اصول طراحی نمای ساختمان دونبش

هنگام طراحی نمای ساختمان دونبش در مقایسه با ساختمان های معمولی با چالش بیشتری مواجه خواهیم شد. این چالش ها به طور همزمان توسعه دهنده و محدودکننده می توانند باشند. ساختمان های دونبش که با عنوان ساختمان های دوکله نیز شناخته می شوند ارزش مادی بسیار زیادی دارند.

حساسیت بسیار بالا در طراحی نمای ساختمان دونبش گروه معماری مهراز طراحان را بر آن داشته تا اهمیت طراحی این نوع ساختمان ها را مورد بررسی قرار دهد. در ادامه با انواع سبک طراحی نمای ساختمان دونبش بیشتر آشنا خواهیم شد. به منظور طراحی نمای ساختمانی باکیفیت توصیه می کنیم ما را تا پایان همراهی نمایید.

اهمیت طراحی نمای ساختمان دونبش

ساختمان های دونبش از دو طرف گذرگاه قابل مشاهده هستند. موقعیت جغرافیایی این ساحتمان ها نسبت به دیگر ساختمان ها بهتر می باشد و همچون نگین در یک محله و منطقه می درخشد. با رعایت اصول طراحی نمای ساختمان دونبش می توان آن را به عنصری شاخص در یک محل تبدیل کرد. کیفیت نمای ساختمان دونبش، کیفیت معماری در سطح محله را افزایش می دهد و باعث ایجاد چشم اندازی عالی در منظقه می گردد. از این رو کارشناسان همواره در طراحی نمای این ساختمان رعایت اصول و استانداردهای آن توصیه می کند.

طراحی نمای ساختمان با استفاده از تکنیک های مناسب، سرعت معامله این ساختمان ها را افزایش می دهد. همچنین طراحی نمای ساختمان در قیمت ساختمان مورد نظر نیز موثر می باشد. موقعیت جغرافیایی عالی ساختمان های دونبش اهمیت و ارزش آن ها را چندین برابر می کند. با پرداخت هزینه اندک برای طراحی نمای ساختمان دونبش شما را قادر می سازد تا آن ها را با قیمت چندین برابر به فروش برسانید.

اهمیت طراحی نمای ساختمان دونبش
طراحی نمای ساختمان با استفاده از تکنیک های مناسب، سرعت معامله این ساختمان ها را افزایش می دهد.

انواع سبک طراحی نمای ساختمان دونبش

در اغلب موارد برای طراحی نمای ساختمان دونبش از دو سبک رایج مدرن و کلاسیک استفاده می شود. با این وجود به منظور ایجاد جلوه خاص در نمای ساختمان دونبش می توان از سبک مینیمال، سبک نئوکلاسیک و طراحی ایرانی استفاده کرد. هر یک از سبک های طراحی نمای ساختمان دونبش ویژگی های خاص خود را دارند و برای کاربری های مختلف مناسب می باشند. در ادامه با محبوب ترین سبک های طراحی نمای ساختمان دونبش بیشتر آشنا خواهیم شد.

طراحی نمای ساختمان دونبش با سبک کلاسیک

از محبوب ترین سبک های طراحی نمای ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی می توان به سبک کلاسیک یا رومی اشاره کرد. برای طراحی نمای ساختمان به سبک رومی اغلب از متریالی همچون سنگ، فلز و شیشه استفاده می شود. با انتخاب این سبک می توان المان های تزئینی رومی را به ساختمان خود اضافه کرد. از جمله این المان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرستون ها
  • کتیبه های برجسته
  • قوس ها

برای طراحی این سبک از نمای ساختمان دونبش با چالش های بسیار زیادی مواجه خواهید شد و به پرداخت هزینه هنگفت نیاز خواهید داشت. از آنجا که عرض این ساختمان ها بسیار وسیع می باشد می توان از تزئینات و جزئیات قابل توجهی در آن استفاده کرد. افزایش استفاده از جزئیات و تزئینات زحمت طراحی را چندین برابر کرده و هزینه طراحی و اجرای نما را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. در صورتی که قصد طراحی نمای ساختمان اداری و تجاری خود را دارید و از بابت هزینه ها نگرانی چندانی ندارید بهتر است این سبک طراحی نمای ساختمان را انتخاب نمایید.

سبک نمای ساختمان مدرن

استفاده از سبک مدرن در طراحی نمای ساختمان دونبش در حال حاضر بسیار رایج است. دلایل بسیار زیادی باعث ترند شدن این سبک طراحی نمای ساختمان شده است که از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش هزینه های طراحی
  • کاهش هزینه های اجرای نما
سبک نمای ساختمان مدرن
استفاده از سبک مدرن در طراحی نمای ساختمان دونبش در حال حاضر بسیار رایج است.

برای طراحی سطح زیبا و گیرا با سبک مدرن می توان از اجزای ساده و عناصر مدرن استفاده کرد. در طراحی سبک نمای ساختمان مدرن المان های تزئینی فاخر مورد استفاده قرار نمی گیرند. در این سبک طراحی ساختمان همه چیز ساده به نظر می رسند. با انتخاب این سبک نمای ساختمان می توان از متریال زیر در طراحی نمای ساختمان استفاده کرد:

اگر قصد طراحی ساختمان عملکرد محور جذاب را داشته باشید این سبک طراحی ساختمان گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد. این کار هزینه های مورد نیاز برای طراحی نمای ساختمان را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد. انتخاب این سبک طراحی نمای ساختمان به شما کمک خواهد کرد تا با بهینه سازی نما از فضاها حداکثر استفاده را ببرید.

طراحی نما ساختمان دونبش با سبک نئوکلاسیک

در صورتی که محصور جذابیت سبک کلاسیک شده اید اما به استفاده از عناصر مدرن علاقه دارید، سبک نئوکلاسیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این سبک از طراحی نمای ساختمان به افراد کمک خواهد کرد تا استفاده از المان های نزئینی سبک رومی را کاهش دهند. در این شرایط نمای رومی با حفظ اصالت خود فوق العاده زیبا و ساده به نظر خواهد رسید.

سبک نئوکلاسیک در حقیقت سبک های رومی را ساده سازی می کند و تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با کاهش هزینه ها امکان طراحی سبک رومی را برای شما فراهم سازد. کارشناسان مجموعه مهراز طراحان در طراحی این سبک نمای ساختمان دانش و تجربه کافی دارند و می توانند راهنمایی های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهند.

عوامل موثر در هزینه طراحی نمای ساختمان دونبش

طراحی نمای ساختمان دو نبش از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد از این رو بهتر است این کار را به طراحان با مهارت بالا واگذار کرد. البته لازم به ذکر است که هزینه طراحی این نوع ساختمان ها اغلب به عنوان عامل بازدارنده عمل می کند و باعث می شود کارفرمایان در انتخاب سبک طراحی نمای ساختمان دچار تردید گردند. البنه لازم به ذکر است که جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا پروسه طراحی نمای این ساختمان ها در مهراز طراحان با هزینه اندک و کیفیت بالا انجام می گیرد.

عوامل موثر در هزینه طراحی نمای ساختمان دونبش
طراحی نمای ساختمان دو نبش از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

قیمت طراحی نمای این ساختمان ها به عوامل مختلف زیر وابسته می باشد:

متراژ نما

ساختمان های دونبش بسیار عریض هستند از این رو متراژ نما در آن ها بسیار بالا خواهد بود. از این رو طراحی نمای این ساختمان ها به دقت و زحمت زیادی نیاز دارد. به طور کلی می توان گفت هزینه مورد نیاز برای طراحی نمای این ساختمان ها در مقایسه با ساختمان های معمولی بسیار زیاد است.

سبک انتخابی

لازم به ذکر است که سبک انتخابی برای ساختمان دونبش در هزینه آن نیز موثر است. البته متریال مورد استفاده هنگام طراحی نمای ساختمان نیز هنگام محاسبه این هزینه در نظر گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =