اصول طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

مشخص نمودن اهداف یکی از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون داخلی یک رستوران مدرن می باشد که قبل از هر کاری باید انجام گیرد. در صورت مشخص بودن هدف فرد از طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن به افراد کمک خواهد کرد تا سبک دکوراسیون مختص به خود را انتخاب نموده و سپس آن را اجرا کنند.

از آنجا که طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن در جلب مشتری تاثیر قابل توجهی دارد، از اهمیت ویژه برخوردار می باشد. افزودن غذاهای جدید به منوی غذایی رستوران مدرن باعث افزایش تعداد آن ها شده است‌. رقابت بالا و نیاز به دقت و حساسیت بالا در طراحی صاحبان رستوران را مجبور ساخته است تا طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن خود را به دست متخصصین بسپارند.

در صورتی که قصد طراحی و ساخت رستوران مدرن و یا بازسازی رستوران قدیمی خود را دارید بهتر است ما را تا پایان همراهی نمایید تا با اصول طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن بیشتر آشنا شوید.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

نکاتی باید در نظر گرفته شوند تا بتوان به رستوران مدرن خود هویت خاصی بخشید. از مهمترین نکات که در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن باید در نظر گرفته شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اهمیت ترکیب رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

یکی از مهمترین مولفه هایی که در طراحی دکوراسیون‌داخلی مدرن باید در نظر گرفته شود می توان به ترکیب رنگ ها اشاره کرد. به طور معمول استفاده از ترکیب رنگ طلایی برای رستوران های مدرن گزینه مناسبی می باشد. از دیگر رنگ هایی که استفا ه از آن ها برای طراحی دکوراسیون‌داخلی رستوران مدرن رایج می باشد:

  • رنگ شاد و روشن
  • رنگ قهوه ای آجری
  • شکلاتی

در هنگام انتخاب رنگ در طراحی ن بهتر است با مقوله روانشناسی رنگ ها آشنا بود تا راحت تر بتوان جدیدترین طراحی داخلی رستوران مدرن را اجرا کرد. انتخاب رنگ مناسب برای رستوران با افزایش اشتهای مشتری همراه می باشد و احساس خوشایند را به مشتری انتقال خواهد داد و در صورت عدم انتخاب صحیح رنگ اشتهای مشتری کاهش خواهد یافت. رنگ قرمز اشتها را زیاد می کند و رنگ نارنجی در مشتری احساس خوشحالی و رضایت ایجاد خواهد نمود. رنگهای ملایم مانند زرد برای طراحی دکوراسیون داخلی مدرن در مشتری احساس آرامش ایجاد خواهد نمود.

این رنگ ها برای محیط های آرام گزینه مناسبی می باشد. برای انتقال احساس راحتی به مشتری و ترغیب مشتری برای بازگشت دوباره به رستوران مدرن شما رنگ قهوه ای گزینه مناسبی خواهد بود. همواره توصیه می شود از انتخاب رنگ آبی در طراحی رستوران مدرن به شدت خودداری نمایید زیرا این رنگ اشتها را از بین خواهد برد. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن بهتر است از پالت های رنگی استفاده نمایید تا بتوانید رنگ های مختلف را به راحتی در کنار یکدیگر مچ کنید تادر نهایت انتخاب اصولی و درست داشته باشید.

اهمیت ترکیب رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

از دیگر فاکتورهای مهم و موثر در جلب مشتری به رستوران های مدرن می توان به نحوه نورپردازی در آن اشاره نمود. انواع روش های نورپردازی در رستوران های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در یک فست فود که اغلب مخاطبان آن را جوانان پرنشاط تشکیل می دهند رنگ های شاد و جذاب مورد استفاده قرار می گیرند. ایجاد نور کافی در رستوران های مدرن باعث ایجاد آرامش در مشتریان خواهد شد، از این رو تنظیم نور کافی در محیط باید مورد توجه قرار گیرد. لامپ های تزیینی و برنجی برای طراحی رستوران‌های مدرن گزینه مناسبی به نظر می رسد.

همچنین با ایجاد نور مناسب می توان محیط رستوران مدرن را به فضایی دلچسب تبدیل نمود. در صورتی که نور مناسب برای رستوران انتخاب نشود فضای سرد و بی روح ایجاد خواهد شد. همچنین عدم دقت در انتخاب نور مناسب برای رستوران مدرن ممکن است از انتقال انرژی مثبت به مشتریان جلوگیری نماید. نور کافی موجود در طراحی داخلی رستوران بر روی غذاها نیز تاثیر قابل توجهی دارد به عنوان مثال رنگ صورتی برای طراحی داخلی رستوران قابل استفاده است.

اما در انتخاب رنگ صورتی باید این نکته را به خاطر داشت که تابش آن روی سالاد و سبزیجات مناسب نیست و باعث می شود تا مشتری به این غذاها جذب نشود اما در مقابل این رنگ برای غذاهای گوشتی مناسب است و باعث جذاب شدن آن ها خواهد شد. جدیدترین دکوراسیون داخلی و نورپردازی آن استفاده از ترکیب رنگ های مختلف در نورپردازی است. از ترکیب رنگ مختلف در نورپردازی نباید غافل شد.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

کف پوش

از دیگر مولفه های مهم که باید در نظر گرفته شوند کف پوش ها هستند. با توجه به سلیقه خود می توانید انواع کف پوش لمینت، پارکت، سرامیک، فرش و سنگ را انتخاب نمایید. با انتخاب مناسب کفپوش برای رستوران خود می توانید گرمای لازم را در رستوران ایجاد نمایید. رنگ و طرح کف پوش باید با رنگ و طرح دیگر وسایل موجود در رستوران شما هماهنگی لازم را داشته باشد.

اکسسوری ها در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

با استفاده از اکسسوری های مختلف و سنگ های گران قیمت در دیوارها می توان رستوران را به یک رستوران با شکوه و شیک تبدیل کرد. از دیگر اکسسوری های مورد استفاده در رستوران های مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلوهای بزرگ و نفیس
  • لوسترهای بزرگ و سبز
  • دیوار سبز یا گرین وال
  • میز و مبلمان راحت در رنگ بندی های زیبا
  • انواع آبنما

اکسسوری ها در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن

تاثیر جغرافیا در دکوراسیون

در طراحی داخلی رستوران مدرن توجه به موقعیت جغرافیایی و مکانی که رستوران در آن واقع شده است از دیگر نکات بسیار مهم و قابل توجه می باشد. به عنوان مثال باید حتما این نکته را به خاطر داشت که رستوران شما در منطقه ای مرفه نشین واقع شده است و یا در مکانی که افراد متوسط اکثر مشتریان شما را تشکیل می دهند.

هرچه رستوران به مناطق مرفه نشین نزدیک باشد برای طراحی داخلی رستوران مدرن باید از طراحی لوکس و مدرن استفاده کرد. طراحی داخلی رستوران فرنگی و ایتالیایی با رستوران های موجود در مناطق که اقشار کم درآمد در آن سکونت دارند با رستوران های موجود در مناطق مرفه کاملا متفاوت است.

تمام مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره شد در موفقیت و رونق رستوران مدرن شما تاثیر دارد و می تواند کلید موفقیت شما باشد. کمک گرفتن از تیم های حرفه ای و ماهر که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سابقه درخشان دارند بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هجده =