اصول طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن

در گذشته برای سال‌های متمادی زیادی طراحی دکوراسیون داخلی منزل به عهده عده‌ای خاص بود و برای داشتن خانه مدرن نیاز به مراجعه به متخصصین این رشته داشتید. که متعاقبا باید هزینه زیادی را نیز پرداخت می‌کردید. اما امروزه گسترش و توسعه اینترنت و دسترسی راحت به آن، باعث شده است تا افراد به راحتی بتوانند اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن نمایند. برای الگو گرفتن از سبک دکوراسیون داخلی مدرن بهتر است با اصول و المان‌های موجود در آن آشنا شوید. در ادامه به بررسی اصول، المان‌ها و بررسی نکات و تکنیک‌های آسان و جالب برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن خواهیم پرداخت.

رنگ در طراحی دکوراسیون سبک مدرن

یکی از مهمترین جنبه‌های طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن، رنگ می‌باشد. با انتخاب رنگ مناسب می‌توان به فضا روح بخشید. آشنایی با قوانین و روانشناسی رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن از اهمیت قابلیت توجهی برخوردار است. به طور کلی می‌توان گفت یک دکوراسیون مدرن خوب تا حد زیادی به دانش عمیق طراح از رنگ وابسته می‌باشد.

رنگ در طراحی دکوراسیون سبک مدرن

اهمیت بافت در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

برای عمق بخشیدن به فضا انتخاب بافت مناسب از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار می‌باشد. با انتخاب بافت مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان لذت بصری ایجاد نمود. این نکته را به خاطر داشته باشید که ایجاد بافت در دکوراسیون داخلی تنها در رنگ کردن دیوار خلاصه نمی‌شود، بلکه می‌توان با انتخاب وسایل تزیینی مناسب در فضای مورد نظر بافت ایجاد نمایید.

به عنوان مثال رومیزی‌های پشمی که دارای بافت سخت هستند را می‌توان کنار یک مجسمه طلایی قرار داد. مزیت استفاده از وسایل برای ایجاد بافت در فضا این است که به راحتی می‌توان آن‌ها را عوض کرد. تمام وسایل از جمله گل، جاشمعی و شومینه در دسته بافت قرار خواهند گرفت.

پوشش دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن

یکی از اجزای جدانشدنی طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن و خانه‌ها دیوارها هستند. برای طراحی پوشش دیوار مناسب روش‌های مختلف بسیار زیادی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای اکثر افراد رنگ کردن دیوار کار طاقت‌فرسایی است که با آمدن نام آن یک پروژه چند هفته‌ای در ذهن ما نقش می‌بندد. اما امروزه با پیدایش رنگ‌های جدید در بازار، می‌توان به راحتی دیوارها را رنگ زد. در انتخاب رنگ دیوار باید روحیه و مکان را در نظر گرفت.

در صورتی که از افراد شاد و باروحیه هستید توصیه می‌کنیم برای رنگ کردن دیوار خود رنگ‌های زرد و طلایی را انتخاب نمایید. اما اگر روحیه آرامی دارید رنگ‌های خاکستری و آبی بهترین گزینه برای شما خواهند بود. برای رنگ زدن دیوارها همچنین توصیه می‌شود که از دیوارهای پذیرایی شروع نکنید، برای خود یک برنامه منظم و کوتاه تنظیم نمایید.

پوشش دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن

رنگ کردن دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن

در رابطه با رنگ کردن دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن این نکته را باید به خاطر داشت که نیازی به رنگ کردن تمامی دیوارها با یکدیگر نیست و می‌توان برای دیوارهای هر اتاق یک مدت زمان مشخص را تعیین کرد. پس از اتمام یک اتاق می‌توان به سراغ اتاق‌های بعدی رفت.

با استفاده از کاغذ دیواری می‌توان به اتاق یک جلوه منحصربه‌فرد بخشید. دیوارپوش های چوبی نیز برای برخی از بخش‌های منزل گزینه مناسبی می‌باشد. در صورتی که زمان کافی در اختیار ندارید و نگران خراب شدن نتیجه نهایی رنگ شدن دیوارها هستید می‌توانید از برچسب‌های دیواری استفاده نمایید. طرح‌های مورد نظر خود را پیدا کرده و آن‌ها را در محل مناسب بچسبانید.

جنس طراحی دیوارهای بخش‌های مختلف منزل

جنس طراحی دیوارهای بخش‌های مختلف منزل در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال کاغذ دیواری طرح دار برای اتاق نشیمن مناسب است به شرطی که تنها برای بخش پشت تلویزیون از آن استفاده نمایید. باقی دیوارها را بهتر است رنگ بزنید و یا با استفاده از کاغذ دیواری ساده آن‌ها را بپوشانید. برای بخش دیوار پشت شومینه به طور معمول بهتر است از سنگ و یا آجرهای دست‌ساز استفاده نمایید. در صورت آشنایی با انواع مواد و اصول طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن می‌توانید برای دیوارهای مختلف از مواد مختلف استفاده کنید. با انتخاب دیوارپوش مناسب می‌توان ابعاد اتاق را در چشم بیننده تغییر داد.

انتخاب کف‌پوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

همانند دیوار، کف نیز یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر در یک فضا می‌باشد. البته لازم به ذکر است که توجهی که کف یک فضا جذب می‌کند نسبت به توجه جلب شده توسط دیوار کمتر است. اما اگر از تاثیر زمین و کف یک فضا در دید شما هنگام ورود به یک فضا آگاه باشید، به راحتی به این نتیجه دست خواهید یافت که در دکوراسیون داخلی منزل شما کف از چه اهمیت زیادی برخوردار است.

کف‌پوش‌ها نیز در انواع مختلف در بازار موجود هستند که بر اساس کاربری محل و سلیقه می‌توان آن‌ها را انتخاب نمود. هنگام استفاده از کف‌پوش‌های دارای طرح و بافت باید این نکته را به خاطر داشته باشید که کف مستعد کثیف شدن می‌باشد.

استفاده از طرح دارای جنبه دیگر نیز می‌باشد که آن شلوغ به نظر رسیدن محیط خواهد بود. از این رو در زمان انتخاب،

انتخاب کف‌پوش مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

این موارد بهتر است به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرند:

  • در صورتی که در معرض اشعه فرابنفش قرار گیرد چه تاثیری خواهد پذیرفت؟
  • افتادن مو حیوانات خانگی و اجسام متفاوت و همچنین وجود گرد و خاک چه تاثیری در کف فضای مورد نظر دارد؟
    برخی از کف‌پوش‌ها دارای بافت از قبیل چوب، سیمان، کاشی، سرامیک، سنگ مرمر و فرش هستند. انواع این کف‌پوش‌ها خود به تعداد و دسته‌های مختلف طبقه‌بندی می‌شوند.
  • یکی از انواع کف‌پوش‌ها فرش است که امکان استفاده از انواع مدل‌های آن در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن وجود دارد.
  • در صورتی که در اتاق شما اثاثیه کمی وجود دارد می‌توانید با انداختن یک فرش فضا را پر نشان دهید.
  • استفاده از فرش‌ها با طرح‌های یکسان و یا متفاوت تا حد زیادی به سلیقه و سبک انتخابی شما برای چیدمان وابسته می‌باشد.

عملکرد و کارکرد

در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن، اسباب و وسایل می‌توانند چندین هدف را دنبال کنند، به عنوان مثال از یک مبل می‌توان برای جداسازی فضای حال و پذیرایی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =