طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

در راستای معرفی انواع سبک طراحی دکوراسیون داخلی ما در این مقاله می‌خواهیم به معرفی سبک کلاسیک در طراحی منزل بپردازیم. همانگونه که می‌دانید آشنایی با انواع سبک‌ها در راستای رسیدن به بهترین ‌ایده‌ها جهت طراحی منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. از سوی دیگر جالب است بدانید که مردم عادی هیچ آگاهی از انواع سبک دکوراسیون داخلی ندارند و انتخاب خود را براساس سلایق و انتظارات خود و اعضای خانواده انجام می‌دهند.

در صورتی که مجموع این سلائق در کنار یکدیگر، ترکیبی را ایجاد می‌کند که باعث می‌شود محیط خانه برای همه اعضای خانواده دلنشین و آرام باشد. بنابراین ما در این مقاله به بررسی طرح کلاسیک در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم تا با آگاهی بیشتر از این موضوع خانه خود را طراحی کنید.

معرفی سبک کلاسیک در طراحی داخلی

قطعاً آنچه که برای همه مردم بسیار جذاب خواهد بود، بحث تاریخچه به وجود آمدن هر کدام از انواع سبک‌های طراحی منزل است. سبک کلاسیک به قرن هفدهم فرانسه باز می‌گردد. زمانی که هنرمندان در آن دوران از هنر یونان و روم باستان برای طراحی ساختمان‌ها استفاده می‌کردند. جالب است بدانید که سبک کلاسیک از زمانی که پیدا شد به حدی توانسته در مدت زمان کوتاهی گسترش پیدا کند که برای بیش از دو قرن به یک سبک غالب تبدیل گشته و به خصوص در اروپا جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داد. اما در بین کشور‌های جهان، فرانسه شکوه و جلال سبک کلاسیک در طراحی داخلی را به خوبی به تصویر کشیده است.

معرفی سبک کلاسیک در طراحی داخلی

مهمترین ویژگی ‌های طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

اما اجازه دهید به بررسی ویژگی‌های سبک کلاسیک در دکوراسیون خانه بپردازیم. همین ویژگی‌ها کمک می‌کند ما بتوانیم انواع سبک‌ها را از یکدیگر تشخیص داده و در انتخاب به درستی عمل کنیم:

– رنگ در سبک کلاسیک

رنگ‌هایی که در سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود، روشن بوده و همین موضوع باعث می‌شود هم زیبایی سنگ مرمر به نحو احسن به نمایش گذاشته شود و هم فضای ساختمان روشن‌تر به نظر برسد. رنگ‌های روشن پاستلی مهمترین رنگ‌های هستند که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

– گچکاری در سبک کلاسیک

از دیگر ویژگی‌های سبک کلاسیک در طراحی داخلی می‌توان به بحث گچکاری اشاره کرد. در داخل طاقچه‌ها و حتی سقف ساختمان‌ها طرح‌های بسیار زیبا گچبری می‌شود.

– سبک کلاسیک نمایانگر هنر یونان و روم باستان

با توجه به این که سبک کلاسیک نمایانگر هنر یونان و روم باستان است بنابراین از زیورآلات کلاسیک نیز در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک استفاده می‌شود. اما چیدمان آن‌ها به نحوی انجام می‌گیرد که یک منظره خاص را برای شما ایجاد می‌کند. در سبک کلاسیک، چیدمان تمامی وسایل دکوراتیو باید براساس یک نظم و تقارن کاملاً مشخص پیش برود.

– سنت‌های یونان و روم باستان

در سبک کلاسیک ما باید سنت‌های یونان و روم باستان را به وضوح ببینیم به همین دلیل تمامی طرح‌ها و همچنین وسایلی که در سبک دکوراسیون سبک کلاسیک استفاده می‌شود بسیار زیبا و جذاب بوده و به هیچ عنوان این وسایل ارزان قیمت تمام نمی‌شوند. اگر شما طراحی داخلی به سبک کلاسیک را نگاه کنید متوجه می‌شوید که چقدر وسایل دکوراتیو گران قیمت بوده و حتی نحوه چیدمان نیز به فرم خاص و نظم و تقارن مشخصی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. بنابراین شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ارزان تمام شود.

سبک کلاسیک نمایانگر هنر یونان و روم باستان

– استفاده از سنگ مرمر  در سبک کلاسیک

در طراحی داخلی به سبک کلاسیک از سنگ مرمر بسیار استفاده می‌شود. اما علاوه بر این ماده، استفاده از پارچه‌هایی با طرح‌های باستانی که نمایانگر سنت‌های گذشته باشند نیز اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر چوب در دکوراسیون کلاسیک نیز نقش چشمگیری ایفا می‌کند. به عنوان مثال وسایل چوبی در اتاق نشیمن آشپزخانه حمام و اتاق‌های خواب همچنین کفپوش خانه از جنس پارکت، مهمترین انتخاب‌ها در طراحی خانه به سبک کلاسیک به حساب می‌آیند.

در طراحی به سبک کلاسیک از سنگ مرمر برای قسمت ستون‌ها قرنیز‌ها پنجره‌ها و حتی شومینه استفاده می‌شود.

– استفاده از رنگ های روشن در سبک کلاسیک

از آنجایی که برای استفاده از رنگ‌ها در طراحی داخلی به سبک کلاسیک باید به سراغ رنگ‌های روشن بروید و رنگ‌هایی همانند کرمی طلایی بژ رنگ سبز روشن و حتی آبی آسمانی از جمله رنگ‌های غالب در سبک کلاسیک به حساب می‌آیند. همچنین وجود رنگ‌های چوبی نیز در این سبک به وفور دیده می‌شود.

– نورپردازی ساختمان در سبک کلاسیک

اما مسأله دیگری که در طراحی کلاسیک باید به آن توجه داشته باشیم بحث نورپردازی ساختمان است. با توجه به اینکه سبک کلاسیک یک سبک اقتباسی از ساختمان‌های یونانی و روم باستان است، بنابراین سیستم روشنایی که برای خانه‌های خود در سبک کلاسیک استفاده می‌کنید باید از لوستر‌ها و لامپ‌های شیشه‌‌ای، بلورین و گران قیمتی باشند که به خوبی در طراحی داخلی به سبک کلاسیک را به رخ همه حاضران در داخل خانه بکشند. حتی وجود شمعدان‌ها در محیط خانه و اهمیت زیادی دارد.

ولی خوشبختانه اکنون در جامعه فعلی طرح‌های بسیار زیبایی از این چند شمعدان‌ها در بازار وجود دارد که علاوه بر جنس، شما تنوع در طراحی مشاهده می‌کنید. این شمعدان‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که امکان قرار گرفتن لامپ در داخل آن‌ها وجود دارد. بنابراین واقعاً محیط خانه را بسیار زیباتر کرده و در مورد سبک کلاسیک حق مطلب را ادا می‌کند.

نورپردازی ساختمان در سبک کلاسیک

– انتخاب پارچه در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

برای انتخاب پارچه در طراحی خانه به سبک کلاسیک باید سراغ پارچه‌های گرانقیمت همانند پارچه‌های ابریشمی و مخملی بروید به همین دلیل است که گفته می‌شود طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک واقعاً گران تمام می‌شود. در انتخاب پارچه مبلمان کوسن‌ها پرده‌ها و پارچه‌هایی که بر روی میز پهن می‌کنید حتماً به این موضوع توجه کرده و چیزی را انتخاب کنید که به سطح کلاسیک نزدیک باشد.

– انتخاب مبلمان طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

نوع مبلمان انتخابی برای طراحی خانه به سبک کلاسیک نیز بسیار مهم است. مبلمان باید سبک سنتی به خود گرفته، حکاکی‌های طلایی داشته باشد و پارچه‌های آن‌ها نیز باید طرح‌های خاص با ظریف کاری‌های از نخ‌های طلایی را در خود داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 15 =