اصول دکوراسیون داخلی اتاق خواب رمانتیک

ایجاد محیطی آرام با به کارگیری جزئیات راز دستیابی به اتاق خواب رمانیتک و عاشقانه می‌باشد. از مهمترین جزئیاتی که بین اتاق خواب ساده و رمانتیک تفاوت ایجاد می‌کنند می‌توان به مواردی از قبیل بافت، رنگ دیوار، کاغذ دیواری و نورپردازی اشاره کرد. بانوان خوش‌سلیقه می‌توانند با صرف هزینه اندک اتاق خواب خود را به محیطی رویایی و رمانتیک تبدیل کنند. در ادامه راهنمایی‌های لازم برای نحوه انتخاب بهترین المان‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک برای شما آورده شده است.

ایجاد محیط آرام راز اجرای دکوراسیون داخلی رمانتیک در اتاق خواب

راحتی اتاق‌خواب یکی از نخستین مواردی است که اغلب افراد برای ایجاد فضایی رمانتیک از آن غافل می‌شوند. تا زمانی که فضای اتاق‌خواب از هر لحاظ برای شما راحت نباشد، ایده‌هایی که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت نتیجه‌بخش نخواهند بود. به منظور ایجاد راحتی در اتاق خواب حتما باید میزان نور طبیعی ورودی به اتاق کافی باشد.

به منظور کنترل بهتر میزان نور طبیعی که صبح وارد اتاق خواب می‌شود توصیه می‌شود از پرده‌های بلند نه چندان ضخیم استفاده نمایید. کنترل نور طبیعی ورودی به اتاق خواب باعث می‌شود تا هنگام بیدار شدن از خواب آرامش را تجربه نمایید.

ایجاد محیط آرام راز اجرای دکوراسیون داخلی رمانتیک در اتاق خواب
ایده‌هایی برای ایجاد اتاق‌خواب رمانتیک

انتخاب رنگ مشکی به عنوان رنگ دوم در اتاق خواب

وقتی صحبت از ایجاد محیط رمانتیک به میان می‌آید رنگ قرمز یا صورتی در ذهن افراد تداعی می‌شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که تاثیر رنگ مشکی از قرمز اگر بیشتر نباشد، کمتر نیز نخواهد بود. با انتخاب رنگ مشکی می‌توان جلوه‌ای باشکوه و مدرن برای اتاق خواب ایجاد نمود. از این رو اگر طرفدار رنگ‌های قوی هستید برای عناصری از قبیل دیوارها و روتختی استفاده از رنگ مشکی را نباید فراموش نمایید.

دستیابی به دیزاین اتاق خواب رمانتیک با انتخاب سبک ساحلی

به دلیل پیش‌زمینه‌هایی که در ذهن افراد وجود دارد، سبک ساحلی دارای قابلیت ایجاد فضایی رمانتیک می‌باشد. از این رو به منظور اجرای سبک رمانتیک در اتاق خواب توصیه می‌شود از رنگ‌های سبز، آبی روشن و شنی در پالت رنگی دکوراسیون استفاده نمایید. انتخاب تخت خواب سایبان دارد، گل‌ها و گیاهان بزرگ به جای عناصر تزئینی پرزرق‌وبرق تا حد زیادی در اجرای سبک ساحلی و فضای رمانتیک مورد نظر به شما کمک خواهد کرد.

اهمیت نورپردازی در اتاق خواب رمانتیک

به منظور اجرای سبک دکوراسیون داخلی رمانتیک در اتاق‌خواب توصیه می‌شود تامین نور را به استفاده از چراغ‌های سقفی محدود نسازید. برای تنظیم نور اتاق خواب بهتر است برای خود چندین انتخاب ایجاد نمایید. برای دستیابی به نور ملایم در فضای اتاق‌خواب گزینه‌های زیادی از قبیل لامپ‌های دیواری، آباژور، چراغ‌خواب، چراغ‌های زمینی و رومیزی در تنوع بسیار بالایی وجود دارند. نورپردازی اتاق خواب دارای مقوله گسترده‌ای است.

در اتاق خواب باید از چراغ‌هایی استفاده کرد تا در مواقع مورد نیاز قادر به افزایش یا کاهش نور آن باشید. امکان قرار دادن ترکیبی از نورها در اتاق‌خواب برای شما وجود دارد. برای زمانی که چراغ‌خواب‌ها خاموش شده‌اند می‌توان از چراغ‌خواب‌هایی روی پاتختی استفاده کرد که برای مطالعه مورد استفاده قرار می‌گیرند. به منظور ایجاد فضای درخشان در اتاق خواب می‌توان از لوستر و ریسه‌های کریستالی استفاده کرد.

استفاده از بافت‌ها برای گرما بخشیدن به اتاق‌خواب

تا حد امکان بهتر است در دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک خود از بافت‌های متنوع استفاده نمایید. برای اضافه کردن بافت‌های متنوع، نرم و گرم به دکوراسیون اتاق خواب توصیه می‌شود از موارد زیر استفاده کنید تا به فضایی کاملا رمانتیک دست یابید.

  • بالش‌های تزیینی خزدار
  • روتختی‌هایی با جنس‌های مختلف
  • تکنیک لایه سازی برای قالی‌های اتاق خواب

یک یا چند قالی کوچک روی قالی یا فرش اصلی اتاق خواب خود قرار دهید.

استفاده از بافت‌ها برای گرما بخشیدن به اتاق خواب
استفاده از بافت‌های متنوع در دکوراسیون اتاق‌خواب رمانتیک

شومینه در اتاق خواب به سبک رمانتیک

اگر قصد ایجاد تغییرات در ساختار اتاق خواب خود را به منظور تنظیم گرمای اتاق خواب دارید، از افزودن یک شومینه به فضای اتاق خواب نباید غافل شوید. ایجاد یک شومینه در اتاق خواب رمانتیک علاوه بر این که باعث ایجاد جلوه منحصربه‌فرد در آن می‌شود، فضایی گرم و صمیمی به ارمغان خواهد آورد. این جلوه منحصربه‌فرد توسط هیچ وسیله گرمایشی دیگری در اتاق خواب ایجاد نخواهد شد.

انتخاب تختخواب‌های کم ارتفاع

در نگاه نخست استفاده از تختخواب‌ها با ارتفاع کم ممکن است شما را به یاد سبک بوهمین بیندازد. از این رو انتخاب تخت خواب با ارتفاع کم ممکن است خیلی رمانتیک به نظر نرسد. توصیه می‌شود تنها با انتخاب تخت خواب با ارتفاع کم به دنبال سبک دکوراسیون به هم ریخته بوهمیان نباشید. تمام عناصر دکوراسیون اتاق خواب برای اجرای سبک رمانتیک باید به سبک مدرن انتخاب شده و چیده بشوند.

یک مینیمالیست رمانتیک رنگ زرد را برای اتاق خواب خود انتخاب می‌کند

اگر به دنبال ایجاد فضای رمانتیک و مینیمال بدون استفاده از عناصر تزیینی مختلف هستید، برای 60% پالت رنگی اتاق خواب خود باید طیف‌های مختلف رنگ زرد را انتخاب نمایید. برای ایجاد برجستگی در دکوراسیون اتاق خواب نیز توصیه می‌شود از رنگ سبز کمک بگیرید.

انتخاب تختخواب‌های تاج‌دار برای اتاق خواب رمانتیک

برای افرادی که قصد دارند بدون استفاده از عناصر اضافه فضای رمانتیک اتاق خواب خود را بهبود بخشند تختخواب‌های تاج‌دار گزینه مناسبی به نظر می‌رسند. در صورت انتخاب تخت خواب با تاج‌هایی که قابلیت جدا شدن دارند پس از گذشت مدتی با جدا کردن آن می‌توان در دکوراسیون اتاق خواب رمانتیک تنوع زیادی ایجاد نمایید. این تاج‌ها در جلوه اتاق خواب تاثیر قابل‌توجهی دارند به نحوی که خیلی زود برای حضور دوباره در اتاق خواب خود دلتان تنگ خواهد شد.

انتخاب تختخواب‌های تاج‌دار برای اتاق خواب رمانتیک
تختخواب‌های تاج‌دار گزینه مناسب برای اتاق‌خواب رمانتیک

استفاده از ملحفه‌ها در اتاق‌خواب رمانتیک

ملحفه‌های نرم، چراغ‌های کم‌نور، شمع، قالیچه نرم، پنل های پنجره ابریشمی از مهمترین عناصر اتاق خواب محسوب می‌شوند. ملحفه‌های نرم به عنوان مهمترین مشخصه اتاق خواب در نظر گرفته می‌شوند. هنگام ورود به اتاق خواب و قرارگیری روی تخت خواب ضرورت ملحفه‌های نرم را درک خواهید کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که تعداد شانه‌های ملحفه نرم در تماس با پوست شما حس خوبی را ایجاد خواهند کرد. برای ملحفه‌ها برخی از افراد جنس ساتن را انتخاب می‌کنند در صورتی که دیگر افراد پنبه مصری را گزینه بهتری می‌بینند.

اگر قصد طراحی اتاق خواب خود به این سبک را دارید می‌توانید با تماس با مهراز طراحان راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =