بررسی اصول دکوراسیون داخلی منزل به سبک ساحلی

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به ترکیب رنگ‌ها، الگوها و نقش‌های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل علاقه دارید، سبک ساحلی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. گرمای تابستان و لذت حضور در دل طبیعت حال ساکنین منزل را خوش می‌کند. اگر پناه بردن به دامان طبیعت برای شما دشوار باشد می‌توانید با استفاده از ترفندهای مختلف آن را به خانه خود آورد. بهترین روش برای این منظور انتخاب سبک دکوراسیون داخلی می‌باشد که حس قرار داشتن در طبیعت را در افراد القا می‌سازد.

کوراسیون داخلی منزل به سبک ساحلی

در ادامه اصول طراحی دکوراسیون داخلی سبک ساحلی را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی سبک ساحلی

مهمترین عنصر طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی نور می‌باشد. اگر یک منزل با سبک ساحلی تاریک و محقر را مشاهده کنید بدون شک دیگر تمایلی به رفتن آن منزل را نخواهید داشت. رنگ شاخص طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی سفید می‌باشد. با انتخاب این رنگ می‌توان نور و روشنایی را در فضای منزل گسترش داده و پراکنده کرد.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی سبک ساحلی
نور مهمترین عنصر طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

طراحی دکوراسیون داخلی سبک ساحلی در یک منزل باعث می‌شود تا خطوط بین فضاهای درونی و بیرونی محو شده یا به طور کلی از بین برود. از دیگر ویژگی‌های این سبک طراحی می‌توان به نورگیرهای سقفی، پنجره‌های فراوان و درب‌های شیشه‌ای اشاره کرد. وجود این عناصر در منزل باعث خواهد شد تا خانه‌های ساحلی در نور خورشید غرق شوند. در صورت عدم وجود این عناصر در منزل همواره توصیه می‌شود آن‌ها را اضافه نمایید. در صورت عدم امکان ایجاد آن‌ها در منزل توصیه می‌شود چراغ و لامپ‌های زیادی را نصب نمایید تا روشنایی مورد نیاز به راحتی ایجاد گردد.

پرده‌های انتخابی برای پنجره‌ها در خانه‌هایی با سبک ساحلی باید تا حد امکان ساده و بی‌تکلف باشند تا مانع از ورود جریان نور خورشید به داخل نشود. در صورت مجاورت منزل شما به آب انتخاب پرده‌های پرنقش و نگار باعث می‌شود تا منظره دل‌انگیز آب پشت پنجره‌ها را از دست بدهید. این نکته را به خاطر داشته باشید که هرچند طراحی سبک ساحلی با زرق و برق شناخته نمی‌شود اما انتخاب لوازم دکوری براق باعث خواهد شد تا انتشار نور افزایش یابد. از این رو همواره توصیه می‌شود در این سبک دکوراسیون در مقابل پنجره یا میز شیشه‌ای آینه قرار دهید. این امر باعث ایجاد فضایی آفتابی در فضای صبحانه خوری شما خواهد شد. این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده زیاد از اشیا براق و شیشه‌ای باعث از بین رفتن ماهیت، حس راحتی و بی‌تکلف بودن در این سبک دکوراسیون داخلی از بین برود.

انتخاب پارچه‌های سفت و تمیز برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

پارچه‌های ساده، بی‌تکلف و لطیف برای طراحی سبک دکوراسیون داخلی ساحلی گزینه مناسبی هستند. ملاحفه های کتان، فرش‌های کتان و پانل‌های پرده ساده یا حریرهای شناور برای طراحی این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی هستند. لازم به ذکر است که پارچه‌های انتخابی برای این سبک دکوراسیون را می‌توان با رنگ سفید انتخاب کرد اما رنگ‌های پاستلی و پارچه‌های ساده راه‌راه با این سبک دکوراسیون داخلی به خوبی مطابقت دارند.

همچنین لازم به ذکر است که در صورت علاقه به پارچه‌هایی با نقش‌های دریایی صدف و مرجان دلپذیر و شیک می‌توانید آن‌ها را انتخاب نموده و طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی را به بهترین نحو ممکن در منزل خود اجرا کنید. البته لازم به ذکر است که انتخاب آن‌ها به نحوی که غالب فضای منزل شما را تشکیل دهند امری اشتباه است. از این رو همواره توصیه می‌شود این نقش و نگارها را به صورت حداقل انتخاب نمایید. انتخاب یک جفت کوسن یا انتخاب یکی از مبلمان با این نقش و نگار بهترین گزینه می‌باشد. همچنین می‌توان کاغذ دیواری منزل خود را با این نقش و نگارها انتخاب نمایید.

انتخاب پارچه‌های سفت و تمیز برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی
پارچه‌های ساده، بی‌تکلف و لطیف برای طراحی

انتخاب رنگ‌های مات و کمرنگ خنثی برای دکوراسیون داخلی ساحلی

همانطور که عنوان شد در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی سفید رنگ بسیار مهمی است. در صورت رعایت این نکته اتاق‌های سفید خلوص، پاکیزگی و سادگی جلوه زیبا و منحصربه‌فرد خود را به رخ خواهند کشید. در صورت عدم احساس راحتی با این رنگ و یکنواخت به نظر رسیدن فضای منزل می‌توان به رنگ آن اندکی اضافه کرد. انتخاب رنگ‌های کرم، قهوه‌ای کمرنگ، بژ و خاکی برای این منظور مناسب هستند زیرا ظرافت شن‌های ساحل را تداعی می‌کنند. در صورت تمایل به اضافه کردن رنگ به خانه‌های ساحلی رنگ‌های مات و کمرنگ گزینه‌های مناسبی هستند.

رنگ‌های آبی ملایم و کمرنگ نیز برای طراحی دکوراسیون داخلی به این سبک گزینه مناسبی هستند که اقیانوس و دریا را در ذهن بیننده تداعی می‌کنند. این رنگ‌ها برای کاشی‌های حمام و دیوارهای اتاق‌خواب نیز گزینه مناسبی هستند اما به عنوان رنگی خنثی امکان استفاده از آن در اماکن مختلف وجود دارد. لازم به ذکر است که در طراحی دکوراسیون داخلی به این سبک امکان استفاده از رنگ‌های مختلف با تن‌های متفاوت نیز برای شما وجود دارد. ترکیب رنگ‌های خرمالویی، فیروزه‌ای و سبز فسفری اغلب در دکوراسیون سبک کارائیب مشاهده می‌شود. اگر از بین رفتن حس آرامش بخشی ساحلی برای شما اهمیت خاصی نداشته باشد می‌توانید این ترکیب رنگ‌ها را به دکوراسیون ساحلی وارد نمایید.

همچنین امکان انتخاب تن‌ها و طیف‌های متفاوت رنگی واحد همچون مرجانی برای این سبک دکوراسیون داخلی وجود دارد. رنگ‌های ظریف کلاسیک همچون سورمه‌ای و سفید را نیز می‌توان به این سبک دکوراسیون داخلی منزل اضافه کرد. نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک ساحلی ثابت نگهداشتن طرح کلی می‌باشد زیرا طرح‌های رنگی بسیار زیادی در اتاق‌های متفاوت باعث ایجاد ماهیت و ویژگی‌های متفاوت در منزل خواهد شد.

انتخاب رنگ‌های مات و کمرنگ خنثی برای دکوراسیون داخلی ساحلی
انتخاب رنگ‌های کرم، قهوه‌ای کمرنگ، بژ و خاکی برای این سبک

انتخاب الیاف طبیعی برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی

در صورت تمایل برای ایجاد ذوق و بافت طبیعی فضاهای ساحلی در منزل می‌توانید از متریال های ارگانیکی همچون چمن دریا، کاه و کنف هندی در فرش‌ها، مبلمان و لوازم دکوری استفاده نمایید. همچنین امکان اضافه کردن طناب و توپ‌های شیشه‌ای مکرومه‌بافی در دستگیره‌های کابینت، کشو و دست‌آویز راه‌پله‌ها وجود دارد. با انتخاب این موارد می‌توان جذابیت نشاط‌بخشی را در منزل ایجاد کرد که با تم کلی منزل شما هماهنگ باشد. در دکوراسیون ساحلی امکان تفکیک سطوح ارگانیک با استفاده از کنتراست وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =