بازسازی داخلی واحد اداری

هر ساختمانی براساس نقشه ساخت، کارایی، مصالح رفته در آن و… در زمانی نیاز به بازسازی دارد. بازسازی ساختمان به این معنا است که خرابی ها رخ داده را برطرف کنید قبل از اینکه این مشکلات پیشروی کرده و مجبور شوید کل ساختمان را خراب کرده و مجدد ساخت و ساز کنید. اما به این مسئله توجه داشته باشید که بازسازی ساختمان باید براساس کارایی آن صورت گیرد. قطعا بازسازی داخلی واحد های اداری نسبت به ساختمان های مسکونی تفاوت دارد که در این مقاله پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد.

راهنمای بازسازی داخلی واحد های اداری

به منظور تعمیرات و بازسازی داخلی مجموعه های اداری چند نکته را مد نظر قرار دهید:

1- به فکر یک مکان موقت باشید

محیط کار به این معنا است که هر روز کارمندان از صبح تا زمان مشخصی باید در این محیط مشغول به کار باشند. از سویی دیگر هر روز باید پاسخگوی ارباب رجوع باشید. آیا می تواند در محیطی که عملیات بازسازی انجام می گیرد، فعالیت های روزانه را انجام داد؟ لذا دو توصیه برای شما داریم. در صورتی که اندازه ساختمان بزرگ است و تعمیرات تنها در قسمتی از فضا انجام می شود، کارمندان به طور موقت وسایل را به قسمتی دیگر انتقال دهند اما در غیر این صورت، باید به فکر یک محل موقت برای کار باشید تا زمانی که ساختمان اصلی آماده شود.

2- بازسازی واحد های اداری را در زمان مناسب انجام دهید

برخلاف ساختمان های مسکونی، نمی توان تعمیرات واحد های اداری را در هر زمان انجام داد به خاطر اینکه این کار باعث خلل در امور کاری می شود. لذا توصیه می کنیم زمانی از سال که کارمندان در محل کار حضور ندارند، بازسازی داخلی واحد های اداری را شروع کنید.

3- بازسازی باید طبق برنامه انجام شود

همانگونه که گفته شد لازم است بازسازی این قبیل ساختمان ها به نحوی پیش برود که هر چه زودتر تعمیرات به پایان برسد. لذا قطعا به یک برنامه منظم نیاز خواهد بود و البته باید از یک تیم مهندسی حرفه ای کمک بگیرید تا براساس زمان های مشخص، اقدامات لازم را انجام دهند. در این برنامه باید امور اولویت بندی شوند. به این معنا که ابتدا تاسیسات داخلی شامل لوله کشی ساختمان، سیم کشی و… را با دقت بررسی کرده و هر گونه عیب موجود در آن ها را رفع نمایید. سپس به سراغ امور مربوط به معماری بروید. تعمیر دیوارها و کفپوش از نظر سفت کاری، در این مرحله انجام می شود. در واقع بازسازی باید از اموری شروع شود که خرابی بیشتری دارد. طراحی دیوارها و دکوراسیون داخلی باید در انتهای کار انجام شود.

طراحی داخلی

 

4- از متریال مناسب استفاده شود

یک اصل کلی در بازسازی همه انواع ساختمان ها این است که حتما از متریال و مصالح درجه یک استفاده شود. به همان اندازه که این موضوع در مورد ساخت و ساز اهمیت دارد، در تعمیرات و بازسازی نیز باید به آن توجه کنید در غیر این صورت در کوتاه مدت باید شاهد خرابی های مجدد در داخل ساختمان باشید.

5- آیا برای بازسازی نقشه جدید دارید؟

البته ممکن است دلیل بازسازی داخلی واحد های اداری تنها به دلیل تغییر نقشه داخلی آن باشد. برای مثال قصد دارید کار خود را توسعه داده و در نتیجه باید نیروی بیشتری استخدام کنید. پس لازم است فضای داخلی تغییرات داده شود تا تعداد اتاق افزایش یابد. یا اینکه نقشه اولیه ساختمان ایده آل نبوده و اکنون می خواهید متناسب با شرایط کاری خود، طراحی جدید داشته باشید. در این زمان توصیه می شود از تیم مهندسی بخواهید چند نمونه کار به شما پیشنهاد کنند.

6- هارمونی بین عناصر داخلی فراموش نشود

یکی از امور که در ادامه بازسازی داخلی واحد های اداری انجام می شود، طراحی دکوراسیون داخلی است. نمایی که برای دیوارها و سقف به کار می برید، استفاده از شلف ها و… همگی در زمان تعمیرات داخلی، پایه ریزی می شوند. به این توجه کنید که باید تمامی عناصر داخلی محیط با هم تطابق داشت هباشند تا نهایتا محیطی جذاب و پرانرژی به دست آید. این مسئله در مورد محیط  کار اهمیت بیشتری دارد.

7- از رنگ های مناسبی مناسب در بازسازی واحد های اداری استفاده شود

تحقیقات روانشناسی نشان داده است که رنگ های موجود در هر محیط، بار روانی خاص خود را دارند و در نتیجه در محیط های اداری نباید این از این موضوع بی تفاوت رد شد. استفاده از رنگ های گرم و انرژی بخش باعث می شود روحیه کارمندان بالا رفته و هر روز با شادابی بیشتر به کار ادامه دهند. البته پیشنهاد می کنیم به جای اینکه تنها از یک رنگ استفاده شود، تنوع رنگ ها را مد نظر داشته باشید. هر قسمت از ساختمان اداری باید یک یا چند رنگ داشت هباشد که همگی با هم تناسب دارند.

 

8- در انتخاب کف پوش ساختمان، اشتباه نکنید

یکی دیگر از مواردی که در بازسازی داخلی واحد های اداری باید به آن توجه داشت، استفاده از کفپوش مناسب است. در ساختمان های اداری، روزانه تردد زیادی وجود دارد که لازم است حداقل یک بار به طور کامل ساختمان تمیز شود. لذا از کف پوش هایی باید استفاده شود که دوام و ماندگاری زیادی دارند. از سویی دیگر رنگ کفپوش نیز بسیار مهم است. به سراغ رنگ هایی روید که دیر کثیف می شوند.

9- قسمتی برای وجود گیاهان در نظر بگیرید

در محیط اداری باید حتما گیاهان وجود داشته باشند چون محیط کار را شاداب می کنند. گیاهان نقش بسیار مهمی در آرامش انسان دارند. زمانی که در حال بازسازی داخلی واحد های اداری هستید، حتما خشی از ساختمان را برای گیاهان اختصاص دهید. برای مثال قسمت هایی که روشنایی بیشتری دارند، بهترین گزینه برای رشد و نگهداری گیاهان هستند.

آخرین نوشته ها