آشنایی با سبک دکوراسیون داخلی وینتیج و ویژگی‌های آن

یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون داخلی، سبک دکوراسیون داخلی وینتیج می‌باشد که در آن از عناصر قدیمی و جدید در ترکیب با یکدیگر استفاده می‌شوند. در فضایی که این سبک دکوراسیون داخلی در آن اجرا می‌شود، ظرافت و زیبایی خاصی ایجاد می‌گردد. در ادامه قصد داریم ویژگی‌های این سبک دکوراسیون داخلی را مورد بررسی قرار دهیم.

سبک دکوراسیون داخلی وینتیج بیشتر برای افرادی مناسب می‌باشد که علاقه‌مند به مرور خاطرات خوش گذشته خود هستند. اگر مشاهده تصاویر و وسایل قدیمی خاطرات آن دوران را برای شما زنده نگه می‌دارد و احساس خوشایند را به شما انتقال می‌دهد این سبک دکوراسیون داخلی را در منزل خود اجرا نمایید.

مهمترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی وینتیج

قبل از آغاز بررسی ویژگی‌های دکوراسیون داخلی وینتیج باید این نکته را به خاطر داشت که این سبک از قواعد و اصول خاص برای طراحی و چیدمان منزل استفاده نمی‌کند. شاید تصور کنید که عدم وجود قواعد و استفاده از عناصر قدیمی باعث ایجاد محیط خسته‌کننده در این سبک شود اما پس از آشنایی با ویژگی‌های این سبک، نکات و ترفندهایی را آموزش خواهیم داد تا با استفاده از آن‌ها بتوان این سبک دکوراسیون داخلی را در منازل مدرن و امروزی اجرا کرد. با اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل شما به فضایی آرامش‌بخش و خاطره‌انگیز در آن دست خواهید یافت.

مهمترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی وینتیج

انتخاب رنگ‌های مناسب برای سبک دکوراسیون داخلی وینتیج

برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل توصیه می‌شود رنگ‌های کرم، سفید، خاکستری، بژ و ماسه‌ای را به عنوان رنگ غالب انتخاب نمایید. امکان استفاده از طیف‌های کم‌رنگ صورتی، آبی و یاسی نیز در بخش‌های مختلف منزل برای شما وجود خواهد داشت. به منظور افزایش جذابیت در این سبک دکوراسیون داخلی نیز توصیه می‌شود از وسایل و دکوری جات با رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، سبز و آبی استفاده نمایید.

الگوها و طرح‌های مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی

شناخته‌شده‌ترین طرح‌ها و الگوهای مورد استفاده در دکوراسیون داخلی وینتیج، نقش‌های گل‌دار هستند. از دیگر الگوهای مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به طرح و نقش پرندگان، پروانه‌ها و خطوط راه‌راه اشاره کرد.

استفاده از مصالح و متریال طبیعی در این سبک دکوراسیون داخلی

از دیگر ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی وینتیج می‌توان به استفاده از مصالح و مواد طبیعی همچون چوب، پارچه‌ها با الیاف طبیعی و میزان کمی از فلزات اشاره کرد.

ترفندهای کاربردی برای اجرای دکوراسیون داخلی وینتیج در منزل

قبل از این که آموزش ترفندها برای اجرای سبک دکوراسیون داخلی وینتیج را آغاز نماییم باید عنوان کرد که اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در تمامی بخش‌های منزل اشتباه است. هدف از اجرای دکوراسیون داخلی وینتیج ایجاد احساس نوستالژیک و خوشایند خاطرات گذشته می‌باشد. با استفاده از یک دکوری و قاب عکس قدیمی به راحتی می‌توان این حس را در منزل ایجاد کرد. از این رو همواره توصیه می‌شود تنها یک بخش از منزل را برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در نظر بگیرید.

ترفندهای کاربردی برای اجرای دکوراسیون داخلی وینتیج در منزل
احساس نوستالژیک و خوشایند خاطرات گذشته در این سبک

انتخاب رنگ و کاغذدیواری مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی

به منظور حفظ جلوه مدرن منازل رنگ‌های سفید، کرم، خاکستری، بژ و ماسه‌ای گزینه‌های مناسبی هستند. این رنگ‌ها برای نمایش وسایل و مبلمان قدیمی گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند. در صورت تمایل به استفاده از کاغذ دیواری برای منزل نیز توصیه می‌شود کاغذدیواری با رنگ‌های کم رنگ همچون صورتی، آبی و یاسی همراه با طرح‌های گل‌دار، پرنده و پروانه را انتخاب نمایید.

انتخاب مبلمان و دکوری جات قدیمی برای دکوراسیون داخلی وینتیج

از ویژگی‌های اصلی این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به استفاده از مبلمان و دکوری جات قدیمی در چیدمان منزل اشاره کرد. به منظور اجرای سبک دکوراسیون داخلی وینتیج در منزل همواره توصیه می‌شود مبلمان قدیمی را انتخاب نمایید. به طور معمول مبلمان قدیمی از مصالح و متریال طبیعی همچون چوب و رومبلی با الیاف طبیعی ساخته شده و پشتی‌های بلند، پایه‌های منحنی و گرد و بخش‌های حکاکی شده دارند. محبوبیت این سبک باعث شده است تا مبلمان با طراحی قدیمی نیز در بازار وجود داشته باشند.

امکان انتخاب یکی از این مبلمان بر اساس سلیقه شما وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که در صورت انتخاب تک رنگ برای دیوار، رومبلی‌های گل‌دار گزینه مناسبی برای شما هستند. در صورت استفاده از کاغذدیواری نیز توصیه می‌شود از رومبلی ساده و کوسن‌هایی با طرح‌های گل‌دار استفاده نمایید. برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی همچنین توصیه می‌شود تا مبلمان را به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار دهید تا فضای منظم و مرتب دلخواه شما ایجاد گردد.

انتخاب کفپوش چوبی برای اجرای سبک دکوراسیون داخلی وینتیج در منزل

همانطور که عنوان شد در اجرای سبک دکوراسیون داخلی وینتیج در منزل از مصالح و متریال طبیعی استفاده می‌شود. از این رو بهترین گزینه برای کف منازل، کفپوش های چوبی هستند. امکان استفاده از فرش‌های قدیمی و دست‌بافت روی این نوع کفپوش ها برای شما وجود خواهد داشت. با انتخاب این نوع کفپوش و فرش‌ها می‌توان جلوه‌ای گرم و صمیمی در منزل ایجاد کرد.

انتخاب پرده‌های بلند برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل

در صورت تک رنگ بودن دیوارها در این سبک دکوراسیون داخلی توصیه می‌شود از پرده‌های طرح دار بلند استفاده نمایید. همچنین اگر از کاغذدیواری روی دیوارهای منازل استفاده کرده باشید بهتر است از کاغذدیواری با طرح تزئینی استفاده نمایید. پرده‌های بلند ساده با رنگ‌های روشن در این شرایط بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

انتخاب پرده‌های بلند برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل
استفاده از پرده‌های طرح دار بلند

انتخاب دکوری جات قدیمی برای طراحی این سبک دکوراسیون داخلی در منزل

به منظور حفظ تعادل در منازل بین عناصر قدیمی و مدرن باید از هر دو نوع دکوری جات در منزل استفاده کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که از استفاده بیش از حد دکوری جات در محیط منزل باید خودداری کرد. دکوری جات مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی شامل موارد زیر هستند:

عکس‌های قدیمی بهترین انتخاب برای این سبک دکوراسیون داخلی هستند. با استفاده از این تصاویر می‌توان خاطرات گذشته را یادآوری کرد. همواره توصیه می‌شود از عکس‌های قدیمی در قاب‌های حکاکی شده استفاده نمایید.

دکوری جات مناسب دیگر برای این سبک دکوراسیون داخلی گل‌ها هستند. عدم استفاده از گل در این نوع سبک دکوراسیون داخلی اشتباه است. از این رو توصیه می‌شود گل‌ها را در گلدان‌های سرامیکی و شیشه‌ای قرار داده و از این طریق انرژی مثبت و طراوت را به خانه خود آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =