تفاوت بازسازی، بهسازی و نوسازی ویلا

پیش از هرچیز، بهتر است که مقایسه‌ای بین دو واژه بهسازی و بازسازی داشته باشیم و تفاوت بین آن‌ها را متوجه شویم. چون که این دو مورد که گاهی به اشتباه در جای یکدیگر استفاده می‌شوند. زمانیکه در مورد بهسازی ویلا صحبت می‌کنیم، در واقع هدفمان ارتقا ایمنی ویلا در برابر حوادث طبیعی مثل زلزله است. وقتی دست به بهسازی ویلا می‌زنیم، هدف این است که تقویت ساختمان در برابر حوادث طبیعی را کانون قرار دهیم و در این مسیر گامی برداریم.

بهسازی ویلا مهم‌ترین و بهترین راحل برای این است که خسارت‌های وارد شده در اثر تخریب را به حداقل برسانیم و همچنین این تضمین به وجود می‌آید که جانمان در مقابل عوامل طبیعی حفظ شود. اما باید اعتراف کرد که، بازسازی ضرورتی غیرقابل انکار است که باید در رأس امور جای خوش کند. در واقع هدف آن، متحول کردن نمای داخل ویلاست و به زیباتر شدن ویلا کمک می‌کند. نوسازی ویلا به معنای ایجاد ساختارهای نو به جای ساختارهای قدیمی می‌باشد. در مواردی که ساختار کلی یک ویلا، مشکلی ندارد و هدف از اعمال تغییرات ایجاد یک ظاهر جدید برای ویلا است.

بازسازی یا خرید ویلا ؟ کدام یک بهتر است

یکی از سوالات خیلی مهم در زمینه ویلا، بازسازی یا خرید ویلا است. توصیه ما در بسیاری از مواقع در بازسازی یا خرید ویلا این است که چنانچه از لوکیشن ویلای خود راضی هستید، بازسازی می‌تواند شما را خیلی سریعتر و با هزینه کمتر به ویلای دلخواهتان نزدیک کند. بسیاری از افراد بازسازی ویلا را به عنوان یک منبع درآمدی در نظر گرفته و ویلاهای قدیمی را خریداری کرده سپس آنها را بازسازی و نوسازی می‌کنند و با سود مناسب برای خریدار ارائه می‌دهند.

البته لازم به ذکر است برای اینکه دچار خسارات مالی و دوباره کاری‌ها نشویم این نکته بسیار حائز اهمیت است که با گروهی با تجربه در این زمینه مشغول به کار شوید چنانچه مایل هستید می‌توانید در این زمینه با کارشناسان مجموعه مهراز طراحان مشورت کنید.

بازسازی یا خرید ویلا ؟ کدام یک بهتر است
بازسازی می‌تواند شما را خیلی سریعتر و با هزینه کمتر به ویلای دلخواهتان نزدیک کند

ساختمان ویلا در چه زمانی به بازسازی نیاز پیدا می‌کند

یکی از مهمترین مسائل در بازسازی تاسیسات می‌باشد فرسودگی تاسیسات یکی از مهمترین مواردی است که ما را به بازسازی وادار می‌کند از عوامل بسیار مهم در این امر فرسودگی مصالح نیز می‌باشد. شاید در نگاه اول به نظر می‌رسد سن ساختمان تاثیر بسیار زیادی با زمان بازسازی دارد. ولی در بسیاری از موارد عدم پاسخگویی ویلا به نیازهای جدید ما یکی از مهمترین عوامل می‌باشد.

چه افرادی بهتر است ویلای خود را بازسازی کنند

۱. افرادی که سالیان زیادی در ویلایی با سن بالا زندگی کردند. در این فضا خاطرات و روزهای تلخ و شیرین زیادی رقم خورده است. به همین ترتیب ارزش بالایی برای افراد خانواده دارد. می‌توان چنین فضایی را بازسازی کرد و خاطرات ویلا را با امکانات جدید حفظ کرد.

۲. دومین گروه افرادی هستند که احساس می‌کنند ویلای قدیمی پاسخگوی نیاز آنها نیست. بازسازی ویلا نسبت به خرید آن هم هزینه کمتری را به آنها تحمیل می‌کند و هم کمک‌ میکند ویلایی مطابق با سلیقه و نظر خودشان داشته باشد.

در بازسازی ویلا چه بخش‌هایی از ساختمان درگیر می‌شوند

باز سازی طیف گسترده ای دارد در برخی موارد می‌توان آن را در حد یک رنگ آمیزی ساده و تغییر مبلمان انجام داد. اما بعضی مواقع طیف گسترده ای را شامل می‌شود از تعویض تاسیسات گرفته تا اضافه کردن استخر و فضاهای جدید به ویلا از اینرو بهتر است. بگوییم که میزان فرسودگی و نیازهای جدید ما بسیار در تعیین میزان بازسازی تاثیر گذار است.

ویلا بخریم یا بازسازی کنیم؟

یکی از سوالات مهم در زمینه ویلا خرید یا بازسازی آن است. توصیه مجموعه مهراز طراحان در بسیاری از مواقع این است که چنانچه از لوکیشن ویلای راضی هستید بازسازی می‌تواند شما را سریعتر و با هزینه کمتر به ویلای دلخواه نزدیک کند. بسیاری از افراد بازسازی ویلا را به عنوان یک منبع درآمدی در نظر گرفته و ویلاهای قدیمی را خریداری کرده سپس آنها را بازسازی و نوسازی می‌کند و با سود مناسب برای خریدار ارائه می‌دهند.

البته لازم به ذکر است برای اینکه دچار خسارات مالی و دوباره کاری‌ها نشوی بسیار مهم است که با گروه تخصصی و با تجربه در این زمینه مشغول به کار شوید چنانچه مایل هستید می‌توانید در این زمینه با کارشناسان مجموعه مهراز طراحان مشورت کنید.

ویلا بخریم یا بازسازی کنیم؟
بسیاری از افراد بازسازی ویلا را به عنوان یک منبع درآمدی در نظر گرفته اند

مزایا و معایب خرید ویلا

1. در وقت خود صرفه جویی کرده و نیازی به دنبال نیروی متخصص نیست.

2. در رابطه با طرح و نمای ویلا حق انتخاب ندارید.

3. مجبورید چند برابر ساخت ویلا هزینه کنید.

یکی از حیاتی‌ترین مسائل، قبل از شروع طراحی این است که زمان مناسب برای بازسازی باید تعیین شود، چون که در طول این زمان نمی‌توانید در ویلا فعالیت‌های روزمره داشته باشید. زمان بازسازی باید با توجه به میزان تغییراتی که مد نظر است تا انجام شود، تعیین بشود. اما در کل برای مشخص شدن میزان زمان بازسازی به طور حدودی و با توجه به نوع تغییرات ویلا، می‌تواند در سه دسته قرار بگیرد.

مرحله اول ( تغییرات ساده )

منظور از تغییرات ساده مواردی مانند رنگ‌ کردن دیوارها و سقف، تغییراتی در کفپوش‌های ساختمان، عوض کردن کابینت‌ها و مواردی از این قبیل است که طراحی و اجرای آنها نیز با توجه به ابعاد ویلا تعیین می‌شود و می‌تواند در زمان آن موثر باشد.

مرحله دوم ( تغییرات اساسی و فنی )

در این مرحله علاوه بر اینکه تغییراتی در رنگ ساختمان، عوض کردن کابینت و غیره انجام می‌شود، نیاز به ایجاد تغییرات اساسی و فنی وجود دارد، تغییراتی مانند عوض کردن لوله‌ها و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و.. . علاوه بر این ایجاد تغییراتی در سبک نورپردازی و طراحی سیستم روشنایی نیز جز این تغییرات می‌باشد که می‌توان گفت که زمان اساسی و اصلی در بازسازی ویلا مربوط به این مرحله می‌باشد.

مرحله دوم ( تغییرات اساسی و فنی )
در این مرحله نیاز به ایجاد تغییرات اساسی و فنی وجود دارد

مرحله سوم ( تغییرات ساختاری )

اگر این تغییرات در ابتدای شروع بازسازی احساس شود زمانی که برای بازسازی در نظر باید گرفت، بر این اساس تعیین می‌شود. در صورتی‌ که ساکنان ویلا بخواهند یک بازسازی کامل را در ویلا انجام دهند، به عنوان مثال یک طبقه به ساختمان ویلا اضافه کنند و یا تجهیزاتی مانند فضای باغ، استخر و… را در محوطه ویلا اضافه کنند، این تغییرات اساسی نیز با توجه با وسعت ابعادی پروژه زمان‌بر است و می‌تواند زمان طراحی مجدد را افزایش دهد.

و اما بازسازی ویلا با هدف دستیابی به ویلایی جدید که حدوداً یک سوم خرید یک ویلای جدید هزینه برمی‌دارد، یک پیشنهاد معقول به حساب می آید. بنابراین پیشنهاد ما این است که به جای صرف هزینه خیلی بالا جهت خرید یک ویلای جدید، تغییرات جزئی و یا حتی تغییرات اساسی مورد نیاز خود را در بخش‌های داخلی و بیرونی ویلا انجام دهید و فضایی شیک و امروزی‌‌تری را برای محل تفریح یا زندگی خود ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =