سبک‌های مدرن و سنتی طراحی داخلی برای خانه شما

از گذشته تا به امروز روش های مختلفی برای طراحی داخل منزل استفاده شده که هر کدام ویژگی ها و مزایای منحصر به خود را دارند. در این مقاله به صورت خلاصه در مورد این سبک ها توضیح داده می شود:

1. طراحی داخلی سنتی

طراحی داخلی سنتی

سبک طراحی داخلی سنتی از انواع مختلفی از سبک های قدیمی اروپایی نشأت می گیرد و اکنون از آنها به عنوان “سنتی” یاد می شود. عناصر این طرح عبارتند از:

منعکس کننده دکوراسیون کلاسیک اروپا،

قالب ریزی و سازه های تزئینی و چوب

وسایل زیبا و قطعات عتیقه،

جفت مبلمان و لوازم جانبی،

پالت خنثی با رنگ های زنده برای مبلمان و قطعات مختلف قدیمی،

منسوجات گران قیمت مانند ابریشم، مخمل، ترمه یا پارچه های راحت مانند پنبه یا پارچه و

الگوهای پیچیده کاشی و چوب

راهنمای سبک دکوراسیون منزل سنتی ما شامل یک گالری عکس گسترده است که شامل تمام اتاق های خانه است. طراحان داخلی سنتی آنهایی هستند که به شدت تحت تاثیر تزئینات قدیمی اروپایی قرار گرفته اند، به ویژه در قرن 18 و 19 از محبوبیت برخوردار شده اند. آنها در مبلمان و وسایل سنگین بزرگ هستند که هنوز هم بسیار شیک و ظریف هستند. این نوع طراحی داخلی برای کسانی که دکوراسیون و سبک هایی را دوست دارند که سابقه غنی در پشت خود دارند، به عنوان مثال ، قطعات هنری کلاسیک، عناصر عتیقه و اشیا متقارن بسیار مناسب است.

برخی از نشانگرهای کلیدی یا ویژگی های طراحی داخلی سنتی شامل تن های غنی، چوب های تیره و رنگ های پیچیده است. متمایزترین ویژگی این است که دیوارها اغلب با رنگ های خنثی رنگ آمیزی می شوند تا مبلمان و لهجه های تزئینی برجسته شوند. افراد “سنت گرا” همچنین دوست دارند جزئیات معماری پیچیده ای مانند تخته های چوب، سقف های قهوه ای، کابینت داخلی و غیره را ایجاد کنند.

یکی از مهمترین جنبه های مربوط به طراحی داخلی سنتی “تقارن” است که به این معنی است که همه چیز از مبل گرفته تا لامپ گرفته تا لوازم جانبی باید جفت باشد. ایده اساسی در پشت این امر وجود فضایی متعادل و متمرکز بر یک نقطه کانونی است که معمولاً تلویزیون ، یک قطعه هنری تزئینی یا شومینه است.

2. سبک داخلی مدرن

سبک داخلی مدرن

سبک مدرن برای فضای داخلی بیشتر از زندگی واقعی در رسانه ها محبوب است. من فکر می کنم مردم از ظاهر آن استقبال می کنند و قطعاً جالب است، اما وقتی صحبت از زندگی با طراحی دقیق تر می شود، مردم سبک های دکوراسیون خانه گرمتر مانند روستایی، کلبه ای یا سنتی را انتخاب می کنند. با این وجود، سازندگان و معماران عناصر مدرن را در بسیاری از خانه ها ترکیب می کنند که نوعی خنک است. اما آن را با مواد، زاویه ها و خطوطی که گرما می بخشند تعدیل کنید. ویژگی های اصلی سبک طراحی داخلی مدرن عبارتند از:

عدم وجود تزئینات اضافی،

عدم تقارن عمدی،

بدون شلوغی و هرج و مرج،

خنثی با رنگ اصلی و کنتراست با تن های پررنگ،

فرش های منطقه ای با طرح هندسی یا ساده،

قطعات مبلمان دارای خطوط تمیز و اشکال اساسی هستند که از موادی مانند فلز ، کروم یا شیشه ساخته شده اند و با سطوح صیقلی، صاف و براق ساده می شوند،

نقاشی، به جای لوازم جانبی

نقشه های کف باز

طراحی داخلی مدرن نیز بسیار زیبا و براق توصیف می شوند ، زیرا آنها عشق بی نظیری به پالت ها و طرح های ساده دارند که اغلب با زاویه ها و خطوط تمیز و واضح همراه هستند. آنها کاملاً از آشفتگی متنفر هستند و همیشه به دنبال حذف اشیا اضافی از تصویر هستند. طرح های آنها تازه، ظریف و در هر سبکی که ایجاد می کنند حس سادگی دارند. برخلاف طراحان معاصر، آنها فضاهای زینت را دوست دارند. با این حال، آنها این کار را با چنان مهارت و ظرافت انجام می دهند که شما حتی متوجه نخواهید شد که چیزی “اضافی” در طراحی وجود دارد.

طراحی های مدرن داخلی همچنین شامل عناصر و موادی هستند که بدون اینکه خیلی بلند یا جسور باشید ، احساس کلی گرم و راحتی را برای شما ایجاد می کنند. یکی از بارزترین خصوصیات این طراحان داخلی تمایل آنها به استفاده از پالت های تک رنگ است. سیاه و سفید معمولاً رنگ اصلی آنهاست.

3. سبک دکوراسیون منزل معاصر

سبک دکوراسیون منزل معاصر

سبک طراحی داخلی معاصر اغلب با سبک طراحی مدرن اشتباه گرفته می شود … معمولاً ارجاع به مدرن در واقع طراحی معاصر است. طراحی داخلی معاصر، طراحی فعلی است که شامل فضاهای باز ، نور زیاد ، خطوط مستقیم ، شیشه های زیاد ، تخته های چوبی و در بعضی موارد طرح بندی های غیر معمول است.

عناصر طراحی داخلی معاصر:

فضاهای باز یا نقشه های طبقه باز،

طرح بندی غیرمعمول،

استفاده از نور طبیعی،

رنگ های خنثی،

قطعات لهجه فلزی،

پارچه طبیعی و طبیعی

تن های چوبی بسیار روشن یا بسیار تیره و

طراحی نورپردازی به عنوان بیانیه هنری

طراحان معاصر طراحی هایی را ایجاد می کنند که روان تر باشند، به این معنا که مطابق با سبک های رایج و مد روز باشند. با این حال، آنها به سبک یا طرحی خاص متوسل نمی شوند. این طراحان همچنین حس خوبی نسبت به سبک امروزی دارند ، بنابراین طرح های آنها دائما در حال پیشرفت است و جلوه ای بسیار مدرن را به آنها منتقل می کند.

در زمان امروز، طراحی داخلی معاصر شامل فضاهای بدون تزئین است که به نظر می رسد بسیار تمیز و کلاسیک هستند ، همراه با مبلمان که از پاهای آن در معرض دید قرار می گیرد تا فضای بیشتری ایجاد کند. همانطور که ممکن است طراحی های مدرن شیک و مدرن باشد ، اما در عین حال فوق العاده زیبا و با جزئیات پیچیده در حداقل موارد بسیار زیبا هستند.

4. طراحی داخلی انتقالی

طراحی داخلی انتقالی

سبک طراحی داخلی انتقالی یک سبک گریز از ذهن است که سبک های مختلفی را به هم می بندد و سبک های سنتی یا دیرپا را به همراه عناصر طراحی مدرن یا مدرن گره می زند. اکنون در بین طراحان بسیار محبوب است. در واقع ، اشتباه گرفتن معاصر و انتقالی بسیار آسان است و در واقع برای هر دو نوع استدلال اینکه یک طراحی داخلی خاص یکی یا دیگری است ، اغلب آسان است.

عناصر طراحی داخلی انتقالی عبارتند از:

مبلمان منحنی با روکش های صاف و لاک خورده،

استفاده محدود از لوازم جانبی،

استفاده از هنر تأثیرگذار به عنوان نقاط کانونی،

پالت رنگ خنثی و

عناصر بافتی مانند چوب، شیشه ، لاک ، چوب خیزران ، پارچه ، فولاد و فلز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =