اصول طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

مهمترین بخش آتلیه عکاسی کودک، طراحی دکوراسیون آن می‌باشد. هنگام راه‌اندازی آتلیه کودک تجهیزات عکاسی و دکوراسیون آن باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا نخستین چیزی که توجه مشتری را به سوی خود جذب می‌کند دکوراسیون آتلیه کودک می‌باشد. همواره توصیه می‌شود آتلیه عکاسی خود را با توجه به استانداردهای روز آماده سازید. در ادامه به بررسی مختصر نکات طراحی دکوراسیون آتلیه کودک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تجهیزات مناسب برای طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

از مهمترین موارد برای راه‌اندازی آتلیه کودک استفاده از تجهیزات مناسب برای دکوراسیون آن می‌باشد. در حقیقت یک آتلیه عکاسی بدون وجود تجهیزات حرفه‌ای و مناسب کامل نخواهد بود و قادر به انجام کار خود به نحو صحیح نمی‌باشد. برای آتلیه کودک خود باید تجهیزات به روز و باکیفیت را تهیه نمایید. هرچه تجهیزات آتلیه مدرن‌تر باشد، خدمات بهتر به مشتری ارائه خواهد شد.

در هر آتلیه تجهیزات خاص خودش وجود دارد و آتلیه عکاسی کودک و نوزاد در مقایسه با دیگر آتلیه‌ها به ابزار و تجهیزات بیشتر نیاز خواهد داشت. تجهیزات مورد نیاز آتلیه کودک شامل دوربین، کامپیوتر؛ تجهیزات نورپردازی، چتر استند نور، بک‌گراند و عکاس حرفه‌ای می‌باشند. این لوازم از مهمترین تجهیزات آتلیه کودک محسوب می‌شوند که بالاترین کیفیت آن‌ها باید خریداری شود.

علاوه بر تجهیزات اصلی، تجهیزات جانبی نیز هنگام آماده‌سازی لوکیشن های عکاسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. به طور کلی می‌توان گفت آتلیه عکاسی کودک از مهمترین آتلیه‌هایی می‌باشد که به لوکیشن عکاسی با تجهیزات و لوازم مدرن و به‌روز نیاز دارد.

تجهیزات مناسب برای طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

از دیگر نکات مهم طراحی دکوراسیون آتلیه کودک می‌توان به انتخاب تجهیزات متناسب با روحیه کودک اشاره کرد. از این رو لوکیشن عکاسی باید دارای محیط شاد با رنگ‌های روشن باشد. نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون آتلیه کودک می‌توان به ایجاد فضای شاد متناسب با روحیات کودک اشاره کرد. این تجهیزات و لوازم باید به طور اختصاصی انتخاب و خریداری شوند. هرچه این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد، آتلیه عکاسی از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود و مشتری بیشتری جذب خواهد شد.

نحوه چیدمان دکوراسیون آتلیه کودک

در هنگام چیدمان دکوراسیون آتلیه کودک این نکته باید در نظر گرفته شود که چیدمان باید کودکانه و باب میل کودک انجام گیرد. در این نوع چیدمان رنگ‌ها نیز باید مورد توجه قرار گیرند و از رنگ‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده شود. هماهنگی ترکیب رنگ‌ها و مدل چیدمان دکوراسیون آتلیه برای کودک نیز از اهمیت ویژه برخوردار است. به دلیل کم سن و سال بودن کودکان و نوزادان، امکان گرفتن ژست هنگام عکاسی نیست از این رو دکور و چیدمان صحنه باید به گونه‌ای باشند تا امکان گرفتن عکس‌های متنوع و خلاقانه برای عکاس وجود داشته باشد.

استفاده از تخت نوزاد برای دکوراسیون آتلیه کودک

از دیگر وسایلی که هنگام عکاسی از نوزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به تخت‌های کوچک و تزیین شده اشاره کرد. این تخت‌ها مختص دکوراسیون آتلیه عکاسی نوزاد می‌باشند. این نوع تخت‌ها به طور معمول از جنس چوب و فلز هستند و با اندکی تزیینات ساده به عکس‌ها زیبایی دل‌انگیزی افزوده خواهد شد. امکان تزیین این تخت‌ها با استفاده از انواع پتو، بالش کوچک، گل و وسایل رنگارنگ وجود دارد. با تزیین این تخت‌ها برای عکاسی از نوزاد به فضایی خوشرنگ دست خواهید یافت.

عکاس برای ثبت عکس از نوزاد دختر آزادی عمل بیشتری خواهد داشت و برای عکاسی می‌تواند فضایی کاملا دخترانه ایجاد نماید. برای افزایش زیبایی عکس نوزاد دختر می‌توان از یک هدبند گل استفاده کرد. استفاده از تورهای گیپوردار نیز بر زیبایی فضای عکس تاثیر قابل‌توجهی خواهد داشت.

استفاده از تخت نوزاد برای دکوراسیون آتلیه کودک

تجهیزات روشنایی

تجهیزات روشنایی از دیگر تجهیزات مدرن و جهانی پرکاربرد در دکوراسیون آتلیه کودک محسوب می‌شوند. این تجهیزات عکاس را قادر می‌سازد تا در هر ساعت از شبانه‌روز و در محیط‌های بدون نور طبیعی قادر به ثبت عکس‌های باکیفیت باشد. اکثر افراد تصور می‌کنند که نور مصنوعی و فلاش مورد استفاده در آتلیه کودک ممکن است به چشم کودک آسیب بزنند اما یک عکاس حرفه‌ای قادر به استفاده صحیح و بااحتیاط از این تجهیزات خواهد بود. همچنین عکاسان حرفه‌ای قادر به رفع نواقص نوری موجود در محیط خواهند بود. تجهیزات و لوازم روشنایی موجود در آتلیه کودک شامل موارد زیر هستند:

 • فون عکاسی
 • چتر
 • رادیو فلاش
 • خرطومی و یا اسنوت
 • سافت باکس‌ها
 • اکتاباکس ها
 • زنبوری
 • خیمه نور
 • شیدر
 • کاسه بک‌گراند
 • کاسه استاندارد
 • پانتوگراف

نورپردازی

از مهمترین موارد موجود در آتلیه کودک می‌توان به نورپردازی خوب با استفاده از تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای و مناسب اشاره کرد. نورپردازی در آتلیه کودک از مهمترین عوامل جلب توجه مشتری محسوب می‌شود. کودکان به طور معمول به نور عکس‌العمل تماشایی نشان می‌دهند. در صورتی که عکاسی از کودک در آتلیه کودک را به چندین دسته تقسیم کنیم. یکی از این روش‌ها عکاسی با استفاده از نورپردازی می‌باشد. به طور معمول این عکس‌ها با دکور مختصر و اندک ثبت خواهند شد و چهره کودک در نور مناسب به صورت کلوزآپ نمایش داده خواهد شد.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

نکات مهم طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

 • از مهمترین نکات طراحی می‌توان به رنگارنگ، کودکانه و متناسب با سلیقه و روحیه کودکان و نوزادان بودن دکوراسیون آتلیه اشاره کرد.
 • طراحی آتلیه کودک باید به گونه‌ای طراحی گردد که نظر خود را به خود جلب نماید و سر کودک را گرم کند. در صورتی که دکوراسیون آتلیه توجه کودک شما را به خود جلب کند قادر به ثبت عکس‌های فوق‌العاده خواهید بود.
 • طراحی دکوراسیون باید طبیعی و زنده باشد. بدون شک نمی‌توان کودک را مجبور به گرفتن ژست کرد. از این رو باید به طور غیرمستقیم کاری کرد تا کودک ژست طبیعی و جالب بگیرد.
 • در طراحی باید از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کرد زیرا کودکان به این رنگ‌ها علاقه بیشتری دارند و جذب آن‌ها خواهند شد.
 • در طراحی دکوراسیون آتلیه کودک باید از وسایل و تجهیزات فانتزی و کودکانه استفاده کرد.

به طور کلی می‌توان گفت مهمترین و حساس‌ترین مراحل راه‌اندازی آتلیه عکاسی به ویژه آتلیه کودک، ساخت دکور می‌باشد. ساخت دکور آتلیه کودک به صورت حرفه‌ای می‌تواند درآمد آتلیه را افزایش دهد. اگر ساخت دکور به بهترین نحو ممکن انجام گیرد اکثر خانواده‌ها آن آتلیه را برای عکاسی از کودک خود انتخاب خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =