بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

اصلی‌ترین بخش منزل سالن پذیرایی است که طراحی آن به سبک کلاسیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. هرچند در حال حاضر اکثر افراد سبک دکوراسیون مدرن را برای منزل خود می‌پسندند؛ اما طراحی یا بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک هنوز طرفداران خاص خود را دارد. هنگام بازسازی سالن پذیرایی باید حساسیت بسیار زیادی به خرج داد؛ زیرا سالن پذیرایی نخستین بخش هر منزل است و مهمانان با ورود به خانه توجهشان به نوع چیدمان و طراحی داخلی آن جلب می‌گردد. هنگام بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک می‌توان از رنگ‌های سرد همچون کرم، سفید و قهوه‌ای استفاده نمود.

نکات مهم بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

مبلمان مناسب بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک، مبلمان سلطنتی با روکش‌ها و پارچه‌های طرح‌دار می‌باشند. در دکوراسیون کلاسیک سالن پذیرایی امکان استفاده از وسایل تزیینی زیر برای شما وجود دارد:

  • مجسمه‌های سنگی و گچی
  • تابلوفرش‌ها و تابلوهای نقاشی زیبا
  • انواع آلات موسیقی
  • آباژورهای برنز و کریستال

یکی از مهمترین و ضروری‌ترین وسایل برای دکوراسیون سالن پذیرایی، فرش می‌باشد. با انتخاب فرش مناسب برای این بخش از منزل می‌توانید کاری کنید تا سالن پذیرایی کاملا باشکوه به نظر برسد. فرش‌های ریزبافت با نقشه پرکار برای سالن پذیرایی با سبک دکوراسیون کلاسیک بهترین گزینه به نظر می‌رسند. به خاطر داشته باشید که فرش‌های مدرن برای بازسازی سالن پذیرایی کلاسیک گزینه مناسب به نظر نمی‌رسند.

نکات مهم بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک
یکی از مهمترین و ضروری‌ترین وسایل برای دکوراسیون سالن پذیرایی، فرش می‌باشد.

مبلمان مناسب برای بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

قبل از هر اقدامی برای بازسازی سالن پذیرایی کلاسیک باید یک دست مبلمان استیل و فاخر خریداری نمایید. مهمترین رکن چیدمان سالن پذیرایی به سبک کلاسیک، مبلمان استیل و فاخر می‌باشد. ذات اشرافی مبلمان استیل تا حد زیادی شما را به هدف داشتن دکوراسیون کلاسیک نزدیک می‌کند. پس از خرید مبلمان استیل باید به فکر خرید میزی باشید که با نوع و سبک مبلمان شما هماهنگی کامل داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که برای داشتن سبک کلاسیک در سالن پذیرایی به بهترین نحو باید مبلمان و میز مقابل آن را از یک ست خریداری نمایید. در صورتی که بنا به دلایل مختلف مجبور به انتخاب میز و مبلمان به صورت جداگانه شدید بهتر است تشابه جنس، رنگ و طرح میز و مبلمان را در نظر بگیرید. مهمترین اصل در بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک، هماهنگی و مطابقت وسایل انتخابی برای آن است.

انتخاب کاغذدیواری هنگام بازسازی سالن پذیرایی کلاسیک

از دیگر موارد قابل استفاده هنگام بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک می‌توان به کاغذدیواری اشاره کرد. کاغذدیواری برای اجرای طراحی کلاسیک در سالن پذیرایی بهتر است در طرح‌های مختلف و متناسب با سلیقه شما انتخاب گردد. هنگام انتخاب کاغذدیواری برای طراحی پذیرایی به سبک کلاسیک در نظر گرفتن این نکته ضروری است که باید از شلوغی در فضای این بخش از منزل خودداری نمود. از این رو می‌توان گفت کاغذ دیواری با طرح ساده و ظریف با رنگ‌های ملایم برای بازسازی دکوراسیون سالن پذیرایی با سبک کلاسیک، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

انتخاب فرش‌های فاخر ایرانی

در بازسازی سالن پذیرایی کلاسیک، فرش به عنوان یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر شناخته می‌شود. بدون شک هیچ کس قادر به انکار زیبایی، جلوه نقش و نگارهای فرش ایرانی در دکوراسیون منزل نیست. فرش در ایران به عنوان هنری با قدمت بالا شناخته می‌شود. نخستین استفاده فرش توسط ایرانیان به دوران هخامنشیان بازمی‌گردد. در سراسر جهان فرش‌های اصیل ایرانی طرفداران بیشماری دارد. هیچ چیز به اندازه یک فرش ایرانی و با اصالت نمی‌تواند به دکوراسیون سالن پذیرایی شما روح ایرانی ببخشد. برای بازسازی به سبک کلاسیک فرش‌های ریز بافت و نقشه‌های پرکار بهترین گزینه محسوب می‌شوند.

انتخاب فرش‌های فاخر ایرانی
در سراسر جهان فرش‌های اصیل ایرانی طرفداران بیشماری دارد.

انتخاب پرده برای دکوراسیون سبک کلاسیک

برای بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک به طور معمول پرده‌های بلند مورد استفاده قرار می‌گیرند. پرده‌های کلاسیک دارای آستر و کتیبه می‌باشند. به خاطر داشته باشید که طرح‌های ساده برای پرده‌ها علاوه بر این که از خسته شدن چشم‌ها جلوگیری می‌کند خرید آن‌ها به هزینه کمتری نیاز خواهد داشت. همچنین با انتخاب این سبک پرده خیال شما راحت خواهد بود که چندین سال از مد نخواهند افتاد و امکان استفاده از آن‌ها برای مدت زمان طولانی وجود دارد.

لوستر

لازم به ذکر است که لوستر در بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک تنها برای نورپردازی و روشنایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. انتخاب لوستر زیبا جذابیت دکوراسیون کلاسیک شما را چندین برابر خواهد کرد. به طور کلی می‌توان گفت لوسترها به عنوان یکی از تزیینات چشمگیر در منزل محسوب می‌شوند. برای انتخاب لوستر هماهنگ با سالن پذیرایی سبک کلاسیک چندین نکته را باید مد نظر قرار دهید.

در صورت کوچک بودن سالن پذیرایی لوسترها با شاخه‌ها و چراغ‌های کمتر که فضای کمی را اشغال می‌کنند گزینه مناسبی به نظر می‌رسند.

در صورت کم بودن ارتفاع سقف پذیرایی لوسترهای بلند و آویزدار گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسند. برای بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک، لوسترهای کریستالی گزینه مناسبی می‌باشند. لوسترهای شاخه‌دار با شاخه‌هایی که تمام جهات را تحت پوشش قرار می‌دهند و باعث روشن به نظر رسیدن تمام ابعاد مبلمان استیل به یک میزان می‌شوند برای این سبک دکوراسیون گزینه مناسبی هستند.

انتخاب رنگ هنگام بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک

هنگام بازسازی با سبک کلاسیک با محدودیت رنگ‌ها مواجه خواهیم شد. تنها می‌توان رنگ‌هایی را انتخاب کرد که از زمان‌های گذشته سبک کلاسیک با آن‌ها شناخته شده است. رنگ‌های مناسب سبک کلاسیک، رنگ‌های پخته می‌باشند. در صورت علاقه‌مندی به رنگ سبز برای کاربرد آن در سالن پذیرایی خود، سبز یشمی گزینه مناسبی می‌باشد.

این قاعده در دیگر رنگ‌ها نیز صادق است. رنگ زرشکی رنگ پخته قرمز و سورمه‌ای رنگ پخته آبی می‌باشند. رنگ‌های کلاسیک در حقیقت رنگ‌هایی هستند که دارای درصدی از سیاه، طوسی و قهوه‌ای باشند. فضای غالب سالن پذیرایی شما باید دارای یک یا نهایت دو رنگ ثابت باشد.

انتخاب رنگ هنگام بازسازی سالن پذیرایی به سبک کلاسیک
هنگام بازسازی با سبک کلاسیک با محدودیت رنگ‌ها مواجه خواهیم شد.

اشیا قدیمی

هنگام بازسازی به سبک کلاسیک المان‌های قدیمی و عتیقه‌جات مکمل عالی به نظر می‌رسند. یک دستگاه گرامافون، تلفن قدیمی یا صندوقچه کهنسال در گوشه اتاق پذیرایی برای شما فضایی را ایجاد می‌کند تا وسایلی که برای آن‌ها جای مناسب پیدا نمی‌کنید را قرار دهید. این امر باعث زیبا و چشمنواز به نظر رسیدن سالن پذیرایی شما خواهد شد. از جمله وسایل قدیمی پرکاربرد برای بازسازی سالن پذیرایی کلاسیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجسمه‌ها
  • گلدان‌های بزرگ و پایه‌دار
  • آباژور
  • ساعت ایستاده
  • تابلوفرش قیمتی

با رعایت این نکات هنگام بازسازی با سبک کلاسیک به زیباترین فضا در این بخش از منزل خود دست خواهید یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =