اصول طراحی دکوراسیون داخلی به سبک پاپ آرت

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که مایل به انتخاب اشکال و طرح‌های عجیب و جسورانه برای دکوراسیون منزل خود هستید، این سبک دکوراسیون می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. به طور معمول در سال‌های اخیر این سبک دکوراسیون داخلی در بین جوانان و هنرمندان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. سبک پاپ آرت دکوراسیون در افراد شور و هیجان زیادی ایجاد خواهد کرد و کاملا انگیزه‌بخش است.

این سبک دکوراسیون داخلی محرک، جسورانه، رنگارنگ، سرشار از انرژی، اشارات فرهنگی و شخصیت‌پردازی می‌باشد. از مهمترین ویژگی‌ها و خصوصیات این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به استفاده از رنگ‌های نئونی، خطوط بریده و خشن، تصاویر هنرمندان و پوسترهای رنگی اشاره کرد. به منظور تاکید بیشتر روی حقیقت و بیان این نکته که هنر تنها از منبعی خاص الهام نمی‌گیرد در این سبک دکوراسیون داخلی از رنگ‌های درخشان و تاثیرگذار استفاده می‌شود.

این سبک دکوراسیون به قدری خاص است که تنها با یک نگاه می‌توان تفاوت آن با دیگر سبک‌های دکوراسیون را متوجه شد. استفاده از این سبک بیننده را شگفت‌زده می‌کند. این سبک به طور معمول برای افرادی که به دنبال نمایش ویژگی و ظاهر متفاوت هستند گزینه مناسبی می‌باشد. قدرت انتخاب لوازم و رنگ‌های شاد و متفاوت را به افراد می‌دهد.

مهمترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی پاپ آرت

سبک دکوراسیون داخلی پاپ آرت در واکنش به تولید انبوه و انتقاد از مصرف‌گرایی ایجاد شد. در ادامه قصد داریم تا به تعریف این سبک دکوراسیون داخلی پرداخته و ویژگی‌های مهم آن را مورد بررسی قرار دهیم.

مهمترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی پاپ آرت

رنگ مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی پاپ آرت

هنگامی که صحبت از پاپ آرت به میان می‌آید، رنگ عنصری اساس و تاثیرگذار می‌باشد. قلب این سبک دکوراسیون داخلی هنری را استفاده از رنگ‌های روشن و پررنگ نمایش می‌دهد. استفاده از رنگ‌های متضاد در این سبک دکوراسیون داخلی نه تنها اختیاری نمی‌باشد بلکه کاملا ضروری است. استفاده از رنگ‌های زیاد و پررنگ در این سبک دکوراسیون داخلی باعث شده است تا در زمینه خنثی ترکیبات رنگی مورد استفاده قرار گیرند تا بیننده گیج و خسته نشود.

در این سبک دکوراسیون داخلی هدف ایجاد ترکیبات شلوغ و دیوانه کننده نمی‌باشد، بلکه هدف اصلی در این سبک دکوراسیون داخلی دستیابی به نگاهی کلی و متعادل می‌باشد. به عنوان مثال در هنگام طراحی این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان از کوسن‌های پررنگ قرمز و یا بنفش روی مبلمان سفید استفاده کرد.

رایج‌ترین رنگ‌ها در این سبک دکوراسیون داخلی شامل موارد زیر هستند:

  • قرمز
  • بنفش
  • سبز
  • زرد
  • نارنجی
  • مشکی
  • سفید

خطوط رنگارنگ و اشکال هندسی زیر نیز در این سبک دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • دایره
  • مربع
  • مثلث

رنگ‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی پاپ آرت به طور معمول در دیگر سبک‌های دکوراسیون داخلی مشاهده نمی‌شوند.

کاغذدیواری

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک پاپ آرت به طور معمول دیوار دوباره اختراع خواهد شد. دیوارها در این سبک دکوراسیون به طور معمول با استفاده از طرح‌ها و چاپ‌های غیرمعمول پوشانده می‌شوند. چاپ‌های این سبک دکوراسیون داخلی به طور معمول روشن؛ متضاد، پررنگ و دارای الگوهای تکراری می‌باشند.

برای این سبک دکوراسیون داخلی کاغذدیواری‌هایی با نقوش خاص، عجیب‌وغریب با رنگ‌های شاد و متنوع گزینه مناسب هستند. کاغذدیواری‌هایی که در طراحی آن‌ها به طور معمول از نقوش و تصاویر کارتونی استفاده شده است نیز به طور معمول در طراحی دکوراسیون داخلی سبک پاپ آرت کاربرد گسترده‌ای دارند.

مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک پاپ آرت

مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک پاپ آرت به طور معمول چشمنواز هستند. همواره توصیه می‌شود مبلمان این سبک دکوراسیون را مناسب با رنگ دیوار انتخاب نمایید. به منظور حفظ تعادل برای کاغذ دیواری رنگ روشن همچون آبی و قرمز مبلمان باید در رنگ‌های خنثی انتخاب شوند. از دیگر ویژگی‌های مبلمان مورد استفاده در این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به مبلمانی اشاره کرد که از حرکت‌های هنری الهام گرفته‌اند و خلاقیت طراح را نمایش می‌دهند. این سبک مبلمان به طور معمول دارای اشکال متنوع و پیچ و تاب‌های غیرمرسوم هستند.

برای انتخاب مبلمان مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی باید چهارچوب‌ها زیر پا گذاشته شوند و مدل‌های خاص انتخاب گردند. انواع میزها، صندلی‌ها و کاناپه‌های جذاب و متفاوت باید انتخاب شوند و در ترکیب با یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند.

مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک پاپ آرت

کوسن

برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک پاپ آرت به تعداد زیادی کوسن نیاز خواهیم داشت. برای این سبک دکوراسیون داخلی به طور معمول کوسن‌های پررنگ و روشن که دارای تصاویر کمیک و طرح‌های پرنقش‌ونگار هستند گزینه مناسبی هستند. اگر از اجرای سبک دکوراسیون پاپ آرت در منزل خود هنوز اطمینان ندارید بهتر است از کوسن‌ها در کنار مبلمان ساده و تک رنگ استفاده نمایید. از ویژگی‌های بارز کوسن‌های مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به کوسن‌هایی با تصاویر افراد مشهور دهه 50 و تصاویر کمیک آن اشاره کرد.

لوازم دکوری مورد استفاده در این سبک دکوراسیون داخلی

وسایل دکوری با طرح‌های خاص و غیرمعمول برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک پاپ آرت گزینه مناسبی هستند. رنگ‌ها و فرم‌های مختلف موجود در بین دکوراتیوهای این سبک دکوراسیون داخلی، برای انتخاب لوازم دکوری هزاران گزینه برای انتخاب وجود دارند. در این سبک دکوراسیون لوازم دکوراتیو طرح‌های خاص، منحصربه‌فرد و جذاب دارند. رنگ‌ها نیز به طور معمول شاد بوده و در اکثر موارد چندین رنگ به صورت همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از ویژگی‌های متمایز این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به استفاده از عناصر تکراری در دکور همچون پوستر، نقاشی و فرش با الگوهای هندسی مشخص می‌گردند. لوازم جانبی پلاستیکی همچون ساعت، قاب عکس، مجسمه، گلدان و لامپ نیز برای این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی هستند. عناصر دکوراتیو غیرمعمول و محرک همچون صفحات نورانی، کاسه توالت صورتی و چراغ رومیزی با شکل سوپرمن این سبک دکوراسیون داخلی را جذاب می‌سازند.

لوازم دکوری مورد استفاده در این سبک دکوراسیون داخلی

تابلوها

در طراحی این سبک دکوراسیون داخلی تابلوها نقش مهمی را ایفا می‌کنند و به عنوان مهمترین فاکتورهای طراحی داخلی به این سبک محسوب می‌شوند. تابلوهای مورد استفاده در این سبک طراحی دکوراسیون دارای تصاویر کارتونی با رنگ‌های خاص هستند. به ندرت از تابلوهای تک رنگ در این سبک دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود و اغلب دارای نقوش مختلف و رنگ متنوع هستند.

متریال

رایج‌ترین متریال مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی سبک پاپ آرت پلاستیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =