طراحی دکوراسیون به سبک بوهمین را چگونه انجام دهیم؟

تنوع در سبک‌های طراحی داخلی باعث می‌شود که افراد با سلایق مختلف بتوانند محیط داخلی خانه و اتاق کار خود را براساس آنچه که دوست دارند طراحی نمایند. سبک بوهمین یکی از زیباترین و البته جذاب‌ترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی شناخته شده و در چند سال اخیر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اگر دوست دارید شما نیز با این سبک آشنا شده و حتی در صورت تمایل خانه خود را با سبک بوهمین طراحی کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

معرفی سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی

در سال ۱۹۰۰ میلادی در کشور‌های اروپایی سبک بوهمین تحت عنوان سبک آوانگارد ظهور کرد و توانست توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند. مهمترین ویژگی بارز سبک بوهمین، تنوع در طرح‌ها و رنگ‌ها در طراحی داخلی است. همین مسأله باعث می‌شود محیط خانه شما بسیار شاداب‌تر و زیباتر به نظر برسد. اگر شما نیز از تنوع طرح و رنگ و آزادی سلیقه‌ها استقبال می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً مراحل اجرای سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی را مطالعه نمایید.

معرفی سبک بوهمین در دکوراسیون داخلیمراحل اجرای سبک بوهمین در خانه

هر کدام از سبک‌های طراحی داخلی، مراحل اجرای خاص خود را دارد. اگر چه در بیشتر سبک‌ها شباهت‌های زیادی بین مراحل اجرای کار وجود خواهد داشت اما ظرأفت‌ها و البته برخی از فاکتور‌ها باعث تمایز سبک‌های طراحی خانه می‌شوند. برای اجرای سبک بوهمین مراحل زیر را انجام دهید:

– با توجه به این که ویژگی بارز طرح سبک بوهمین تنوع در رنگ و طرح در داخل خانه است، بنابراین شما باید به سراغ پارچه‌های روکش‌دار برای مبلمان، صندلی و حتی پارچه‌هایی با طرح‌های بسیار متنوع برای پرده‌ها باشید.

– از طرف دیگر از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های جذاب استفاده کنید چون هر اندازه تنوع طرح و رنگ در محیط داخلی خانه شما بیشتر باشد، سبک بوهمین بیشتر خودنمایی خواهد کرد.

مراحل اجرای سبک بوهمین در خانه

– همچنین برای خرید مبلمان و صندلی حتماً به سراغ انواعی بروید که پایه کوتاهی دارند و در نتیجه قسمت نشیمن مبلمان و صندلی به سطح زمین نزدیکتر هستند. این موضوع نیز یکی از ویژگی‌های خاص سبک بوهمین به حساب می‌آید. به عبارت دیگر باید محل نشستن شما با کف زمین فاصله بسیار کمی داشته باشد. برای استفاده از پاف در دکوراسیون داخلی نیز از پارچه‌های متنوع و بسیار زیبا استفاده نمایید.

– از آنجایی که تنوع رنگ در سبک بوهمین نیز بسیار اهمیت دارد، بنابراین استفاده کردن از چوب‌های سفید و زرد واقعاً می‌تواند زیبایی دکوراسیون داخلی را بیشتر کرده و شما را بیشتر به سبک بوهمین نزدیک کند. وجود چوب در داخل خانه باعث می‌شود که حس و حال طبیعت به فضای خانه بخشیده شده و از طرف دیگر چون رنگ چوب‌ها به رنگ سفید و زرد هستند، لذا روشنایی فضای خانه را بیشتر خواهد کرد. وسایل چوبی که به این رنگ هستند با روغن جلا براق خواهند شد و در نتیجه به خوبی نور طبیعی و حتی نور چراغ را منعکس می‌کنند.

– نباید از گل و گیاهان غافل شوید. اگر چه وجود گل و گیاه در محیط خانه برای هر نوع سبکی واقعا زیباست اما در سبک بوهمین شما باید بیشتر از گل و گیاه استفاده کنید. هر اندازه گلدان‌های گل طبیعی بیشتری در داخل خانه شما وجود داشته باشد حس طبیعی‌تر به محیط القا می‌گردد.

– اگر می‌خواهید بخشی از محیط پذیرایی یا محیط خانه را به یک فضای دنج اختصاص دهید، براساس سبک بوهمین می‌توانید از آباژور یا چراغ‌های چشمک زن استفاده کنید.

– در سبک بوهمین ما باید تا جایی که امکان دارد به سراغ وسایلی برویم که قدیمی‌تر هستند. بنابراین در انتخاب وسایل دکوراتیو و وسایلی که برای چیدمان خانه استفاده می‌کنید حتماً این موضوع را در نظر گرفته و لوازم قدیمی و فرسوده که میراث خانوادگی خود هستند را در داخل خانه قرار دهید.

– از رنگ‌های قرمز و صورتی به وفور استفاده کنید. اگر یک طراحی داخلی که به سبک بوهمین اجرا شده است را از نزدیک مشاهده کنید متوجه خواهید شد که رنگ‌های قرمز و صورتی به وفور در داخل این محیط به کار برده شده‌اند و به همین دلیل به شدت خودنمایی می‌کنند. استفاده از پارچه‌های رنگی که اشکال هندسی قرمز و صورتی در کنار سایر رنگ‌ها در داخل آن‌ها به کار برده شده است و یا فرش‌های که زمینه قرمز دارند واقعاً برای سبک بوهمین ‌ایده‌آل هستند .

– با توجه به اینکه در سبک بوهمین از چوب‌های زرد و کرمی استفاده می‌شود بنابراین طبیعی است که تنوع رنگ‌های سبز گیاهان و قرمز و صورتی وسایل دکوراتیو باعث می‌شود که فضای خانه شما بسیار جذاب و متنوع به نظر برسد.

سبک بوهمین

– پیشنهاد می‌کنیم حتماً یکی از دیوار‌های خانه را به رنگ فیروزه‌ای اختصاص دهد. این رنگ باعث می‌شود که حس پویایی و سرزندگی به داخل محیط القا گردد. به خصوص اینکه تنوع رنگ‌ها در فضای داخلی بالا می‌رود. وجود رنگ‌های سفید و کرم چوب، اشکال هندسی بر روی پارچه‌ها، فرش‌ها به رنگ قرمز و صورتی در کنار رنگ آبی فیروزه‌ای دیوار واقعاً نمای بسیار چشمگیری را به دنبال خواهد داشت. البته اگر نمی‌خواهید دیوار به طور کامل آبی باشد، می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های آبی فیروزه‌ای در آن‌ها وجود دارد استفاده کنید.

سخن پایانی

در صورتی که اخیراً تصمیم گرفته‌اید خانه خود را بازسازی کنید و یا برای منزل جدید خود به دنبال یک تیم خبره جهت طراحی دکوراسیون داخلی هستید، می‌توانید بر روی کمک گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان حساب ‌کنید. مهندسین ما با تسلط بر همه سبک‌ها به خصوص سبک بوهمین در دکوراسیون داخلی این اطمینان را به شما می‌دهند که زیباترین و جذاب‌ترین ‌ایده‌ها برای ساختمان مسکونی و اداری شما اجرا گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =