دکوراسیون داخلی در تهرانپارس

قصد داریم در این مقاله به تعریف و معرفی بهترین طراح دکوراسیون داخلی بپردازیم. با گروه مهراز طراحان همراه باشید.

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

طراح داخلی و دکوراسیون داخلی طراحان داخلی و دکوراتورهای داخلی عناوین شغلی هستند که اغلب به صورت مترادف استفاده می شوند. با این حال، هر یک شرح وظایف و عملکرد خاص خود را دارند.

تفاوت بین این دو حرفه چیست؟

پاسخ کوتاه این است: طراحان فضاهای کاربردی را در یک ساختمان ایجاد می‌کنند، در حالی که دکوراتورها یک فضا را با عناصر تزئینی تزئین می کنند. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید چه ویژگی‌هایی این دو را از هم متمایز می‌کند و کدام حرفه به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی، تجهیز یک فضا با عناصر زیبایی شناختی مانند مبلمان، دیوارپوش، لوازم جانبی، فرش و غیره است. دکوراتورهای داخلی برای ایجاد فضاهای داخلی جدید با معماران کار نمی‌کنند. آنها فضاهای داخلی را که از قبل وجود داشته است تزئین می‌کنند.

دکوراسیون داخلی چیست؟
دکوراتورهای داخلی برای ایجاد فضاهای داخلی جدید با معماران کار نمی‌کنند

تحصیلات

هیچ الزام آموزشی رسمی برای دکوراسیون داخلی وجود ندارد. زیرا آنها عمدتاً بر زیبایی شناسی تمرکز می‌کنند. آنها برنامه ریزی یا مشارکت در نوسازی یا برنامه طراحی ساختمان ندارند. یک دکوراسیون بر نمای سطحی فضا تمرکز می‌کند. بسیاری از دکوراتورهای داخلی دارای مدرک تحصیلی در زمینه‌های مرتبط هستند یا به عنوان یک تغییر شغلی یا به عنوان یک تجارت تبدیل به سرگرمی وارد این حرفه شده‌اند.

اعتبارنامه

برای انجام حرفه‌ای دکوراسیون داخلی نیازی به گواهینامه و مجوز نیست. با این حال، دوره‌هایی با تمرکز بر رنگ و پارچه، چیدمان اتاق، طراحی فضا، سبک مبلمان و ارائه گواهی‌های رسمی به دکوراتورها برای تأیید آموزش آنها وجود دارد.

وظایف

دکوراتورها به مشتریان خود در تصمیم گیری در مورد سبک، انتخاب طرح رنگ و خرید مبلمان و لوازم جانبی کمک می‌کنند. آنها اغلب برای ایجاد فضای موجود که نیاز به به روز رسانی یا بازسازی دارد، استخدام می‌شوند.

دکوراتورهای داخلی با چه کسانی کار می‌کنند؟

دکوراتورها مستقیماً با صاحبان خانه یا مدیران مشاغل کار می‌کنند. آنها با پیمانکاران یا معماران درگیر نیستند، اما اغلب با سازندگان مبلمان، اثاثه یا لوازم داخلی، نقاشان و دیگر متخصصان صنعت که خدماتی را برای دکوراسیون منزل ارائه می‌دهند، شریک می‌شوند.

دکوراسیون داخلی‌های تهرانپارس چه خدماتی ارائه می‌کنند؟

به طور کلی خدمات دکوراسیون داخلی شامل 3 بخش اصلی طراحی، اجرا و فروش می‌باشد. طراحی و اجرای فضای داخلی، کابینت و کمد دیواری، فروش و نصب کاغذدیواری، لمینت و پرده، طراحی و اجرای فضای سبز جزو خدمات شرکت‌های دکوراسیون داخلی در تهرانپارس می‌باشد.

بهتر است از پیش از اتمام کار ساختمان سازی شروع به دکوراسیون داخلی کنید. وسایل و چیدمان را با توجه به ابعاد و سبک خانه خریداری نموده و با ذهنیت قبلی از جایگاه تقریبی، آن‌ها را انتخاب کنید. برای چیدمان ابتدا از وسایل اصلی با ابعاد بزرگتر شروع کنید. سپس با توجه به وسایل بزرگ می‌توانید سایر چیدمان خود را بچینید. اگر خواهان دکوراسیون داخلی لوکس هستید پس بهتر است فکر دکوراسیون ارزان قیمت را از سر بیرون کنید.

دکوراسیون داخلی‌های تهرانپارس چه خدماتی ارائه می‌کنند؟
بهتر است از پیش از اتمام کار ساختمان سازی شروع به دکوراسیون‌داخلی کنید.

هزینه اجرای دکوراسیون داخلی در محدوده تهرانپارس چقدر است؟

هزینه اجرای دکوراسیون داخلی در محدوده تهرانپارس به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله نوع خدمات مورد نیاز شما که می‌تواند شامل: اجرای کناف، سقف کاذب، نقاشی ساختمان، بتونه کاری و … باشد. همچنین نوع متریال انتخابی شما که می‌تواند نوع رنگ، نوع کناف، نوع کاغذ دیواری و … باشد. تعیین می‌گردد. از آن مهمتر متراژ و محدوده ای که می‌خواهید بر روی آن کار انجام شود نیز در هزینه نهایی شما موثر می‌باشد.

چطور بهترین دکوراسیون داخلی در تهرانپارس را بیابیم؟

محتوای فوق با هدف هرچه سریع‌تر یافتن دکوراسیون‌های محدوده تهرانپارس گردآوری شده است. برای یافتن بهترین مجری دکوراسیون داخلی محدوده تهرانپارس باید با تماس و مراجعه به این دفاتر و دیدن نمونه کار آن‌ها، هرکدام که بیشتر به سلیقه شما نزدیک‌تر بود را انتخاب نمایید. برای اینکه بتوانید در انتخاب خود ریسک کمتری را بپذیرید بهتر است نمونه کارهای شرکت دکوراسیون داخلی تهرانپارس را مشاهده نمایید. با این کار شانس انتخاب گزینه‌ی مناسب‌تر را برای خود افزایش دهید.

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی درچه پروژه‌های معماری

متاسفانه سردرگمی در زمینه طراحان داخلی و دکوراتورها زیاد است، گاهی افرادی که در هیچ کدام از این دو رشته تحصیلی ندارند به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی می‌پردازند که در نتیجه طراحان غیراستاندارد و سرمایه هدر می‌رود البته کمبود شفافیت قوانین لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است. در استانداردها یک فرآیند مهندسی، طراح معماری از ابتدای پروژه با معمار در ارتباط است و تا پایان پروژه طراح داخلی و معمار پروژه با هم کار می‌کنند .

این موضوعی است که خوشبختانه ، در زمینه فرآیند مهندسی به شکل درست و ایده آل خود است معماری ما هنوز به پایان نرسیده است .اما کار دکوراتور پس از گذراندن تمامی این مراحل آغاز می‌شود. دکوراتور به چیدمان و تزیین فضای داخلی طراحی شده توسط طراح داخلی می‌پردازد. تصمیم می‌گیرد، اما تایید کیفیت متریال به عهده طراح داخلی است. اینکه آیا متریال مورد نظر از نظر عایق صدا، حرارت و غیره مناسب باشد یا اشتعال پذیری و غیره به عهده طراح داخلی است.

برای درک بهتر تفاوت‌های معماری داخلی و دکوراسیون داخلی باید بدانیم:

که برای اجرای طراحی دکوراسیون داخلی نیازی به طراحی و کار مهندسی نداریم، زیرا در هر مکانی می‌توان با تعویض لوازم و دکوراسیون، پرده، مبلمان این کار را انجام داد. ، کاغذ دیواری و غیره، اما برای اجرای پروژه طراحی داخلی در ساختمانی که از قبل ساخته شده است، حداقل باید خانه و محل کار خود را بازسازی کنید، زیرا اصلاحاتی در معماری ساختمان نیز طی این فرآیند انجام می‌شود.

تفاوت‌های معماری داخلی و دکوراسیون داخلی
برای اجرای طراحی دکوراسیون‌داخلی نیازی به طراحی و کار مهندسی نداریم،

ارتباط با مجموعه مهراز طراحان

انتخاب یک طراح در مقابل یک دکوراتور تا حد زیادی به مهارت‌های حرفه‌ای خاص بستگی دارد، نه فقط به عنوان شغل. دکوراتورهای زیادی وجود دارند که به اندازه کافی در این صنعت کار کرده‌اند تا مهارت‌های طراحی را به دست آورند و طراحانی که دکوراتورهای عالی هستند.

قبل از استخدام یک حرفه‌ای، در مورد نیازها، بودجه و آنچه می‌خواهید به دست آورید فکر کنید. قبل از تصمیم گیری به نمونه کار حرفه‌ای‌ها نگاهی بیندازید و مراجع دریافت کنید.

برای یافتن بهترین نوع طراحی دکوراسیون‌داخلی متناسب با شرایط خود، مطمئن شوید که این سبک طراحی همیشه الهام بخش شما بوده و تمامی نیازهای شما را برآورده می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا بازسازی و نوسازی، طراحی داخلی ،طراحی و ساخت باغ ویلا و… برای مشاوره رایگان و تعیین وقت بازدید می‌توانید از طریق سایت با مهندسین مهراز طراحان درارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =