چگونه دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی را طراحی کنیم؟

اگر شما کاتالوگی از فعالیت‌های گروه‌های مهندسی همانند گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طرحان در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منازل را در اختیار داشته باشید متوجه تفاوت‌های آشکار بین انواع طراحی‌ها خواهید شد که نشان‌دهنده تنوع سبک دکوراسیون منزل است. برای مثال سبک دکوراسیون مکزیکی یکی از رایج‌ترین و البته جذاب‌ترین ‌ایده‌هایی است که به خصوص در چند سال اخیر بیشتر از همه مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

افراد زیادی هستند که به این سبک علاقه دارند بدون اینکه نام آن را بدانند. اگر در حال ساخت و ساز خانه هستید و یا اینکه می‌خواهید منزل خود را بازسازی و نوسازی کنید، حتماً برای تغییر دکوراسیون باید با انواع سبک‌هایی که در این زمینه وجود دارد آشنایی داشته باشید. ما در این مقاله در مورد طراحی داخلی به سبک مکزیکی صحبت خواهیم کرد.

مهمترین ویژگی ‌های طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی

وقتی در مورد سبک طراحی دکوراسیون مربوط به یک کشور صحبت می‌کنیم یعنی در داخل خانه باید فرهنگ و هنر آن کشور جریان داشته باشد. بنابراین بارزترین ویژگی در طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی، معماری داخلی خانه است که تلفیقی از معماری اروپایی و فرهنگ محلی آمریکایی را به رخ می‌کشد.

مهمترین ویژگی طراحی داخلی به سبک مکزیکی استفاده از چوب‌های روستایی و همچنین مبلمان فلزی با رنگ‌های روشن و شفاف است. به طور کلی زمانی که طراحی داخلی تمام می‌شود، فضایی گرم و در عین حال پیچیده را شاهد خواهید بود که نمایانگر سبک مکزیکی است.

از دیگر ویژگی‌های طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی باید به الگو‌های هندسی اشاره کرد که به وفور در گوشه و کنار خانه به چشم می‌آیند. حتی طرح‌هایی که بر روی تابلو، پارچه‌ها و بر روی دیوار‌ها نقاشی شده‌اند از این الگوی هندسی خاصی پیروی می‌کنند.

مهمترین ویژگی ‌های طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی

طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی برای آب و هوای خنک و سرد

با توجه به اینکه مکزیک در کنار اقیانوس قرار گرفته و آب و هوای گرمی دارد طبیعی است که اگر شما برای طراحی داخلی به سبک مکزیکی پناه ببرید، محیط خانه شما گرم‌تر به نظر خواهد رسید به همین دلیل گروه‌های مهندسی که در زمینه طراحی دکوراسیون فعالیت می‌کنند این سبک را برای مناطقی پیشنهاد می‌دهند که ذاتاً آب و هوای خنک و سرد دارند. برای مثال در مناطقی مانند تبریز، ارومیه و حتی اصفهان که زمستان‌ها و پاییز سردی دارند وجود سبک مکزیکی در داخل خانه واقعاً باعث می‌شود که زمستانی گرم‌تر را تجربه کنید.

و در نهایت اینکه یکی از مهمترین ویژگی ‌های طراحی خانه به سبک مکزیکی، استفاده فراوان از لوازم جانبی و لوازم دکوراتیو است که براساس فرهنگ مکزیکی ساخته شده‌اند. این وسایل به وفور در داخل خانه پیدا می‌شود. بنابراین اگر شما به شلوغی زیاد علاقه ندارید، بهتر است سبک مکزیکی را انتخاب نکنید چون برای طراحی این سبک لازم است از وسایل جانبی و دکوراتیو زیادی استفاده نمایید.

نحوه طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی

نحوه طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی

– ترکیب رنگ‌ها فراموش نشود

در طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی تنوع رنگ بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد به گونه‌ای که بعد از ورود به ساختمان و رفتن به سراغ پذیرایی آنقدر تنوع رنگ به چشم می‌آید که گویی یک تابلوی نقاشی در برابر شما قرار گرفته است. در این بین، رنگ‌های گرم و سرد و رنگ‌های سبز، نارنجی، قرمز و آبی بسیار پرکاربرد هستند.

– از وسایل دکوراتیو سفالی استفاده کنید

در راستای طراحی داخلی به سبک مکزیکی، استفاده از ظروف سفالی می‌تواند نقش بسیار مؤثری داشته باشد. اگر شما انواع طراحی‌ها به سبک متفاوتی را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که در قسمت‌های مختلف خانه ظروف سفالی رنگارنگ با اشکال هندسی متنوع قرار گرفته است. برای مثال کوزه، ظروف سفالی، تابلو‌های سفالی و… از جمله همین موارد هستند.

– از کاکتوس و گیاهان گرمسیری استفاده کنید

با توجه به اینکه اقلیم مکزیک آب و هوای گرم دارد قطعاً هر نوع گیاهانی که شما برای طراحی داخلی استفاده می‌کنید بر روی زیبایی دکوراسیون شما به سبک مکزیکی تأثیر می‌گذارد. مسلما در هر نوع طراحی داخلی ما باید از گیاهان استفاده کنید تا فضای خانه دلنشین‌تر شود اما اگر در حال طراحی دکوراسیون به سبک مکزیکی هستید بیشتر باید به سراغ گیاهان گرمسیری و کاکتوس‌ها بروید چون در این صورت سبک مکزیکی بیشتر خودنمایی خواهد کرد.

اگر میزان نور ورودی به داخل ساختمان شما زیاد باشد مسلماً نگهداری از این قبیل گیاهان راحت‌تر است. به همین دلیل است که توصیه می‌شود طراحی داخلی به سبک مکزیکی در مناطقی انجام گیرد که آب و هوای گرم دارند.

– به سراغ مبلمان مکزیکی بروید

مبلمان یکی از مهمترین عناصر در طراحی داخلی به حساب می‌آید و تأثیر زیادی بر روی سبک طراحی دارد. بنابراین نوع مبلمانی که انتخاب می‌کنید باید ساده و روستایی باشد تا بتوانید به سبک مکزیکی برسید. در واقع استفاده از مبلمان‌هایی با طرح‌های ساده، رنگ‌های گرم و مبلمان چوبی، بهترین انتخاب برای دکوراسیون به سبک مکزیکی خواهد بود.

به سراغ مبلمان مکزیکی بروید

– پارچه‌های رنگی و با طرح‌های متنوع را استفاده نمایید

مسلماً شما برای خانه خود نیاز به پرده دارید. بنابراین در انتخاب پارچه پرده باید به سراغ انواعی بروید که طرح‌های جذاب بر روی آن‌ها وجود دارد و تنوع رنگ در آن‌ها به وفور دیده می‌شود.

حتی در بحث مبلمان اگر چه ساده بودن رنگ مبلمان بسیار جذاب‌تر است ولی استفاده از کوسن‌های رنگی باعث می‌شود که سبک مکزیکی بیشتر خودنمایی کند. استفاده از رومبلی و رومیزی‌های گلدوزی شده و حتی فرش‌های دست بافت با اشکال هندسی در آن‌ها نیز بخش دیگری از دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی خواهند بود.

– در طراحی دیوار‌ها دقت کنید

مسلماً پوشش دیوار‌ها و حتی کف ساختمان نیز تعیین‌کننده سبک دکوراسیون شما است. برای مثال استفاده از در‌های قدیمی، شیشه‌های رنگی، کاشی‌هایی با اشکال هندسی زیاد در آن‌ها، استفاده از نقاشی‌های مکزیکی بر روی دیوار‌ها در زمینه طراحی داخلی به ترتیب مکزیکی پیشنهاد می‌شود.

اما در نهایت فراموش نکنید رنگ دیوار و طرح‌هایی که بر روی آن وجود دارد و حتی پوشش کف زمین باید با میزان روشنایی محیط تطابق داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است اعضای خانواده را به شدت افسرده حال کند. حتی جالب است بدانید اگر قاب پنجره‌ها و درب‌ها از جنس چوب بوده و قلمزنی بر روی آن‌ها انجام شده باشد، نمایی از طراحی داخلی به سبک مکزیکی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دوازده =