قبل از استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی این مطلب را مطالعه کنید

اگر تصمیم گرفته‌اید از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی استفاده کنید حتماً این مطلب را با دقت مطالعه کنید چرا که قبل از استفاده از رنگ قرمز در طراحی خانه باید نکاتی را در نظر بگیرید تا در نهایت ترکیب رنگ در داخل فضای خانه بسیار دلنشین و زیبا باشد. به خصوص اینکه رنگ قرمز به عنوان یکی از رنگ‌های مهیج و پر انرژی شناخته شده و برای استفاده از آن باید بسیار محتاطانه عمل کنیم. بنابراین این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا زیباترین دکوراسیون داخلی با رنگ قرمز را برای خود به ارمغان بیاورید.

نوع سبک طراحی خود را انتخاب کنیم

قطعاً اولین نکته برای استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی، تعیین سبک طراحی نمای داخل و بیرون ساختمان اسب چون این موضوع بر روی ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر تأثیر می‌گذارد. چند مثال برای شما ذکر می‌کنیم تا بهتر متوجه این موضوع شوید.

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

– رنگ‌های قرمز همراه با رنگ‌های خنثی در طراحی معاصر

اگر به فکر استفاده از طراحی معاصر در خانه خود هستید باید بدانید که در این سبک از رنگ‌های قرمز همراه با رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود برای مثال ترکیب رنگ قرمز روشن در کنار قرمز تیره برای نمای بیرونی ساختمان، نمونه‌ای از طراحی معاصر به حساب می‌آید. از طرف دیگر قرز روشن در فضای داخلی بیشتر برای روکش مبل‌ها، فرش و حتی روکش بالش‌ها استفاده می‌شود.

– اجرای انواع رنگ‌های قرمز را در دکوراسیون داخلی

اگر می‌خواهید خانه خود را به سبک مدرن طراحی کنید، می‌توانید انواع رنگ‌های قرمز را در دکوراسیون داخلی اجرا کنید. در واقع دست شما در این زمینه باز بوده و محدودیتی برای شما وجود ندارد. هر رنگ قرمز که مورد علاقه شما باشد را می‌توان در طراحی داخلی به سبک مدرن اجرا نمود.

– استفاده از تناژهای بسیار تیره قرمز

اما برخی از افراد به طراحی سنتی علاقه دارند و باید بدانند که در این سبک از طراحی نباید به سراغ رنگ‌های خنثی برویم. باید از تناژهای بسیار تیره قرمز استفاده کنید. برای مثال قالی‌هایی که در آن‌ها قرمز تیره به کار برده شده است بهترین نمونه از طراحی سنتی به حساب می‌آیند. در سبک طراحی سنتی از پارچه‌هاید به رنگ قرمز استفاده می‌شود و عمده‌ترین کاربرد این رنگ در فرض و حتی پرده‌هایی است که در آن‌ها طرح‌های قرمز به کار برده شده است.

– استفاده از رنگ قرمزهای روشن و ملایم

در نهایت اگر دوست دارید بخش از خانه خود را به سبک روستایی تزیین کنید باید به سراغ قرمزهای روشن و ملایم بروید. عمده‌ترین کاربرد قرمز روستایی، در داخل وسایل دکوراتیو و پارچه مبلمان و یا حتی پارچه‌های مورد استفاده برای پرده ساختمان است.

استفاده از رنگ قرمزهای روشن و ملایم 

میزان روشنایی فرزاد بسیار مهم است

دومین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ قرمز بحث میزان روشنایی فضای ساختمان است. بار‌ها در مقالات متعدد به این موضوع اشاره کرده‌ایم که قبل از انتخاب ترکیب رنگ‌ها حتماً بررسی کنید که قسمت مورد نظر در طول روز روشنایی کافی را به دست می‌آورد یا خیر. در غیر این صورت استفاده کردن از رنگ‌های تیره مانند قرمز پر رنگ، قهوه‌ای سرخآبی و همچنین سیاه اشتباه محض خواهد بود چون شما با این ترتیب رنگ‌ها فضای خانه را دلگیر‌تر می‌کنید.

چه ترکیب رنگی برای خانه در نظر گرفته‌ اید؟

همانگونه که می‌دانید یکی از مهمترین نکات در طراحی داخلی بحث هارمونی بین رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون خانه است. رنگ‌ها باید با یکدیگر هماهنگ باشند. در انتخاب رنگ باید از مهندسین فعال در این زمینه سؤال بپرسی که به شما بگویند براساس مساحت ساختمان، قسمت مورد نظر و میزان روشنایی طبیعی چه ترکیب رنگ‌های بهترین انتخاب خواهد بود. اگر شما به فکر استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون منزل هستید، باید تم رنگ‌های غالب در داخل ساختمان را مورد بررسی قرار دهید.

فرض کنی که شما از رنگ‌های سرد و خنثی استفاده می‌کنید. پس باید رنگی را انتخاب کنید که ساختمان شما را از حالت بی‌روح بودن خارج کند. قطعاً در چنین شرایطی استفاده کردن از وسایل دکوراتیو قرمز یا یک فرش قرمز رنگ در داخل محیط واقعاً جذاب خواهد بود. لازم است اشاره کنیم که اگر تنها می‌خواهید یک تکه از ساختمان شما قرمز شود یا تنها یک وسیله تزئینی قرمز را انتخاب کنید، این وسیله باید در محل کانونی ساختمان قرار گیرد و یا اینکه رنگ قرمز اگر قرار است به صورت منحصر به فرد در داخل ساختمان اجرا شود باید دقیقاً در قسمت نقطه کانونی از این رنگ استفاده کنید.

چه ترکیب رنگی برای خانه در نظر گرفته‌ اید؟

سخن پایانی

در استفاده از رنگ برای پوشش دیوار‌ها، انتخاب وسایل دکوراتیو و پوشش پرده و همچنین فرش باید بسیار محتاطانه عمل کنید. رنگ‌ها بار روانی زیادی با خود به همراه داشته و به همان اندازه که می‌توانند آرامش زیادی به محیط القا کنند می‌توانند آزاردهنده بوده و محیط کسل‌کننده را با خود به همراه داشته باشند.

برای مثال استفاده بیش از حد از رنگ‌های تند و قرمز باعث می‌شود که محیط بسیار زننده شده و چشم را اذیت کند. بنابراین با توجه به اینکه رنگ قرمز به عنوان یکی از رنگ‌های گرم، بسیار تند و پر انرژی شناخته شده است برای استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی باید حتماً بحث هماهنگی بین رنگ‌ها برای ایجاد تعادل در داخل فضا را رعایت نمایید.

برای مثال بهترین ترکیب رنگ برای استفاده از رنگ قرمز در طراحی خانه رنگ‌های خنثی و سرد هستند چون این رنگ‌ها فضای خانه را بی‌روح کرده ولی قرمز باعث افزایش انرژی خانه می‌شود. وجود این دو ترکیب در کنار یکدیگر تعادل را در داخل محیط ایجاد خواهد کرد .اگر از گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه سؤال بپرسید قطعاً با ارائه نمونه کار در زمینه استفاده از قرمز در دکوراسیون داخلی کمک می‌کنند که تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 2 =