اصول طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

طراحی دکوراسیون داخلی سبک روستیک در ابتدا در غرب و آمریکا به شهرت قابل‌توجهی دست یافت. قدمت این سبک دکوراسیون داخلی به حدود 200 سال می‌رسد. این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر بر بافت روستایی، حس سادگی، طبیعی و دست‌ساز بودن عناصر تاکید دارد. در این نوع سبک دکوراسیون داخلی بیشتر المان‌های طبیعت و اجزای ساده و بی‌آلایش به کار رفته‌اند.

آشنایی با اصول طراحی دکوراسیون داخلی روستیک

ماهیت و اساس دکوراسیون داخلی روستیک روستایی می‌باشد که دارای مفهوم ساده زیستی و دوری از تجملات و پناه آوردن به طبیعت می‌باشد. هدف این سبک دکوراسیون داخلی نزدیکی انسان به فضای روستایی می‌باشد. طراحان با طراحی این سبک دکوراسیون داخلی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا طبیعت را به خانه دعوت کرده و دوری انسان از طبیعت را از این روش جبران نمایند.

استفاده از چوب و سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

یکی از فاکتورهای مهم در این سبک دکوراسیون داخلی استفاده از چوب و سنگ می‌باشد. اگر خانه‌ای قدیمی دارید و قصد اجرای این سبک دکوراسیون داخلی را در آن دارید عوامل نمایانگر گذر زمان در منزل می‌باشد. برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل خود می‌توانید دیواری را با سنگ‌های قدیمی ایجاد نمایید تا گذر زمان را نشان دهد.

در خانه‌هایی که به تازگی ساخته شده‌اند برای اجرای این سبک دکوراسیون باید از تیرک‌های چوبی استفاده کرد. همچنین می‌توان در منزل شومینه‌ای سنگی ایجاد نمود. سقف این سبک دکوراسیون باید به صورت شیب‌دار ساخته شود. امکان استفاده از تیرک‌های چوبی تزئین شده در این سبک دکوراسیون وجود دارد. این تیرک‌های چوبی احساس دکوراسیون روستیک را برای ما تداعی می‌سازند. همچنین لازم به ذکر است که در این سبک دکوراسیون می‌توان از چوب به عنوان عامل بسیار زیبا به منظور طراحی محیط بیرونی نیز استفاده کرد.

استفاده از چوب و سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک
ین سبک دکوراسیون داخلی استفاده از چوب و سنگ می‌باشد

استفاده از پارچه‌های ساده به منظور اجرای این سبک دکوراسیون

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی در مبلمان، پارچه‌های کتانی مورد استفاده در تخت خواب، فرش و قالیچه قابل مشاهده می‌باشد. پارچه‌های ساده و بدون نقش در این سبک دکوراسیون داخلی کاربرد اساسی را دارند. اگر شما نیز به این سبک از دکوراسیون داخلی علاقه دارید باید از اسباب و اثاثیه ساده و طبیعی استفاده نمایید. در این سبک دکوراسیون داخلی از پارچه‌های کتان، کنفی و پوست حیوانات می‌توان برای روبالشتی ها استفاده کرد. برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل نیز توصیه می‌شود از پشم گوسفند استفاده نمایید.

طراحی اتاق به سبک روستیک

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم برای نمایش دکوراسیون داخلی سبک روستیک طراحی پنجره در ابعاد بزرگ می‌باشد. طراحان نسبت به این عامل در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک و مدرن بسیار حساس می‌باشند و تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا این موضوع را در دکوراسیون داخلی رعایت نمایند. نورگیری زیاد یکی از مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی سبک روستیک می‌باشد. برای رعایت این موضوع همواره توصیه می‌شود تا حد امکان پنجره‌ها را بزرگ طراحی نمایید.

طراحان همچنین برای اجرای دکوراسیون داخلی به سبک روستیک تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا محیط داخلی و بیرونی نزدیکی زیادی به یکدیگر داشته باشند. در حقیقت افرادی که این سبک دکوراسیون داخلی را می‌پسندند و این سبک دکوراسیون داخلی را برای منزل خود انتخاب می‌کنند تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا محیط داخلی و بیرونی به یکدیگر شبیه باشند. برای این منظور به پنجره‌های بزرگ نیاز دارند تا فضای داخلی و بیرونی به یکدیگر نزدیک شوند.

طراحی اتاق به سبک روستیک
طراحی پنجره در ابعاد بزرگ

مبلمان و تجهیزات مدرن مناسب برای اجرای سبک دکوراسیون داخلی روستیک

این سبک دکوراسیون داخلی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا علاوه بر استفاده از جذابیت و گرما، محیطی راحت و ساده ایجاد نمایند. از این رو لوازم داخلی منزل همچون تخت و مبلمان باید با توجه به سبک مدرن انتخاب و خریداری شوند. برای اجرای این سبک دکوراسیون در منزل لوازم چرمی و چوبی نیز گزینه‌های مناسبی هستند. برای طراحی آشپزخانه به این سبک دکوراسیون توصیه می‌شود از وسایل به‌روز و مدرن استفاده شود. یکی دیگر از عوامل موثر در زیبایی این سبک دکوراسیون داخلی منظم بودن آن می‌باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک حتما نباید از وسایل به این سبک استفاده کرد.

رنگ‌بندی در دکوراسیون داخلی به سبک روستیک

رنگ‌های مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی محدود می‌باشند. استفاده از رنگ‌های متفاوت یا کاغذ دیواری برای دیوار به منظور طراحی دکوراسیون داخلی به این سبک گزینه مناسبی نیستند. در حقیقت برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل باید دیوارها را سفید نگه داشت و برای نزئین آن می‌توان از مصالح طبیعی همچون چوب و سنگ استفاده کرد.

طراحی شومینه برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک سعی شده است تا آرامش و سادگی به نمایش گذاشته شود. با طراحی شومینه حس سادگی و آرامش به طور کامل ایجاد خواهد شد. امکان انتخاب شومینه‌های سنگی سبک روستیک و شومینه‌های چوبی سبک مدرن برای شما وجود دارد. انتخاب شما در ایجاد این احساسات در دکوراسیون داخلی تفاوت چندانی ندارد. مهمترین عامل صحنه سوختن چوب می‌باشد که حس و جلوه طبیعت را در منزل به نمایش می‌گذارد.

استفاده از نشانه‌هایی از حیوانات در طراحی این سبک دکوراسیون داخلی

در صورت رفتن به خانه‌های روستایی نشانه‌هایی از حیوانات همچون شاخ گوزن و قالیچه‌هایی از پوست را مشاهده خواهید کرد. برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک به راحتی می‌توان از این قالیچه‌ها در اتاق پذیرایی و یا اتاق‌خواب استفاده کرد. ترکیب مبلمان چرمی و قالیچه از پوست حیوانات به خانه‌های شما زیبایی خیره‌کننده و حس و حال روستایی را می‌آورد. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر بسیاری افراد با آوردن نشانه‌های حیوانات به منزل خود مخالف هستند. از این رو عدم استفاده از این المان طبیعی برای شما مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

استفاده از نشانه‌هایی از حیوانات در طراحی این سبک دکوراسیون داخلی
در این سبک نشانه‌هایی از حیوانات همچون شاخ گوزن است

استفاده از گیاهان در منزل

برای ایجاد حس و حال روستایی در منزل می‌توان از گیاهان زنده و سرسبز نیز استفاده کرد. با استفاده از گیاهان در منزل می‌توان طراوت و تازگی جنگل را در منزل ایجاد کرد. همچنین امکان استفاده از گیاهان به صورت آویز روی کابینت‌های بالایی برای شما وجود دارد. این امر به شما کمک خواهد کرد تا فضاهای سبز خانه‌های روستایی را ایجاد نمایید. به منظور افزایش جذابیت فضای خانه امکان استفاده از کوزه و ظروف قدیمی نیز برای شما وجود دارد. امکان کاشت انواع سبزی در گلدان‌های کوچک نیز برای افراد وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =