نکاتی برای محوطه سازی ویلا با چمن مصنوعی

زمانی که صحبت از ساخت ویلا یا طراحی محوطه خارجی آن می شود، یکی از مهم‌ترین مراحل به محوطه سازی ویلا اختصاص پیدا می کند. عموماً ویلاها را در مناطق خوش آب و هوا می سازند تا بتوان از آنها در فصول مختلف سال بهترین استفاده ها را داشت. حیاط ویلا و خانه های ویلایی نقشی اساسی در زیبایی، جذابیت و احساس راحتی در آن خواهد داشت. یکی از بهترین گزینه هایی که می توان برای زیباسازی فضای حیاط استفاده کرد چمن است.

چمن برای محوطه سازی حیاط ویلا یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه های در دسترس است. تنها کافیست برخی نکات را رعایت کنید در آن صورت است که محوطه و حیاطی دلنشین، زیبا و دلپذیر خواهید داشت. منظور از محوطه سازی، به کار بردن المان های متفاوت در یک محیط است. هر آن چیزی که بیرون از محیط داخلی ویلا استفاده می شود، نوعی محوطه سازی ویلا شناخته می شود. البته تمامی این اقدامات ارتباط مستقیمی به سبک و نوع زیبایی ویلای شما دارد.

یکی از بهترین المان ها برای محوطه سازی ویلا استفاده از چمن می باشد. در همین راستا می توان چمن را به شکلی ساده و بدون هیچ طراحی خاصی، فقط کاشت و از رشد چمن، کوتاه کردن آن و استفاده از ظاهر پرپشتش حسابی لذت برد و یا می توان طرح هایی خاص و ویژه را در دل همین چمن های انبوه اجرا کرد. بهره گیری از چمن مصنوعی نیازمند رعایت برخی نکات و آگاهی از مسائل مهم است. اگر خواهان بکارگیری چمن در بخش محوطه سازی ویلا هستید، توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم.

اهمیت محوطه سازی ویلا

اهمیت محوطه سازی ویلا

در ابتدا باید بگوییم منظور از محوطه سازی ویلا، به کار بردن المان های متفاوت در یک محیط است. هر آن چیزی که بیرون از محیط داخلی ویلا استفاده می شود، نوعی محوطه سازی شناخته می شود. البته تمامی این اقدامات ارتباط مستقیمی به سبک و نوع زیبایی ویلای شما دارد. برخی محوطه سازی را تنها مسیری برای رفت و آمد یا چگونگی ایجاد فضای سبز می دانند. اما باید بدانید هر چیزی که خارج از ویلا مورد استفاده قرار می گیرد و در ساخت و طراحی آن تاثیرگذار به محوطه سازی مرتبط می شود.

این روزها به واسطه گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی، ایجاد فضای سبز و یک محیط آرام و دلنشین نوعی الزام به حساب می آید. از همین رو افراد با محوطه سازی فضای سبز طبیعی و مصنوعی تمام تلاش خود را بکار میگیرند تا احساس آرامش را به وجود آورده و خود را از دغدغه های شهری دور نمایند. به واسطه پیشرفت های صورت گرفته محوطه سازی ویلا طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است چمن مصنوعی نیز از جمله اِلمان هایی‌ست که بکار رفته و توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جذب نماید.

چمن آرایی حیاط ویلا به سبک اِل

برای اینکه بهترین شکل و فرم چمن ها را در محوطه سازی ویلا ایجاد کنید می توانید از فرم های مختلفی کمک بگیرید. حرف L از معروف ترین و پرکاربردترین موارد در دنیای طراحی ست که نه تنها در زمینه چمن آرایی بلکه معروفترین زمینه استفاده از آن در دنیای تولید مبلمان یعنی مبل اِل می باشد. حال می توان از همین حروف انگلیسی زیبا برای طراحی چمن حیاط نیز استفاده کرد.

برای این منظور می بایستی یک سمت حیاط را کاملاً به چمن اختصاص داد به شکلی که تا نزدیک دیوار ویلا توسط چمن ها احاطه شوند. سپس حاشیه های کناری نزدیک به دیوار به وسیله انواع درخت و درختچه زینتی پوشانده شده و سمت دیگر حیاط نیز می بایستی به کمک انواع مبلمان حیاط تزیین گردد. برای ایجاد بهترین محوطه سازی حیاط خانه ویلایی بهتر است سمت مقابل حیاط ابتدا به کمک متریالی مرغوب مانند سنگ، سنگفرش شده سپس امتداد این سنگفرش ها به مبلمان ختم گردد و یا مبلمان در وسط کفپوش قرار گیرد,

نکات اهمیت محوطه سازی ویلا

چمن آرایی حیاط ویلا به سبک مربع

مربع از زیباترین و پرکاربردترین اَشکال هندسی در محوطه سازی ویلا است زیرا بسیار سبُک و روان است و بهترین نتیجه را ایجاد می کند؛ در دنیای طراحی حیاط خانه ویلایی از فرم مربع به زیبایی استفاده می شود. ابتدا میزان فضای در دسترس اندازه گیری شده سپس اطراف و کناره های حیاط را با سنگریزه های مختلف می پوشانیم.

اینکار را به این دلیل انجام می دهیم چون سنگریزه های دارای رنگی بسیار متناسب و در هماهنگی کامل با چمن ها هستند. سپس وسط حیاط را به شکل مربع با چمن هایی مقاوم و ضخیم، فرش می کنیم. در چنین شرایطی هم حیاط کاملاً پوشانده شده و هم حاشیه ها و کناره های دیوار. برای ایجاد یک فرم امروزی تر بد نیست از تعدادی سنگ بزرگ به شکل دایره و یا حتی شکل های دیگر هم استفاده شود تا چمن آرایی حیاط ویلا به سبک مربع در بهترین شکل خود انجام شده باشد.

چمن آرایی حیاط ویلا به سبک مربع

چمن آرایی حیاط ویلا به کمک اَشکال هندسی در وسط

آیا همیشه باید از شکل و فرم های هندسی در ابعادی بزرگ و فقط برای خود چمن در حیاط ویلا استفاده کرد؟! پاسخ خیر است زیرا می توان این شکل های جذاب هندسی را به لابلای چمنها کشاند آن هم با استفاده از سایر متریال ها. چنانچه وسعت حیاط خانه ویلایی شما زیاد است می توانید کنجی آرام برای دورهمی های خانوادگی خود در نظر بگیرید و میز و صندلی حیاط خود را در همین قسمت قرار دهید.

حال می توان تمامی بخش های باقیمانده از حیاط را با چمن مرغوب پوشاند. برای رسیدن به میز و صندلی ها باید از بین چمن ها عبور کنید پس بهتر است از تکه های مستطیلی بزرگ و زیبا از جنس سنگ استفاده کرده تا گذرگاهی جذاب برای رسیدن به مبلمان حیاط خود درست کرده باشید.

همچنین اگر وسعت حیاط خانه ویلایی کم باشد می توان هم از شکل و فرم مربع و هم شکل مستطیل در لابلای چمن استفاده کرد و سنگ ها را در جای جایِ چمن حیاط خانه ویلایی کار گذاشت. خاصیت اینچنین طراحی این است که چمن را از یکدستی و یکنواختی خارج کرده و سبب می شود هم زیبایی چمن حیاط کامل تر دیده شود و هم زیبایی سنگ های داخل آن. چمن آرایی حیاط ویلا به کمک این تکه سنگ های منظم و زیبا، کلاس و ابهت حیاط خانه ویلایی شما را بسیار بیشتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =