اجرای دکوراسیون داخلی فرانسوی در بخش‌های مختلف منزل

طراحی دکوراسیون داخلی فرانسوی با حس عاشقانه، طعم لوکس، ظریف و منحصربه‌فرد ترکیب شده است. در صورت علاقه‌مندی به شکوه قلعه‌های زیبا، ظرافت و پیچیدگی یادداشت‌های ارسطویی دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی بهترین گزینه برای شما می‌باشد.

دکوراسیون داخلی فرانسوی در منزل

در ادامه به بررسی اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در بخش‌های مختلف منزل خواهیم پرداخت.

طراحی اتاق نشیمن به سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

یک اتاق نشیمن طراحی شده با سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی لوکس و شیک است. لوازم اصلی موجود در این فضا صندلی، مبلمان کوچک، میز بیضی یا گرد و شومینه هستند. برای تزئین شومینه در این اتاق نشیمن می‌توان از شمعدان، عکس و دیگر عناصر دکوری استفاده کرد. به طور معمول در چنین اتاق نشیمنی روی شومینه تصویر یا آینه در قاب مربوط به این سبک نصب می‌گردد.

یک میز شیشه‌ای کوچک با ظروف چینی روی آن نیز برای این اتاق نشیمن گزینه مناسبی خواهد بود. در اتاق نشیمن با این سبک دکوراسیون باید پنجره‌ها تا حد امکان باز باشند تا حداکثر نور وارد اتاق شود. پنجره‌های موجود در این اتاق همچنین باید تزئین شوند. البته توصیه می‌شود برای پرده‌ها از پارچه‌های سنگین و گران‌قیمت با نقاشی‌ها و منگوله‌های گران و سنگین استفاده نکنید.

طراحی اتاق نشیمن به سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی
لوکس و شیک بودن سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

هرچند استفاده از این نوع پرده‌ها جذابیت ویژه‌ای به اتاق نشیمن می‌دهند اما پرده‌ها باید به نحوی انتخاب گردند که باز کردن آن‌ها ساده و راحت بوده و نور خورشید به راحتی وارد اتاق گردد.

لوازم روشنایی نیز باید به اندازه‌ای در این اتاق وجود داشته باشند که در شب نور روزهای آفتابی را داشته باشند. یک لوستر بزرگ بلوری می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای دکوراسیون اصلی اتاق نشیمن باشد. این لوستر تمام اتاق را با چراغ‌های رنگین‌کمان پر خواهد کرد.

طراحی اتاق‌خواب به سبک فرانسوی

یک اتاق‌خواب به سبک فرانسوی اتاقی شیک می‌باشد که وسایل کمی در آن قرار می‌گیرند. برای تزئین این اتاق خواب به طور معمول از وسایل اصیل استفاده می‌شود. ضروری‌ترین وسیله موجود در این اتاق خواب تخت خواب می‌باشد. به طور معمول تخت مورد استفاده در این اتاق خواب باید پشتی بلند پارچه‌ای داشته باشد. یک سایبان شیک با پارچه‌های شفاف که با گلدوزی تزئین شده‌اند و دارای حاشیه و توری هستند برای این اتاق خواب گزینه مناسبی می‌باشد.

میزهای کنار تخت بهتر است دارای پاهای منحنی باشند و یک داور با آینه برای این اتاق لازم و ضروری می‌باشند. لامپ‌های موجود در کنار تخت خواب نیز بهتر است کم نور بوده و رنگ‌های زیبا داشته باشند. همواره توصیه می‌شود از استفاده گچ‌بری سنگین در این اتاق‌خواب خودداری نمایید. بهتر است از کابینت تزئین شده با الگوهای گل و الگوی پرده و تخت استفاده نمایید. وجود سقف کاذب ساده برای اتاق خواب نیز باعث می‌شود تا کاملا مدرن و مد روز به نظر برسد.

لوازم جانبی موجود در اتاق خواب نیز توجه بیننده را به خوبی جلب می‌کنند. وسایل با انواع روبان، مهره و توری تزئین شده برای این اتاق خواب گزینه‌های ایده آل به نظر می‌رسند.

روتختی برای این اتاق خواب‌ها باید از پارچه‌های براق و شیک باشد. تعداد بسیار زیادی از روتختی‌ها در اشکال مختلف تزئینی همراه با کوسن‌های مختلف در بازار موجود هستند. می‌توان با توجه به سلیقه و دیگر وسایل موجود در این اتاق خواب روتختی مناسبی انتخاب کرد.

طراحی اتاق‌خواب به سبک فرانسوی
استفاده از وسایل اصیل در سبک فرانسوی

پرده‌های مورد استفاده برای این اتاق خواب‌ها به طور معمول از پارچه‌های سنگین هستند و در اکثر موارد آستردوزی شده‌اند. همواره توصیه می‌شود رنگ پرده را با یکی از بالش‌های روتختی مطابقت دهید.

در صورت رعایت تمامی این نکات در طراحی اتاق خواب به سبک فرانسوی بسیار زیبا و شیک خواهید داشت. این نکته را به خاطر داشته باشید که روشنایی موجود در این اتاق خواب باید روی دیوار متمرکز باشد. استفاده از لوستر کریستال برای این اتاق خواب گزینه مناسبی نیست و نور موجود در آن باید کم و مناسب باشد.

طراحی آشپزخانه به سبک فرانسوی

آشپزخانه‌ها در دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی به طور معمول حالت جزیره‌ای داشته و از خانه جدا نمی‌شوند. در تهیه کابینت‌ها از بهترین چوب‌ها استفاده شده است. بازسازی کابینت‌های چوبی قدیمی و ارزشمند به بهترین نحو نمایانگر این سبک دکوراسیون داخلی در آشپزخانه می‌باشد. رنگ مناسب برای این آشپزخانه رنگ‌های روشن و خنثی هستند. در صورت رعایت نور زیاد در این آشپزخانه و به دلیل وجود پنجره‌ها یا بالکم دز آشپزخانه برای آشپزی محیط راحت فراهم می‌گردد.

نظافت این آشپزخانه‌ها کار دشواری است زیرا اکسسوری های موجود در آن شامل ظروف و وسایل آشپزخانه هستند. این اکسسوری ها به بهترین نحو روی قفسه‌های باز و کابینت‌ها چیده شده‌اند. از شاخصه‌های آشپزخانه با این سبک دکوراسیون می‌توان به قفسه‌ها و ویترین‌های فراوان همراه با چینی‌ها و کریستال‌های زیبا اشاره کرد. این اکسسوری ها به طور معمول با گل آرایی تزئین شده‌اند و با نورپردازی ویترین‌ها جلوه‌ای منحصربه‌فرد پیدا می‌کنند.

طراحی سرویس بهداشتی به سبک فرانسوی

در سرویس بهداشتی سبک فرانسوی اشرافیت کاملا احساس می‌شود. در این سبک دکوراسیون داخلی هیچ بخشی از خانه خالی از زرق و برق نیست. لوسترهای آویزدار، آینه و شمعدان، شیرآلات طلایی براق، کندها و قفسه‌های شکیل همراه با برق سنگ کف وان حمام نمایانگر روح اشرافی این سبک دکوراسیون داخلی هستند.

طراحی اتاق کودک به سبک فرانسوی

بهترین سبک طراحی اتاق کودک، سبک فرانسوی می‌باشد زیرا انواع وسایل با جزئیات زیاد در آن وجود دارند. این سبک دکوراسیون اتاق کودک برای چیدمان سیسمونی بهترین گزینه می‌باشد. وسایل چوبی موجود در این اتاق خواب باید از بهترین جنس انتخاب شوند و نکات ذکر شده در رابطه با شکل پایه‌ها، رنگ‌بندی، سایبان روی تخت که برای کودک مناسب هستند باید در آن رعایت گردند. این سایبان ممکن است برای نوزاد یا کودک به عنوان پشه‌بند عمل کند.

طراحی اتاق کودک به سبک فرانسوی
چیدمان سیسمونی بهترین گزینه در این سبک می باشد

طراحی بالکن و حیاط به سبک فرانسوی

از مهمترین ویژگی‌های بالکن و حیاط طراحی شده به سبک فرانسوی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محدوده باغچه و راهروها در بین گیاهان باید مشخص گردد.
  • دیوارکشی‌های گیاهی باید با استفاده از انواع کاج و شمشاد انجام گیرد.
  • در چیدمان گیاهان باید نظم رعایت شده و آن‌ها به صورت منظم در جایی قرار گیرند.
  • هرس کردن گیاهان در زمان مشخص نیز در حیاط و بالکن به این سبک از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد.
  • انواع گلدان‌های سنگی، آب‌نماهای زیبا و لوکس در این حیاط و بالکن قرار می‌گیرند.
  • انواع نیمکت‌ها و مبلمان با رعایت شرایط ذکر شده در بخش مبلمان مناسب این سبک دکوراسیون داخلی نیز باید در حیاط و بالکن این سبک قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =