بهسازی یا بازسازی ویلا؟

قبل از بازسازی ویلا ابتدا باید هدف خود را از این امر مشخص سازید. یکی از سازه‌هایی که هر چند سال به تغییر شکل و زیباسازی آن نیاز دارید، ویلا می‌باشد. در صورت عدم رضایت از طراحی داخلی و بیرونی ویلای خریداری شده می‌توانید به بازسازی‌ویلا فکر کنید. بازسازی ویلا امکان تغییر امکانات ویلای شمال را برای شما ایجاد می‌کند. به طور معمول پس از گذشت چند سال از خرید ویلا شمال به بازسازی آن نیاز پیدا خواهید کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که با بازسازی‌ویلا شمال می‌توانید در اکثر نقاط این سازه تغییرات وسیع و اساسی انجام دهید.

بازسازی ویلا

بازسازی‌ویلا در تمام بخش‌ها امکان‌پذیر است. اگر احساس می‌کنید ویلای شما قدیمی شده و قادر به رفع نیازهای شما نمی‌باشد بازسازی ویلا بهترین فرصت برای ایجاد ویلا با طراحی جدید را برای شما خواهد بود. اگر قصد خرید ویلا قدیمی یا روستایی را دارید توصیه می‌کنیم یک ویلا با چند سال ساخت، قدیمی یا روستایی را خریداری نمایید.

در صورت خرید این نوع ویلا می‌توانید با بازسازی آن در بخش‌های داخلی و بیرونی آن تغییرات اساسی ایجاد نمایید و در نهایت به ویلا مورد نظر خود دست یابید. برای این منظور توصیه می‌شود با افرادی که در زمینه معماری و بازسازی ویلا تجربه دارند مشورت نمایید. زیرا بازسازی‌ویلا یکی از اقداماتی است که باید با دقت بالا و مشورت افراد باتجربه در این زمینه انجام گیرد.

بازسازی ویلا
بازسازی‌ویلا بهترین فرصت برای ایجاد ویلا با طراحی جدید

بازسازی ویلا چیست و چه نکاتی در این زمینه باید رعایت شوند؟

هزینه بازسازی‌ویلا یکی از نکاتی است که هنگام آغاز این کار باید در نظر گرفته شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که هزینه بازسازی‌ویلا تا حد زیادی به میزان تغییرات دلخواه و بودجه شما وابسته می‌باشد. همانطور که عنوان شد بازسازی ویلا شامل بخش‌های مختلفی می‌باشد. افزودن استخر، روف گاردن و آلاچیق به ویلا هنگام بازسازی آن به هزینه بیشتری نسبت به رنگ کاری دیوارها، کاغذدیواری و سقف کناف نیاز دارد. به طور کلی می‌توان گفت رنگ‌آمیزی داخلی و خارجی، تعویض کمدها و کابینت‌ها، تعویض مصالح کف و سقف هنگام بازسازی‌ویلا به هزینه کمی نیاز دارند.

اگر برای بازسازی به تعویض لوله‌ها، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی نیاز داشته باشید باید حدود 2 تا 3 ماه زمان خود را به آن اختصاص دهید. برای تعویض این موارد به هزینه زیادی نیاز خواهید داشت.

بازسازی ویلا شامل چه مراحلی می‌شود؟

از مهمترین مراحل بازسازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در نخستین مرحله بازسازی هدف فرد باید مشخص گردد. در مرحله بعد بخش‌هایی که به تغییرات نیاز دارند باید مشخص شوند.
 • پس از مشخص شدن هدف و مکان‌هایی که به بازسازی نیاز دارند باید بودجه در دسترس برای این امر نیز در نظر گرفته شود.
 • حال به دفاتر مهندسی و معماری مراجعه کرده و قبل از آغاز بازسازی با مشورت آن‌ها طرح مورد نظر خود را از ویلا آماده سازید.
 • برای بازسازی به تهیه کردن مصالح و تجهیزات نیاز پیدا خواهید کرد.
 • پس از این که طرح ارائه شده مورد تائید قرار گرفت لیست مصالح و تجهیزات مورد نیاز برای آغاز کار باید آماده شوند.
  توجه به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی نیز از اهمیت ویژه برخوردار است. زیرا ممکن است به تعویض آن‌ها نیاز پیدا کنید.
 • گچ کاری، کف سازی، سقف کاذب، کاشی‌کاری و رنگ با توجه به مسائل اجرایی باید اولویت‌بندی شوند.
مراحل بازسازی ویلا
هدف از بازسازی ویلا

خرید و بازسازی ویلا قدیمی و روستایی

خرید و بازسازی‌ویلا قدیمی و روستایی در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی محبوب شده است. جالب است بدانید خرید ویلا قدیمی در مقایسه با خرید ویلا نوساز در اکثر مواقع به صرفه‌تر است. در حال حاضر ویلاهای نوساز از امکانات و متریال متفاوتی برخوردار هستند از این رو قیمت این ویلاها نیز بالاتر است. تغییر طراحی داخلی و بیرونی ویلا گاهی اوقات امکان ارتقا امکانات موجود در ویلا را برای شما فراهم می‌سازد. بازسازی‌ویلا به صورت مدرن باعث افزایش ارزش و قیمت ویلاها می‌شود.

در حقیقت بازسازی، نمای داخلی و بیرونی ویلاها را بهبود می‌بخشد. از دیگر نکاتی که هنگام بازسازی ویلا باید در نظر گرفته شوند مصالح به کار رفته در بخش بازسازی هستند. برای بازسازی ویلا در شمال کشور مصالح باید متناسب و سازگار با شرایط آب و هوایی انتخاب شوند. با در نظر گرفتن تمامی این نکات در نهایت می‌توان به نتایج مطلوب دست یافت.

بهسازی ویلا

بهسازی ویلا در حقیقت بیشتر به باطن و ساختار داخلی ویلا مربوط می‌باشد. اگر بخواهید ویلا خود را از نظر امنیتی در مقابل حوادث احتمالی همچون زلزله تقویت نمایید بهسازی ویلا انجام می‌گیرد. در بهسازی ویلا با پیکره اصلی ساختمان، ستون‌ها و تیرچه‌ها سروکار خواهید داشت. بهسازی ویلا در افزایش مقاومت ویلا موثر است. در حقیقت منظور از بهسازی ویلا افزایش ایمنی آن در مقابل حوادث طبیعی می‌باشد. از مهمترین مزایای بهسازی ویلا می‌توان به کاهش خسارت در مقابل تخریب و حوادث طبیعی اشاره کرد.

بهسازی ویلا ممکن است شامل فعالیت‌های زیر شود:

 • مقاوم‌سازی
 • ایمنی در مقابل آتش‌سوزی و زلزله
 • ارتقا تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

همانطور که عنوان شد بهسازی ویلا زمانی انجام خواهد گرفت که قصد بهبود و ارتقا ایمنی، تاسیسات و تجهیزات داخلی را داشته باشیم. در بهسازی ویلا با ظاهر آن سروکار نخواهیم داشت.

بهسازی ویلا

مقایسه بهسازی و بازسازی ویلا

از مهمترین تفاوت‌های بهسازی و بازسازی‌ویلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که قصد ایجاد تغییرات در ظاهر ویلا خود را داشته باشید باید آن را بازسازی کنید.
 • بازسازی به بهبود نمای داخلی و بیرونی ویلا مربوط می‌باشد.
 • به طور معمول معماران بازسازی‌ویلا را انجام می‌دهند.
 • در بازسازی نوع مصالح و تناسب آن‌ها با شرایط آب و هوایی به منظور دستیابی به نتایج مطلوب باید در نظر گرفته شوند.
 • مهمترین کاری که باعث کاهش خسارت‌های احتمالی وارد شده به ساختمان می‌شوند، بهسازی ویلا است.
 • بهسازی ویلا به طور معمول با هدف حفظ جان افراد انجام می‌گیرد.
 • بازسازی با افزایش قیمت و ارزش ویلا همراه می‌باشد.
 • در حال حاضر بازسازی طرفداران بسیار زیادی دارد و افراد اغلب سعی می‌کنند به جای تخریب کردن ساختمان به طور کلی از این روش برای زیباسازی ویلای خود استفاده نمایند.
 • در بهسازی ویلا با تیرچه‌ها، ستون‌ها و دیگر بخش‌های پایه و داخلی ساختمان سر و کار خواهیم داشت.
 • بازسازی به بخش‌های ظاهری ویلا مربوط می‌باشد و در آن بخش‌های بیرونی و طراحی داخلی در نظر گرفته می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =