این ۶ روش برای تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری بسیار مناسب هستند!

در این مقاله 6 روش برای تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری برای شما ارائه می‌شود که هر کدام از آن‌ها واقعاً‌ ایده‌های بسیار جذابی را در اختیار شما قرار خواهند داد. ممکن است که شما بعد از چند سال به فکر تغییر دکوراسیون منزل افتاده باشید چرا که سبک‌های متنوعی روی کار آمده و محیط داخلی خانه شما همچنان قدیمی به نظر می‌رسد.

فراموش نکنید که تغییر در سبک طراحی منزل قطعاً بر روی میزان شادابی و نشاط محیط زیست تأثیر می‌گذارد منوط بر اینکه به درستی انجام گیرد. زمانی که شما یک تغییر کوچک در داخل خانه ایجاد می‌کنید همه افراد آن را حس کرده و تا مدت‌ها احساس شادابی بیشتری خواهند داشت. بنابراین برای تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری حتماً دقت بیشتری به خرج دهید تا از نتیجه حاصل به خوبی لذت ببرید.

راهکار‌هایی برای تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری

راهکار‌هایی برای تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری

– طراحی را از قسمت ورودی آغاز کنید

شاید خانه شما یک قسمت ورودی تحت عنوان دروازه داشته باشد. برای مثال ورودی اصلی و داخل خانه و حتی قسمت ورودی به اتاق‌های خانه، حکم دروازه را دارند. در این صورت شما می‌توانید با یک ‌ایده بسیار زیبا، این قسمت‌ها را با سبک‌های متنوع طراحی کنید به گونه‌ای که احساس سرزندگی داشته باشید.

اگر شما دروازه‌های ورودی به داخل خانه اتاق خواب را با کاغذ دیواری‌های بزرگ گلدار که طرح‌های ساده و در عین حال جذاب دارند پوشش دهید واقعاً یک طراحی خاص به این قسمت بخشیده و از طرف دیگر باعث متمایز شدن فضای آن با سایر قسمت‌های خانه خواهید شد. به همین دلیل حس سرزندگی در قسمت‌های ورودی خانه بیشتر خواهد شد. بنابراین زمانی که شما وارد خانه می‌شوید این احساس به شما تلقین شده و انرژی خواهید گرفت.

– سبک خود را انتخاب کنید

شما برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری باید سبکی را برای خود انتخاب نمایید. اگر بدون در نظر گرفتن یک سک مشخص دست به کار شوید، دچار مشکل خواهید شد چون قطعاً از نتیجه کار راضی نخواهید بود. بنابراین در این زمینه بهتر است از گروه‌های مهندسی کمک بگیرید تا براساس اندازه مساحت قسمت پذیرایی و اتاق‌های خواب و همچنین میزان روشنایی و ارتفاع دیوار‌ها، باید بهترین انواع کاغذ دیواری را برای شما انتخاب نمایند. برای مثال خانه‌هایی که کوچک هستند و میزان روشنایی آن‌ها کمتر است باید با کاغذ دیواری‌ روشن و طرح‌های خلوت پوشش داده شوند تا فضا روشن‌تر و بزرگتر به نظر برسد.

– طراحی حمام و سرویس بهداشتی فراموش نشود

حتما با خواندن این عنوان این ذهنیت برای شما پیش آمده است که استفاده از کاغذ دیواری در حمام زود از بین می‌رود چون رطوبت به کاغذ آسیب می‌زند. در حالی که امروزه انواع کاغذ دیواری مقاوم در برابر رطوبت نیز ساخته شده که حتی شما می‌توانید به راحتی آن را بشویید.

بنابراین به جای اینکه به سراغ سبک‌های قدیمی برای طراحی حمام بروید و همچنان از کاشی و سرامیک استفاده کنید، قسمت‌هایی که کمتر در معرض رطوبت قرار دارند را با کاغذ دیواری‌های مخصوص پوشش دهید. برای مثال کاغذ دیواری‌های طرح موج با زمینه آبی، فضای داخلی حمام را شبیه به یک دریای کوچک می‌کند و نمای زیباتری خواهد داشت.

 نکات تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری

– گل‌ها فضای خانه را بهاری می‌کنند

همانگونه که گفته شد استفاده از کاغذ دیواری با طرح گل در قسمت ورودی ساختمان، بسیار جذاب خواهد بود اما از این سبک می‌توانید برای طراحی آشپزخانه و اتاق خواب و قسمت پذیرایی نیز استفاده کنید. منتهی تراکم گل‌ها باید براساس مساحت فضا متفاوت باشد. برای مثال باید از کاغذ دیواری‌هایی با گل‌های ظریف در پذیرایی استفاده کنید ولی  برای اتاق خواب می‌تواند اندازه گل‌ها بزرگتر باشد. به طور کلی چون وجود گل احساس آرامش بیشتری داشته و انسان را به طبیعت وصل می‌کند بنابراین احساس سرزندگی در داخل محیط خانه را بیشتر خواهد کرد.

– هارمونی بی عناصر دکوراسیون، بسیار مهم است

در انتخاب کاغذ دیواری حتماً به هارمونی رنگ و طرح کاغذ دیواری با سایر عناصری که در داخل محیط وجود دارد توجه داشته باشید. تضاد خوب است اما اگر این تضاد بیش از اندازه شود قطعاً زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین هارمونیکی از مهمترین موضوعاتی است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری به آن توجه کنید.

– تنوع در کاغذ دیواری بسیار مهم است

تنوع در کاغذ دیواری بسیار مهم است

تنوع زیادی از کاغذ دیواری‌ها از نظر طرح و رنگ وجود دارد. به جای اینکه کل خانه را با یک کاغذ دیواری پوشش دهید، به سراغ تنوع بروید. برای مثال در قسمت پذیرایی، کاغذ دیواری بسیار خاص را برای نقطه کانونی در نظر گرفته و سپس قسمت‌های دیگر را با انواع دیگری از کاغذ دیواری‌ها پوشش دهید. یا اینکه در طراحی‌های اتاق خواب و آشپزخانه باید از کاغذ دیواری‌های کاملاً متضاد ولی در عین حال هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید تا از این طریق تفکیک فضا در محیط داخلی خانه انجام شود.

سخن پایانی

تغییر دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری موضوع پیچیده‌ای نیست اما به شرطی که با گروه‌های مهندسی در این زمینه مشورت داشته باشید. گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان سال‌های زیادی است که در این زمینه فعالیت داشته و خانه‌هایی با مساحت متنوع را با کاغذ دیواری پوشش داده است.

می‌توانید نمونه کار‌های این گروه را از نزدیک مشاهده کنید و براساس مساحت خانه خود و البته میزان روشنایی محیط، بهترین تغییرات را در دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری اجرا نمایید. در صورتی که در انتخاب کاغذ دیواری به خوبی عمل کنید، در نهایت حس شادابی و سرزندگی و بسیار زیبا در اختیار شما قرار خواهد گرفت که در کنار زیبایی، آرامش بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =