طراحی اتاق خواب به سبک کلاسیک

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی در اتاق خواب قابل اجراست. سبک کلاسیک یکی از سبک‌های موردپسند بسیاری از ایرانیان می‌باشد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که سبک کلاسیک قدیمی شده و تختخواب‌های این سبک شباهت بسیار زیادی به تخت خواب ملکه‌ها دارد. از این رو امکان استفاده از تخت خواب کلاسیک در خانه‌های مدرن امروزی وجود ندارد. عدم انعطاف‌پذیری و سازگاری از مهمترین مشخصه‌های این سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌باشد. اگر قصد اجرای این سبک دکوراسیون را در اتاق خواب خود دارید توصیه می‌کنیم ما را تا پایان همراهی نمایید.

مهمترین ویژگی‌های دکوراسیون داخلی کلاسیک برای اتاق خواب

یک اتاق خواب کلاسیک فضای تیره، کسل‌کننده و تاریخی همچون فیلم‌های قدیمی ندارد. امکان استفاده از سرویس خواب شیک با رنگ متناسب با دکوراسیون کلاسیک برای شما وجود دارد. در حقیقت در این اتاق‌خواب‌ها نباید حتما از آثار چوبی تیره رنگ استفاده شود. بلکه باید اصول سبک کلاسیک را در اتاق خواب رعایت کرد تا اتاق خواب زیبا و مجلل داشته باشید.

نحوه چیدمان اتاق خواب به سبک کلاسیک

در چیدمان اتاق خواب با سرویس خواب کلاسیک نباید روی قدیمی بودن سبک تمرکز کرد. در حقیقت باید خلاقیت به خرج داد تا بتوان اتاق باشکوه و آرامش‌بخش ایجاد کرد. امکان استفاده از لوسترهای متناسب این سبک برای شما وجود دارد. طراحی سقف اتاق خواب نیز باید به صورت کلاسیک انجام گیرد تا زیبایی و چشم‌نوازی محیط چندین برابر گردد.

نحوه چیدمان اتاق خواب به سبک کلاسیک
اتاق باشکوه و آرامش‌بخش

سرویس خواب و مجموعه‌ای از اشیا عتیقه در سبک کلاسیک

وقتی صحبت از واژه کلاسیک در رابطه با دکوراسیون داخلی اتاق خواب به میان می‌آید، افرا تصور می‌کنند که باید از اشیا قدیمی با طرح‌های پرزرق‌وبرق در آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که این تصور در رابطه با اتاق خواب کلاسیک اشتباه بوده و سرویس خواب کلاسیک دارای مفهوم عتیقه و قدیمی نمی‌باشد. برخی اوقات این سبک اصالت خود را حفظ کرده و از سادگی پیروی می‌کند. عنصر مشترک در تمام سرویس خواب‌های کلاسیک استفاده از رنگ‌های رسمی، چوب طبیعی و چیدمان اتاق خواب به نحو قرینه می‌باشد.

از دیگر فاکتورهای مهم در چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق خواب به سبک کلاسیک می‌توان به طرح و رنگ تخت خواب و محل قرارگیری آن اشاره کرد. یک تخت خواب چوبی منبت‌کاری شده با پوشش چرم یا پارچه‌های مخمل یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در اتاق خواب می‌باشد. تخت خواب باید با کمد کنار تخت خواب و دیگر دکوراسیون و وسایل موجود در اتاق خواب از لحاظ رنگ هماهنگی کامل داشته باشد تا قادر به ایجاد هارمونی خاص باشد. پرده اتاق خواب نیز باید به نحوی انتخاب گردد که علاوه بر شیک و کلاسیک بودن زیبایی فضا را نیز چندین برابر کند. برای اجرای این سبک دکوراسیون اتاق خواب پرده‌های پرنقش‌ونگار و چوب‌پرده مناسب با این سبک بهترین گزینه هستند.

رنگ اتاق خواب در این سبک دکوراسیون

رنگ دکوراسیون و دیوارهای آن از مهمترین فاکتورهاست که در طراحی اتاق خواب کلاسیک باید در نظر گرفته شوند. رنگ‌های کرم، قهوه‌ای و طلایی محبوب‌ترین و باشکوه‌ترین رنگ‌ها در این سبک دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند. استفاده از دیوارهای ساخته شده از چرم مصنوعی از دیگر تکنیک‌هایی است که می‌توان در دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک خود مورد استفاده قرار داد. با استفاده از این تکنیک اتاق خواب شما لوکس به نظر خواهد رسید. این موارد با سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک هماهنگی فوق‌العاده‌ای دارند.

رنگ اتاق خواب در این سبک دکوراسیون
رنگ دکوراسیون و دیوارهای آن از مهمترین فاکتورهاست

فرش اتاق خواب در اجرای این سبک دکوراسیون

اصلی‌ترین المان در دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب، فرش می‌باشد. بهترین گزینه برای این منظور فرش‌های کلاسیک هستند که باید با رنگ، سبک و دیگر وسایل و دکوراسیون داخلی اتاق خواب هماهنگی کامل را داشته باشد. به طور معمول فرش‌های کلاسیک دارای نقوش زیبا هستند که از طبیعت الهام گرفته‌اند. این فرش‌ها به طور معمول با مبلمان کلاسیک و استیل به زیبایی هماهنگ می‌شوند.

روشنایی در اتاق خواب کلاسیک

روشنایی در تمامی سبک‌های دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا افراد اغلب به منظور انجام امور روزانه و استراحت به فضایی مناسب با روشنایی کافی نیاز دارند. با استراحت در چنین اتاقی افراد به آرامش خاص دست خواهند یافت. از مهمترین لوازم روشنایی هماهنگ با سبک کلاسیک می‌توان به چراغ‌ها و دیوارکوب‌ها با رنگ طلایی و نقره‌ای اشاره کرد.

در حقیقت تمام وسایل دکوری در سبک کلاسیک به نحوی انتخاب می‌شوند که انرژی موجود در اتاق خواب را افزایش دهند. به طور معمول باید وسایل دکوری برای این اتاق‌خواب‌ها را از جنس شیشه، چینی و نقره انتخاب کرد. تخت خواب و پرده‌های کلاسیک به طور معمول در این سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرند. وسایل و تزئینات در این اتاق خواب نیز به نحوی هستند که برای فضاهای بزرگ مناسب می‌باشند.

دیوار در اتاق خواب کلاسیک

با انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک می‌توان جذابیت فضای اتاق خواب را چندین برابر نمود. کاغذدیواری اتاق خواب کلاسیک را باید بر اساس الگوی طراحی کلاسیک انتخاب کرد. با انتخاب کاغذدیواری زیبا می‌توان به اتاق خواب جلوه‌ای خاص و متفاوت بخشید. امکان انتخاب تمامی دیوارها یک دیوار برای نصب کاغذدیواری وجود دارد. در صورت انتخاب یک دیوار برای کاغذدیواری باید آن را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفت. دیوارها در سبک کلاسیک دارای تزئینات نقاشی شده می‌باشند که با استفاده از گچ تزئین شده‌اند. با انتخاب این سبک نباید از دیوارهای ساده و خالی استفاده کرد.

دیوار در اتاق خواب کلاسیک
جلوه‌ای خاص و متفاوت با انتخاب کاغذدیواری زیبا

سقف و لوستر اتاق خواب کلاسیک

طراحی سقف در اتاق خواب کلاسیک اغلب به صورت مسطح انجام می‌گیرد و از رنگ‌های روشن همچون سفید اغلب در طراحی آن استفاده می‌شود. از نقوش دیواری بیانگر داستان‌های کلاسیک نیز می‌توان روی سقف این اتاق استفاده کرد. برای طراحی سقف اتاق خواب کلاسیک اغلب از گچ و دکور فوم استفاده می‌شود.

از دیگر المان‌های جذاب برای اتاق خواب کلاسیک می‌توان به لوستر اشاره کرد. لوسترها به طور معمول از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند اما اغلب توصیه می‌شود لوستری را برای اتاق خواب خود انتخاب نمایید که رنگ آن با فضا هماهنگی کامل را داشته باشد. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که لوسترهای خیلی بزرگ برای اتاق خواب کلاسیک گزینه مناسبی نیست. با توجه به هماهنگی موجود بین لوستر و دیگر وسایل این سبک دکوراسیون اتاق خواب می‌توان فضایی آرامش‌بخش را ایجاد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =