از ترکیب سبک دکوراسیون داخلی برای طراحی منزل استفاده کنید

برای برخی از افراد این موضوع بسیار مهم است که تنوع زیادی در دکوراسیون قسمت‌های مختلف خانه وجود داشته باشد به همین دلیل ترکیب سبک دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند بهترین ایده‌ها را برای این دسته از افراد داشته باشد. نیازی نیست که تمامی قسمت‌ها را تنها با یک سبک طراحی نمایید.

شما می‌توانید برای هر کدام از قسمت‌های خانه، ‌ایده‌های بسیار جالب و خاص را اجرا کنید و در عین حال هارمونی و همبستگی بین سبک‌ها را مشاهده کنید. بحث ترکیب سبک دکوراسیون داخلی خانه یکی از موضوعاتی است که بیشتر برای خانه‌هایی با مساحت بزرگ کاربرد دارد. در صورتی که تمایل دارید از ترکیب چند سبک دکوراسیون داخلی استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم حداقل این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

چند ‌ایده برای ترکیب سبک دکوراسیون داخلی

همانگونه که گفته شد شاید شما از جمله افرادی هستید که به ترکیب سبک طراحی داخلی علاقه‌مند بوده و ترجیح می‌دهید تنوع بسیار زیادی در داخل خانه وجود داشته باشد. همین ترکیب سبک دکواسیون داخلی، به تخصص نیاز دارد. شما سر خود نمی‌توانید تصمیم‌گیری کنید.

شاید در نگاه اول ‌ایده شما جذاب و دیدنی باشد اما بحثی که وجود دارد، آرامش دکوراسیون داخلی است چون ممکن است بعد از مدتی شما را بسیار کسل و حتی کلاف کند. لذت در این زمینه از گروه‌های طراحی داخلی کمک بگیرید.

چند ‌ایده برای ترکیب سبک دکوراسیون داخلی

چند ‌ایده برای ترکیب دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌کنیم:

– ترکیب سبک مکزیکی با سبک مراکش

همانگونه که گفته شد قرار گرفتن دو سبک بسیار زیبا در کنار یکدیگر، یکی از موضوعات بسیار مهمی است که نه تنها باعث زیبایی دکوراسیون داخلی شده بلکه بر روی میزان آرامش فضا نیز تأثیر می‌گذارد. دو سبک مکزیکی و سبک مراکشی واقعاً با یکدیگر هارمونی دارند.

شما باید در انتخاب عناصر به گونه‌ای عمل کنید که هر دو سبک را به تصویر بکشید. برای مثال وجود میز‌های بزرگ با پایه‌های تراشیده و همچنین وجود نیمکت‌های پارچه‌ای، تداعی‌کننده سبک مراکشی و وجود بالش، فرش، تابلو رنگ و حتی پرده‌هایی با رنگ‌های بسیار گرم تداعی‌کننده رنگ مکزیکی است.

– استفاده از سبک بوهیمن در مزرعه

شاید با خواندن این عنوان این سوال را مطرح کنید که ما قصد نداریم طراحی دکوراسیون در مزرعه را انجام دهیم بلکه هدف ما طراحی داخلی یک خانه است. اشتباه نکنید منظور ما این است که سبک مزرعه را وارد خانه خود کنید. برای مثال استفاده از میز‌هایی با پایه درختی، گلدان‌های سفالی و به طور کلی تمامی وسایل دکوراتیو که حال و هوای مزرعه را به تصویر می‌کشند، مهم‌ترین ارکان سبک بوهیمن به حساب می‌آیند.

در چنین سبکی قطعاً وجود گل و گیاهان بسیار قدیمی در گوشه و کنار خانه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به طور کلی زمانی که شما وارد چنین خانه‌ای می‌شوید حس و حالی شبیه به یک خانه‌ای مزرعه و خانه درختی به شما دست خواهد داد. می‌توانید چنین ‌ایده‌ای را برای بخشی از قسمت پذیرایی خود اجرا کنید و یا اینکه اگر قرار است بخشی از غذای خانه به ناهار خوری اختصاص پیدا کند، چنین‌ ایده‌ای را برای آن قسمت اجرا نمایید تا متوجه زیبایی آن و تفاوت چشمگیر در طراحی داخلی شوید.

– استفاده از سبک رترو

برای اینکه سبک رترو را به خانه بیاورید می‌توانید از وسایل دکوراتیو همانند شمعدان‌های نقره‌ای، آینه‌های بسیار زیبا و حتی میز و صندلی‌هایی با پایه‌های فلزی استفاده کنید. آنچه که در سبک رترو اهمیت دارد این است که چهره ظریفی را به دکوراسیون داخلی خانه خود ببخشد. در این زمان است که باید بگوییم سبک رترو یکی از جذاب‌ترین و ظریف‌ترین سبک‌ها به حساب می‌آید که به عبارتی ظرأفت آن را در حد ظرافت زنانه معرفی کرده‌اند.

سبک رترو

نکات مهم در ترکیب سبک دکوراسیون داخلی

همانگونه که گفته شد ما می‌توانیم برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود به سراغ چند سبک برویم. شاید بسیاری از مردم در عمل چنین کاری را انجام می‌دهند اما آشنایی با اسم سبک آن داشته و به همین دلیل نمی‌دانند که آن‌ها در حال ترکیب سبک‌های دکوراسیون داخلی هستند که واقعاً جذاب است.

همانگونه که گفتیم اگر قسمت پذیرایی شما مساحت بزرگی دارد به جای اینکه آن را با یک سبک یکدست طراح کنید بهتر است به سراغ سبک ترکیبی رفته و نمای پذیرایی خود را جذاب‌تر کنید. اما بحثی که در ابتدای این مقاله نیز به آن اشاره کردیم هارمونی بین سبک‌ها است در غیر این صورت تفاوت به حدی زیاد می‌شود که برای شما کسل‌کننده و عذاب‌آور خواهد بود. در همین راستا لازم از چند نکته را بیان کنیم:

– حتماً از گروه‌های طراحی کمک بگیرید

قبل از انتخاب چند سبک برای طراحی داخلی حتماً از گروه‌های طراحی کمک بگیرید چرا که آن‌ها می‌دانند براساس مساحت ساختمان کدام یک از سبک‌ها در کنار هم اجرا شود تا نمایی بسیار زیبا و فضای بسیار آرام را برای شما به ارمغان بیاورد.

– در انتخاب سبک‌های طراحی داخلی میزان روشنایی فضا اهمیت بسیار زیادی دارد

شاید برخی از سبک‌ها به نظر شما زیبا به نظر آمده و در نتیجه تمایل داشته باشید ترکیبی از آن‌ها را برای دکوراسیون خود اجرا کنید اما آیا می‌دانید اگر در اثر انتخاب این چند ‌ایده میزان روشنایی فضای شما به شدت کاهش یافته و به فضای تیره رنگی به وجود بیاید چه لطمه‌ای به اعضای خانواده وارد خواهد شد؟

کاهش میزان نور طبیعی در خانه قطعاً افسردگی شدیدی را به دنبال می‌آورد. به همین دلیل است که در فصل پاییز و زمستان افراد دچار افسردگی فصلی می‌شوند چون در این فصول میزان روشنایی در محیط کاهش یافته و این موضوع بر روی فیزیولوژی بدن آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

میزان روشنایی فضا

– استفاده از رنگ‌های هارمونی و هماهنگ

در ترکیب سبک دکوراسیون داخلی از رنگ‌هایی استفاده کنید که در نهایت هارمونی و هماهنگی زیادی بین آن‌ها وجود دارد. مسلما تنوع رنگ در هر کدام از سبک‌های طراحی داخلی زیاد است و این شما هستید که باید تعیین کنید در نهایت محیط داخلی خانه با کدام یک از رنگ‌ها پوشیده شود. اما نکته لازم به ذکر این است که حتماً از گروه‌های طراحی در این زمینه سؤال بپرسید. آن‌ها از بحث روانشناسی رنگ‌ها بسیار مطلع بوده و تخصص زیادی در این زمینه دارند. می‌توانند به شما کمک کنند تا انتخاب درستی داشته باشید.

– فضای خانه را به چند قسمت تقسیم کنید

قبل از اینکه ترکیب سبک دکوراسیون داخلی را انجام دهید حتماً فضای خانه را به چند قسمت تقسیم کنید و مطمئن شوید برای اجرای هر کدام، فضای کافی در اختیار شما وجود دارد. برای مثال اندازه سالن پذیرایی را در نظر بگیرید و براساس مساحت آن مشخص کنید چند سبک می‌توان در این قسمت اجرا کرد چون شلوغی بیش از اندازه باعث می‌شود حس آرامش محیط کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهارده =