طراحی دکوراسیون خانه روستیک یک ‌ایده بسیار جذاب برای طراحی داخلی

در مقالات متعددی که در سایت منتشر شده است این موضوع را مرتباً تکرار کرده‌ایم که طراحی داخلی بر روی آرامش افراد ساکن در داخل خانه تأثیر می‌گذارد. در همین راستا، دکوراسیون خانه روستیک یکی از بهترین سبک‌هایی است که باعث می‌شود میزان راحتی فضا افزایش یافته و آرامش روانی افراد بیشتر گردد چرا که خانه امن و در عین حال زیبا در اختیار خواهید داشت.

اگر در حال تحقیق و جستجو برای انتخاب سبک بسیار زیبا برای طراحی داخلی خانه خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً دکوراسیون خانه روستیک را مورد بررسی قرار داده و این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا متوجه شوید که برای طراحی خانه روستیک چه نکاتی باید مورد توجه قرار بگیرند.

منظور از طراحی دکوراسیون خانه روستیک چیست؟

هر اندازه طراحی داخلی با طبیعت پیوند نزدیک‌تری داشته باشد، میزان آرامش و راحتی فضا افزایش پیدا خواهد کرد. چنین پیوندی را در دکوراسیون خانه روستیک مشاهده می‌کنید. در طراحی رستیک از چوب و سنگ به‌ عنوان متریال‌های اصلی جهت طراحی دکوراسیون استفاده می‌شود و به همین دلیل شما می‌توانید طبیعت را در فضای داخلی خانه خود احساس کنید.

حتی نوع رنگ و وسایل دکوراتیو که در خانه استفاده می‌شود، ظاهری طبیعی دارند و تمامی این عناصر دست به دست هم می‌دهند تا فضای دلپذیر نشات گرفته از طبیعت را در اختیار داشته باشید که به رفع استرس و خستگی شما به شدت کمک خواهد کرد.

طراحی دکوراسیون خانه روستیک

برای طراحی دکوراسیون خانه روستیک چه کار باید کنیم؟

شاید خواندن مطالبی که تاکنون در اختیار شما قرار داده‌ایم ترغیب شده‌اید برای طراحی داخلی، به سبک خانه روستیک پناه ببرید چرا که این سبک تأثیر بسیار زیادی بر روی آرامش روانی دارد و با توجه به اینکه از نمونه‌های طبیعی الهام می‌گیرد، فضای آرام و راحت را برای اعضای خانواده فراهم خواهد کرد.

این دکوراسیون از نظر زیبایی ظاهر، جذابیت خاص خود را خواهد داشت. اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توانیم دکوراسیون داخلی به سبک روستیک را طراحی کنیم. چند نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید:

– از قسمت نشیمن شروع کنید

در اولین قدم شما باید طراحی داخلی را از قسمت نشیمن یا همان پذیرایی شروع کنید چرا که نقطه کانونی منزل شما بوده و زمانی که مهمانان وارد خانه می‌شوند تمامی توجه آن‌ها به قسمت نشیمن جلب خواهد شد. برای طراحی دکوراسیون روستیک در داخل نشیمن نیاز است که شما حتی المقدور بیشترین استفاده را از وسایل چوبی و سنگی داشته باشید.

برای مثال اگر فضای خانه شما بزرگ است، یک شومینه سنگی در قسمتی از خانه قرار دهید و یا اینکه از دیوارپوش‌های سنگی و کفپوش پارکت برای پوشش قسمت‌های مختلف پذیرایی استفاده نمایید. همچنین وجود مبلمان‌هایی که طراحی روی آن‌ها به طبیعت نزدیک‌تر است واقعاً یک انتخاب بسیار ‌ایده‌آل برای دکوراسیون روستیک خواهد بود.

برای مثال مبل و صندلی‌هایی که چوب زیاد در آن‌ها به کار برده شده و طراحی پارچه‌های روی آن‌ها برگرفته از طبیعت هست، بهترین انتخاب برای شما جهت طراحی دکوراسیون روستیک به حساب می‌آید. فراموش نکنید هر اندازه عناصر طبیعی در داخل فضای پذیرایی بیشتر باشد دکوراسیون به سبک روستیک نزدیکتر خواهد شد.

طراحی دکوراسیون نشیمن روستیک

استفاده از رنگ‌های طبیعی

استفاده از رنگ‌های طبیعی و حتی چرم به شدت می‌تواند زیبایی دکوراسیون شما را تحت تأثیر قرار داده و فضای طبیعی را به خانه القا نماید. به طور کلی کوچکترین عنصر نیز می‌تواند در دکوراسیون روستیک تأثیرگذار باشد. برای مثال در انتخاب کوسن نیز حتماً این مسأله را در نظر بگیرید که پارچه انتخاب بر روی کوسن‌ها باید الهام گرفته از طبیعت باشد. هر اندازه که عناصر طبیعی در محیط بیشتر شود دکوراسیون به حالت روستایی نزدیک‌تر شده و خودتان متوجه می‌شوید که چه اندازه آرامش روانی محیط افزایش پیدا می‌کند.

– به سراغ آشپز خانه بروید

قطعاً در طراحی دکوراسیون روستیک باید تمامی قسمت‌های خانه را در نظر بگیرید. در خانه‌های آپارتمانی و خانه‌هایی به سبک مدرن که آشپزخانه از قسمت پذیرایی نیز مشخص است، طراحی آشپزخانه نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی قسمت نشیمن خواهد گذاشت. بنابراین نباید از آن غافل شد. در انتخاب جنس کابینت‌ها حتماً به سراغ چوب و رنگ‌های طبیعی بروید تا بتوانید فضای طبیعی را در داخل آشپزخانه نیز القا کنید.

استفاده از وسایل چوبی در داخل آشپزخانه نیز یکی از تکنیک‌هایی است که در طبیعی به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی کمک می‌کنند. حتماً پیشنهاد می‌کنیم دیوار‌های آشپزخانه را با سنگ طراحی کنید. در این صورت هم شستن سنگ برای شما راحت‌تر خواهد بود و هم اینکه توانسته‌اید محیط طبیعی را در داخل آشپزخانه القا کنید.

– طراحی اتاق خواب را شروع کنید

قطعا همان اندازه که آرامش محیط در قسمت پذیرایی و آشپزخانه اهمیت دارد، باید به فکر آرامش روانی در محیط اتاق خواب نیز باشید چرا که شما قرار است ساعت‌ها در داخل اتاق خواب مشغول مطالعه بوده و همچنین به استراحت مشغول شوید. بنابراین هر اندازه آرامش محیط در داخل این قسمت بیشتر باشد قطعاً برای مطالعه تمرکز بیشتری خواهید داشت. همچنین آرام بودن فضای اتاق خواب، کیفیت خواب شما را نیز تضمین خواهد کرد.

بنابراین استفاده از وسایل چوبی همانند تخت چوبی و یا میز آرایش چوبی، طراحی بخشی از دیوار‌ها با چوب و سنگ، کفپوش چوبی، وجود پتو‌های مخملی و وجود چرم در اتاق خواب باعث می‌شود که منظره طبیعی در داخل اتاق خواب ایجاد گردد و شما در این صورت توانسته‌اید طراحی دکوراسیون روستیک را در داخل اتاق خواب نیز اجرا نمایید.

طراحی دکوراسیون نشیمن روستیک

سخن پایانی

جهت طراحی دکوراسیون داخلی سبک‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از افراد براساس شرایط روحی خود و سایر اعضای خانواده به سراغ سبک خاص خود ‌می‌روند. در این زمینه گروه‌های مهندسی در انتخاب بهترین ‌ایده‌های طراحی به شما کمک خواهند کرد.

گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان سابقه دیرینه در اجرای دکوراسیون منزل داشته و در صورتی که به فکر طراحی دکوراسیون روستیک هستید می‌توانید نمونه کار‌های این گروه را از نزدیک مشاهده کرده و اگر مورد تایید ما قرار گرفت، صفر تا صد کار را به مهندسین گروه واگذار نمایید تا زیباترین طراحی را برای شما به ارمغان بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =