راهنمای انتخاب پرده اتاق خواب

بر خلاف تصور عموم انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. زیرا پرده نامناسب علاوه بر این که در جلوه ظاهری اتاق خواب تاثیر نامطلوب دارد، در خواب ساکنین اتاق خواب نیز اختلال ایجاد خواهد کرد. از این رو در صورتی که قصد انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب خود را دارید توصیه می‌کنیم با متخصصین به مشاوره بپردازید تا علاوه بر انتخاب بهترین پرده، خواب باکیفیت را در اتاق خواب خود تجربه نمایید. در ادامه راهنمای انتخاب پرده اتاق خواب را برای شما خواهیم آورد.

انواع پرده اتاق خواب

پرده اتاق‌خواب به طور کلی به دو مدل پرده‌های مدرن و کلاسیک طبقه‌بندی می‌شوند. با توجه به سبک دکوراسیون مورد نظر می‌توان پرده مناسب اتاق خواب را انتخاب نمود. این نکته را به خاطر داشته باشید که انواع پرده‌های کلاسیک اغلب باید با لوازم موجود در اتاق خواب هماهنگی و مطابقت داشته باشد. امروزه اکثر افراد به دنبال انتخاب پرده‌های مدرن هستید زیرا دارای ظاهر به روز و جدیدتر می‌باشند. پرده‌های مدرن با سبک ساده‌ای که دارند برای فضای اتاق خواب گزینه مناسبی به نظر می‌رسند.

انواع پرده اتاق خواب
پرده‌های مدرن با سبک ساده‌

نکات مهم انتخاب پرده اتاق خواب

بدون شک تا به امروز به اهمیت انتخاب پرده اتاق‌خواب پی برده‌اید. در ادامه به بررسی نکات مهم که هنگام انتخاب پرده اتاق خواب باید در نظر گرفته شوند خواهیم پرداخت. امیدواریم بتوانیم در انتخاب هوشمندانه پرده اتاق‌خواب کمک هرچند اندک به شما بکنیم.

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که یکی از مهمترین المان‌های موجود در این اتاق پرده آن می‌باشد. پرده در دریافت نور تا حد مطلوب در اتاق خواب به شما کمک خواهد کرد. دریافت نور مطلوب در اتاق‌خواب در داشتن خوابی باکیفیت تاثیر قابل‌توجهی دارد. در ادامه به بررسی نکات مهم که رعایت آن‌ها در انتخاب پرده ااتاق‌خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند خواهیم پرداخت.

انتخاب پارچه مناسب برای پرده اتاق‌خواب

از مهمترین نکاتی که هنگام انتخاب پرده اتاق‌خواب باید در نظر گرفته شوند می‌توان به انتخاب پارچه مناسب برای آن اشاره کرد. در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که برای داشتن خواب راحت به تاریکی مطلق نیاز دارند توصیه می‌کنیم برای پرده اتاق‌خواب خود از پارچه‌های فوم دار و ضد نور همچون مخمل و پارچه بلک اوت استفاده نمایید.

انتخاب این نوع پارچه برای اتاق‌خواب باعث خواهد شد تا پس از طلوع آفتاب نور وارده خواب شما را مختل نسازد. در غیر این صورت توصیه می‌شود پارچه‌های نازک با سبک، رنگ و مدل دلخواه خود را انتخاب نمایید. انتخاب یک پرده نازک بسیار زیبا به فضای اتاق‌خواب شما جلوه ویژه‌ای خواهد بخشید.

انتخاب پارچه‌های چندلایه برای پرده اتاق‌خواب

در طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب در حال حاضر از پارچه‌های چندلایه استفاده می‌شود. از مهمترین مزایای انتخاب این پارچه‌ها به عنوان پرده اتاق خواب می‌توان به تنظیم میزان نور با توجه به ساعات شبانه‌روز اشاره کرد. با انتخاب این پارچه‌ها می‌توان هنگام خواب از لایه ضخیم آن استفاده کرده و در باقی ساعات روز از لایه نازک آن استفاده نمایید. با استفاده از لایه نازک آن در طول روز از روشنایی آفتاب و نور خورشید در اتاق خود بهره‌مند خواهید شد.

انتخاب پارچه‌های چندلایه برای پرده اتاق خواب
تنظیم میزان نور با توجه به ساعات شبانه‌روز با پارچه‌های چندلایه

انتخاب رنگ و مدل مناسب برای پرده اتاق خواب

انتخاب رنگ و مدل پارچه پرده اتاق‌خواب نیز تا حد زیادی به سلیقه افراد وابسته می‌باشد. همواره توصیه می‌شود برای پرده اتاق خواب خود پارچه‌هایی را انتخاب نمایید که دارای طراحی‌های ساده هستند. با انتخاب این پارچه‌ها می‌توان هنگام استراحت در اتاق‌خواب به آرامش بیشتری دست یافت. اگر قصد انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب کوچک خود را دارید توصیه می‌کنیم از رنگ‌های روشن برای آن استفاده نمایید. با انتخاب پارچه‌های رنگ روشن اتاق خواب شما دلبازتر به نظر خواهد رسید.

انتخاب سبک مناسب برای پرده اتاق خواب

انتخاب سبک پرده اتاق‌خواب تا حد زیادی به سلیقه و چیدمان وسایل موجود در اتاق‌خواب وابسته می‌باشد. اگر چیدمان سنتی را برای اتاق خواب خود انتخاب کرده باشید انواع پرده‌های والون دار و سنتی باعث زیبایی اتاق‌خواب شما خواهند شد. در غیر این صورت توصیه می‌شود برای اتاق‌خواب ساده خود پرده‌های ساده و مینیمال را انتخاب نمایید.

جنس پرده اتاق خواب

پس از انتخاب نوع و سبک مناسب برای پرده اتاق‌خواب ، باید جنس آن را نیز در نظر بگیرید. برخی از افراد برای اتاق‌خواب خود از پرده‌های توری و حریری استفاده می‌کنند. بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که این جنس پرده‌ها جلوه بسیار زیبایی به اتاق‌خواب شما می‌بخشند. همچنین عبور نور از آن‌ها به راحتی انجام خواهد گرفت و در طول روز اتاق‌خواب شما روشن باقی خواهد ماند.

در صورتی که دیگر افراد برای فضای اتاق‌خواب خود پرده‌های مخمل و ابریشمی را انتخاب می‌کنند. از مهمترین مزایای انتخاب این نوع پرده برای اتاق خواب می‌توان به تاریک کردن فضا اشاره کرد. تاریک شدن فضای اتاق‌خواب این امکان را برای شما فراهم خواهد ساخت تا در هر ساعت از شبانه‌روز که بخواهید فضای اتاق‌خواب خود را به خوب تاریک کرده و خوابی آرام و باکیفیت در آن داشته باشید.

اهمیت انتخاب چوب پرده مناسب برای اتاق‌خواب

با توجه به مقدار فضای موجود در بالای پنجره می‌توانید چوب‌پرده مناسبی برای اتاق خواب خود انتخاب نمایید. در صورت زیاد بودن فضای خالی بالای پنجره می‌توان از چوب‌های متصل به دیوار بالای پنجره استفاده کرد. در صورت کم بودن فضای خالی موجود بالای پنجره چوب‌پرده‌های متصل به سقف بهترین گزینه خواهند بود.

اهمیت انتخاب چوب پرده مناسب برای اتاق خواب
چوب‌پرده مناسبی برای اتاق خواب

توصیه‌های مهم انتخاب پرده برای اتاق‌خواب

هنگام انتخاب پرده مناسب برای اتاق‌خواب بهتر است توصیه‌های زیر را در نظر داشته باشید. –

– قبل از انتخاب و خرید پارچه مناسب برای پرده اتاق‌خواب باید از کاربرد اتاق خواب خود اطمینان حاصل کرده و با توجه به آن جنس مناسب را برای پرده اتاق‌خواب خود انتخاب نمایید.

– پرده‌های آماده در حال حاضر با قیمت مناسب و در مدل‌های مختلف در بازار موجود هستند. در صورت در اختیار داشتن بودجه کم توصیه می‌شود یکی از آن‌ها را متناسب با فضای اتاق‌خواب خود انتخاب نمایید.

– قبل از خرید پرده اندازه‌های پنجره را به صورت دقیق یادداشت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =