاز خریداری خواهد شد تا در حین کار،به مشکلی برخورد نکنیم.
 4. سعی می کنیم امور را براساس یک برنامه پیش ببریم تا دقیقا در زمان قید شده در قرارداد، کار به اتمام برسد.

آخرین نوشته ها