طراحی ویلا لاکچری

بدیهی است که غالبا برای طراحی ویلا لاکچری به جز برپا کردن عمارت اصلی، نیاز به ساخت و ایجاد محوطه سبز در اطراف آن را نیز خواهیم داشت تا ماهیت و هویت ویلا شکل بگیرد.

برای ساخت ویلا حتما باید پلان به شکل کاملا مهندسی شده، مانند هر سازه دیگری ایجاد گشته و پس از آن عملیات اجرایی از جمله گودبرداری و سایر موارد به انجام برسد. در نظر داشته باشید که بررسی وضعیت خاک پیش از گودبرداری و اضافه کردن سازه نگهبان به شکل لازم، حتما باید به شکل کاملا مهندسی و اصولی، پیاده سازی شود.

با توجه به شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری، نوع الگو طراحی ویلا لاکچری و مصالح لازم در ساخت و ساز آن تعریف شده و مطابق همان الگو پیش خواهد رفت.

در گام بعدی اسکلت عمارت ویلا برپا شده و ساخت و ساز پیش می رود. همین طور ایجاد تاسیسات، لوله کشی‌ها، اضافه کردن سقف کاذب، سیم کشی و … از مراحل بعدی ساخت و ساز ویلا لاکچری به حساب می‌آیند و باید در هر مرحله نسبت به سبک دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا لاکچری توجه کافی را مبذول داشت.

چیزی که در ساخت ویلا باید حتما مورد توجه قرار گیرد، فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی است. در ساخت چنین عمارت‌هایی، نیازمند جریان دادن روح طبیعت و متفاوت ساختن این بناها با ساختارهای شهری هستیم تا همان حال و هوای جذاب و دوست داشتنی به وجود بیاید.

آیا می‌توان طراحی داخلی ویلا دوبلکس در زمین‌های کوچک نیز اجرا کرد؟

مهمترین اصل در طراحی داخلی ویلا، تقسیم فضایی مناسب و استاندارد فضایی در کنار سیرکولاسیون حرکتی مناسب است، به این صورت که کلیه فضاها علاوه بر دسترسی مناسب باید از متناسب با استانداردهای مشخص شده در ضوابط طراحی داخلی ویلا دوبلکس اندازه‌گذاری شوند، به این صورت ساکنین از آرامش فضایی لازم برخودار می‌شوند.

آیا می‌توان طراحی داخلی ویلا دوبلکس در زمین‌های کوچک نیز اجرا کرد؟
مهمترین اصل در طراحی تقسیم فضایی استاندارد فضایی در کنار سیرکولاسیون حرکتی مناسب است،

از جمله ویژگی‌های ساخت و طراحی داخلی ویلا دوبلکس این است که امکان استفاده از این نوع طراحی در زمین‌های کوچک نیز وجود دارد، برای مثال در صورتی که زمین محل پروژه کارفرما از متراژ پایینی برخودار باشد، با استفاده از اجرا و طراحی ویلا دوبلکس می‌توان علاوه بر حفظ زیبایی ویلا، از استاندارد فضایی و سیرکولاسیون مناسب حرکتی نیز برخودار بود، همچنین در این نوع از طراحی به دلیل وجود طبقات می‌توان به راحتی فضاهای خصوصی و عمومی را از هم جدا کرد و فضای مناسبی را برای ساکنین به وجود آورد.

گروه مهراز طراحان با بهره‌گیری از خبره‌ترین و با تجربه‌ترین طراحان و مجریان اجرایی می‌توانند طراحی داخلی ویلا دوبلکس شما به عنوان کارفرما را متناسب با سلیقه و سبک دلخواه شما، طراحی و اجرا کنند.

محبوب‌ترین سبک در طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکس باید مطابق با سبک نمای بیرونی و محوطه ویلا باشد، به عبارتی نمی‌توان در ویلایی با نمای کلاسیک از طراحی داخلی به سبک مدرن با مینیمال استفاده کرد، چرا که سبب تناقض فضایی شده و حس ناخوشایندی را در ساکنین به وجود می‌آورد، از جمله سبک‌هایی که می‌توان در دیزاین داخلی ویلای دوبلکس از آن استفاده کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. اول: طراحی داخلی ویلا مدرن
 2. دوم: طراحی داخلی ویلا کلاسیک
 3. سوم: طراحی داخلی ویلا سنتی – ایرانی
 4. چهارم: طراحی داخلی ویلا مینیمال
 5. پنجم: طراحی داخلی ویلا روستیک
 6. ششم: طراحی داخلی ویلا رومی

با این حال محبوب‌ترین سبک‌های طراحی داخلی ویلا دوبلکس را سبک‌های مدرن و کلاسیک تشکیل می‌دهند، در سبک مدرن می‌توان از تکنولوژی‌های بروز در معماری در کنار ترکیب متریال‌ها استفاده کرد، این سبک از طراحی القاکننده حس آرامش و بی‌آلایشی است و از طرفداران زیادی برخوردار است؛ در عین حال در سبک کلاسیک که نمادی از شکوه و قدرت است می‌توان از تزئینات با شکوه سنتی ایرانی یا رومی استفاده کرد و فضایی سلطنتی را به وجود آورد.

محبوب‌ترین سبک در طراحی داخلی ویلا دوبلکس
محبوب‌ترین سبک‌های طراحی داخلی ویلا دوبلکس را سبک‌های مدرن و کلاسیک تشکیل می‌دهند

آیا هزینه طراحی داخلی ویلا دوبلکس زیاد است؟

هزینه ساخت و طراحی داخلی ویلا دوبلکس بسته به برخی عوامل موثر در قیمت ممکن است متغیر باشد، برای مثال در صورتی که ویلا به سبک کلاسیک طراحی و اجرا شود، هزینه طراحی و ساخت بالاتر می‌رود، چرا که در این نوع از ویلا استفاده از مصالح سنگی بسیار پرکاربرد است و به دلیل وجود تزئینات و المان‌های زیاد در این سبک از طراحی داخلی ویلا دوبلکس، هزینه آن بیشتر از طراحی داخلی ویلا مدرن می‌شود.

از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت و طراحی داخلی ویلا دوبلکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. نوع مصالح
 2. متراژ زیر بنا
 3. سبک طراحی
 4. نوع امکانات (استخر، اتاق نمک، اتاق بیلیارد و …)
 5. موقعیت جغرافیایی
 6. و …

نکات طلایی طراحی داخلی ویلا دوبلکس

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، طراحی ویلا دوبلکس می‌تواند در زمین‌های کوچک یا بزرگ طراحی و اجرا شود، با این حال رعایت برخی عوامل در طراحی داخلی ویلا می‌تواند زیبایی و بالا بردن ارزش ملک ویلایی شما به عنوان کارفرما تاثیرگذار باشد، از جمله نکات طلایی که باید در طراحی داخلی ویلا دوبلکس به آن دقت کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکات طلایی طراحی داخلی ویلا دوبلکس
طراحی ویلا دوبلکس می‌تواند در زمین‌های کوچک یا بزرگ طراحی و اجرا شود

رعایت جهت تابش نور خورشید و باد:

بهتر است ویلا در شمالی‌ترین قسمت زمین محل پروژه طراحی و اجرا شود، چرا که در این صورت هم از نور طبیعی مناسبی برخودار خواهد بود و هم کمترین آسیب را در برابر بادهای نامساعد دارد.

استفاده از سایبان در نمای شمالی و جنوبی ویلا:

بهتر است در نمای ویلا دوبلکس در قسمت جنوبی از سایبان‌های بلندتری نسبت به سایبان‌های شمالی استفاده کرد، به این صورت حفظ انرژی در فصل‌های زمستانی بیشتر خواهد بود.

استفاده از سقف‌هایی با ارتفاع بلند:

استفاده از سقف‌های بلند در بزرگ نشان داده شدن نقشه ویلا دوبلکس تاثیر بسزایی دارد.

حفظ استاندارد در فضاهای داخلی ویلا دوبلکس:

فضاهای داخلی ویلا دوبلکس نباید بیش از اندازه بزرگ یا کوچک طراحی و اجرا شوند، چرا که سبب زشت دیده شدن فضای داخلی ویلا می‌شود.

حفظ استاندارد در فضاهای داخلی ویلا دوبلکس:
فضاهای داخلی ویلا دوبلکس نباید بیش از اندازه بزرگ یا کوچک طراحی و اجرا شوند

رعایت سیرکولاسیون مناسب حرکتی:

فضاهای داخلی ویلا دوبلکس باید دسترسی آسانی به یکدیگر داشته باشند.

استفاده از دیوارهای شیشه ای در طراحی داخلی ویلا دوبلکس:

به دلیل اختلاف ارتفاعی که این نوع از ویلاها نسبت به زمین دارند از شعاع دید بهترین نسبت به ویلاهای فلت برخوردار هستند، از این رو استفاده از دیوارهای شیشه ای (پنجره‌های بزرگ) تاثیر بسزایی در بالا بردن زاویه دید ساکنین خواهد داشت.

جانمایی مناسب پله‌های داخلی:

پله‌ها باید به صورتی جانمایی باشند، که کمترین فضای داخلی را اشغال کنند، همچنین پله‌ها نباید جلوی نورگیرها جاگذاری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هفت =