دکوراسیون داخلی هتل مدرن و ایده‌های طراحی

دکوراسیون داخلی هتل مدرن یا هتل‌های لوکس و کلاسیک یکی از مهم‌ترین مسائل در زیبایی هتل‌ها به شمار می‌رود که باید به آن توجه زیادی داشته باشیم.

ایده‌های طراحی هتل مدرن

مسافران وقتی برای مسافرت به شهری می‌رووند مطمئنا به دنبال مکانی برای استراحت می‌باشند که هتل آپارتمان‌ها یکی از گزینه‌های پیش‌رو می‌باشد که انتخاب افراد زیادی است. یک هتل با داشتن یک طراحی مناسب و زیبا شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارد.

فضاهای مورد نیاز برای هتل‌های معمولی

پذیرش و پیشخوان : که باید نزدیک به ورودی و در دسترس باشد و وظیفه راهنمایی و پذیرش میهمانان هتل را بر عهده دارد.

انبار چمدانها : که این فضا هم باید ارتباط بسیار مناسبی با ورودی داشته باشد.

لابی : لابی هتل معرف شخصیت و تقریبا یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فضاهای هتل یا به عبارتی ویترین هتل است ، که بیشترین هزینه‌ها را معمولا در این فضا انجام می‌دهند. واحدهای تجاری ، فضاهای تفریحی و رستوران‌های هتل ارتباط مستقیمی با لابی دارند ، چرا که لابی مورد توجه است و این ارتباط مستقیم می‌تواند در جذب مسافران ، به آنها کمک کند. زیرا که همه اینها بازوهای اقتصادی و مخصوصا در شرایط فعلی ایران موجب ادامه زندگی هتل میگردند.

فضاهای مورد نیاز برای هتل‌های معمولی
واحدهای تجاری ، فضاهای تفریحی و رستوران‌های هتل ارتباط مستقیمی با لابی دارند

قسمت اداری هتل : شامل : تلفن‌خانه ، رزرواسیون ، حسابداری ، مدیریت ، حراست و استراحت کارکنان می‌باشد .

نمازخانه : که معمولا در طبقه همکف هتل است و باید دسترسی مطلوبی به لابی و سرویس‌ها داشته باشد.

سرویس : علاوه بر سرویس‌هایی که در اتاق‌های هتل است ، معمولا سرویس عمومی مجزای زنانه و مردانه در هر طبقه قرار می‌دهند.

مرکز تفریحی و ورزشی : برای کودکان و بزرگسالان که باید ارتباط خوبی با لابی داشته باشد.

سالن برگزای جلسات : که بسته به بزرگی هتل می‌تواند کوچک و بزرگ باشد و باید ازتباط خوبی با لابی و … داشته باشد.

کافی نت : که امروزه در هتل‌ها بسیار لازم و ضروریست و این قسمت هم باید ارتباط خوبی با لابی داشته باشد.

دیگر فضاهای مورد نیاز

رستوران‌ها و کافی شاپ‌های هتل که بسته به بزرگی هتل می‌تواند متعدد و متنوع باشد ، چرا که یک هتل باید پاسخگوی نیاز همه سلیقه‌ها باشد. در پلان باید یکی از بهترین نقاط مرتبط با لابی را به رستوران اختصاص داد.

آشپزخانه رستوران : شامل قسمتهای : شستشو ، پخت و پز ، آماده سازی مواد اولیه ، سردخانه بالای صفر و زیر صفر درجه سانتیگراد.

انبار

بارانداز

نگهبانی

غذاخوری کارکنان

فضاهای تاسیساتی

اتاق تعمیرات و نگهداری

رختشویخانه

خانه داری

اتاق‌ها : فضاهای اقامتی هتل که شامل اتاقها و سوئیت‌های معمولی و ویژه می‌باشد باید از هر گونه فضاهای خدماتی و جانبی هتل دور بوده و موجب راحتی و آرامش میهمانان هتل را در آنها فراهم کرد.

و تنها بخش خدماتی که در بین اتاقها وجود دارد ، بخش خانه‌داری است که وظیفه سرویس‌دهی به تعداد مشخصی اتاق را بر عهده دارد و دارای راه پله و آسانسور مجزا از میهمانان است ؛ به طوری که خدمات دهی و نظافت ، کاملا به دور از چشم مسافران انجام گیرد.

بسیاری از شرکت‌های گرداننده هتل معتقدند که اتاقهای خواب و دستشویی و سرویس آنها ، تاثیر به یاد ماندنی‌تری نسبت به هر یک از فضاهای هتل بر میهمانان هتل می گذارد.

دکوراسیون داخلی هتل مدرن

صاحبان هتل‌هت اهمیت اقامت با کیفیت را بهتر می‌دانند و اطمینان حاصل می‌کنند که از اولین قدمی که مهمانان در داخل هتل بر می‌دارند، احساس رضایت و خوشایندی در مهمان احساس می‌‌شود.

از ایجاد طراحی دلپذیر لابی هتل تا اطمینان از چیدمان اتاق هتل، هدف تبدیل اتاق هتل به یک خانه موقت است.

باید دکوراسیون داخلی هتل مدرن یکی از مواردی است که قصد داریم دراین مقاله برای هتل‌هایی که سبک معماری آن‌ها مدرن است بررسی کنیم. البته این موارد فقط به یک سبک معطوف نمی‌شود و برای طراحی هر هتلی می‌تواند بررسی شود.

دکوراسیون داخلی هتل مدرن
از ایجاد طراحی دلپذیر لابی هتل تا اطمینان از چیدمان اتاق هتل، هدف تبدیل اتاق هتل به یک خانه موقت است.

دکوراسیون هتل مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی دکوراسیون هتل مدرن موضوعی است که امروزه اهمیت زیادی یافته است. تا چند سالِ پیش زیاد مهم نبود که بعد از سفرکردن به یک شهر، قرار است در چه هتلی اسکان پیدا کنیم. اینکه صرفا خدمه هتل خدمات با کیفیتی به ما ارائه کنند، کیفیت غذای رستوران آن مناسب باشد و در نهایت موقعیت آن نسبت به محله‌های گردشگری شهر در فاصله خوبی قرار گرفته باشد برای ما راضی کننده بود.

اما دیگر شرایط مانند قبل نیست. امروزه اولین موضوع مهمی که در چشم مخاطب برای انتخاب یک هتل دیده می‌شود، ظاهر و سپس دکوراسیون داخلی آن است. همین موضوع باعث شده تا در دهه اخیر بیشتر انبوه سازان به سمت ساخت هتل‌های مدرن پیش روی کرده و هتل داران قدیمی بنای هتل خود را به سبک و سیاق هتل های جدید اروپایی بازسازی کنند.

چه نکاتی را در طراحی دکوراسیون هتل مدرن مورد توجه قرار دهیم؟

اولین بخشی که در مقابل دید مسافر و مخاطب هتل قرار می‌گیرد، لابی است. در ادامه به صورت تخصصی، اطلاعاتی در مورد نکات طراحی لابی در دکوراسیون هتل مدرن را برای شما توضیح میدهیم:

دکوراسیون لابی مدرن

در گذشته کاربرد لابی هتل نسبت به امروز و در یک هتل مدرن متفاوت بود. لابی مدرن هتل، امروزه به جایی برای:

  • استراحت
  • برگزاری جلسات
  • انتظار
  • انجام کار های رایانه ای
  • و…

تبدیل شده است. در حالی که لابی‌های قدیمی در نهایت فضای کوچکی را برای انتظار مخاطبان و گاهاً استراحت آنها تأمین میکردند. برای طراحی دکوراسیون لابی هتلی مدرن، باید به این نکات توجه خاصی داشته باشید:

نکته ۱:

از طراحی تک بعدی دور شوید. اگر قرار است لابی هتل شما کاربردهای فراوانی داشته باشد، باید بتوانید آن را در چند بعد مختلف طراحی کنید. قسمتی برای استراحت، قسمتی برای برگزاری جلسات و حتی چند میز و صندلی کوچک در گوشه ای دنج جهت انجام فعالیت‌های روزانه.

نکته ۲:

در ادامه نکته قبلی، جهت رسیدن به یک دکوراسیون چند بعدی برای لابی هتل خود، باید از چندین نوع مبلمان در آن استفاده کنید. در ابتدایی‌ترین حالت، مبلمان راحتیِ لابی مدرن خود را خریداری کنید و در قسمت مناسب آن قرار دهید. پس از آن به فکر مبلمان رسمی‌تر با رنگ‌های زیبا و شیک باشید تا مسافران هتل بتوانند یک جلسه شیک رسمی و یا جلسه‌ای دو نفره را در آن برگزار کنند. با توجه به کاربردهایی که برای لابی در نظر گرفته‌اید، مابقی مبلمان مورد نیاز آن را نیز تهیه کنید.

دکوراسیون لابی مدرن
جهت رسیدن به یک دکوراسیون چند بعدی برای لابی هتل خود، باید از چندین نوع مبلمان در آن استفاده کنید.
نکته ۳:

مطمئن شوید که در کنار مبلمان و میزهایی که افراد ساکن روی آن نیاز به استفاده از برق دارند، پریزهای برق وجود داشته و مسافر شما مجبور نمی‌شود برای شارژ کردن تلفن همراه خود، در لابی سرگردان شود.

نکته ۴:

می.توانید برای طراحی بهتر دکوراسیون لابی مدرن هتل خود، یک بارِ نوشیدنی کوچک را در آن جای دهید. هتل‌های اروپایی مدت زمان زیادی است که در این قسمت از هتل محلی را برای سرو نوشیدنی قرار داده‌اند. شما هم می‌توانید از این ایده الهام بگیرید و به افزایش رضایت مخاطبان خود کمک کنید.

در انتها نیز وجود اِلمان‌های آرامش بخش مانند فواره‌های کوچک و گلدان‌های گل بزرگ در اطراف لابی، میتواند به زیبایی این قسمت بیافزاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =