اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

اغلب تصور می‌شود که طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی به این دلیل که کوچک‌ترین اتاق موجود در خانه است، امری ساده می‌باشد. اما این تصور کاملا اشتباه است و در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی باید تمام جزئیات با دقت در نظر گرفته شوند تا از بروز مشکلات در آینده پیشگیری شود. طراحی دکوراسیون داخلی منزل دارای جنبه‌های مختلف بسیار زیادی است و تمام جزئیات باید در این زمینه در نظر گرفته شوند، این مورد حتی برای سرویس بهداشتی خانه نیز صدق می‌کند. در ادامه با نکاتی برای اصلاح اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی آشنا خواهیم شد.

طرح‌های زیبا و مد روز برای طراحی بهترین دکوراسیون‌داخلی سرویس‌بهداشتی را می‌توان در مجلات دکوراسیون و بروشورهای تبلیغاتی که اقلام آن را می‌فروشند مشاهده کرد. بسیاری از افراد که مایل به اجرای این طرح‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود هستند، در این زمینه اشتباهاتی را انجام می‌دهند. اصلاح این اشتباهات اغلب دشوار است و برای پیشگیری از این مشکلات بهتر است با اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی بیشتر آشنا شوید.

اشتباهات پرتکرار در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

اشتباهات پرتکرار در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

عدم طرح‌ریزی برای فضاهای مختلف

نخستین کاری که در زمینه طراحی باید انجام گیرد خرید وسایل مورد نیاز برای این فضا و اندازه‌گیری ابعاد این محیط می‌باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که وجود یک میز آرایشی همراه با وسایل زیاد برای این محیط چندان کارآمد نخواهد بود.

تعیین نمودن مکان هر بخش در این فضا نیز از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. گاهی اوقات ممکن است درب سرویس بهداشتی به طور کامل باز نشود زیرا در پشت آن توالت قرار گرفته است، این یکی از اشتباهات بزرگ در این زمینه می‌باشد. طراحی یک حمام بزرگ در شرایطی مناسب است که منزل بزرگی داشته باشید. در صورت وجود فضاهای محدود در منزل بهتر است از درب‌های کشویی استفاده کنید.

حذف کاشی‌های لغزنده موجود در سرویس بهداشتی

بسیاری از حوادث ناگوار در حمام خانه اتفاق می‌افتند که اکثر این حوادث به دوش و کف مرطوب ارتباط دارند. چگونه می‌توان از بروز این قبیل حوادث پیشگیری کرد. برای پیشگیری از این حوادث می‌توان دو اقدام مهم را انجام داد. نخستین اقدام قرار دادن کاشی‌های ضد لغزش می‌باشد. این کاشی‌ها اغلب برای شما و بچه‌های کوچک سطحی ایمن را در سرویس بهداشتی منزل ایجاد می‌کنند، انجام اقدامات احتیاطی لازم در این زمینه نیز از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد.

برخی از افراد در سرویس بهداشتی خود از قالیچه استفاده می‌کنند که به دلیل رطوبت زیاد در این محیط ممکن است لیزی بخورند و باعث بروز حوادث جدی شوند. همچنین ممکن است با گذر زمان بوی نامطبوع بگیرند از این رو در انتخاب این قالیچه باید نهایت دقت را به کار گرفت.

تعیین مکان نامناسب برای توالت

قرار گرفتن توالت در مکان نامناسب یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی می‌باشد. در صورت قرار گرفتن توالت در کنار درب ممکن است مشکلات زیادی ایجاد گردد از این رو طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی باید به گونه‌ای انجام گیرد که توالت در بیشترین فاصله از درب قرار گیرد. همچنین بهتر است دستشویی در نزدیک‌ترین فاصله از درب قرار گیرد. در صورت وجود فاصله زیاد از توالت تا دستشویی طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خوشایند به نظر نخواهد رسید.

تعیین مکان نامناسب برای توالت

عدم وجود نورپردازی و تهویه مناسب

یکی از موارد اساسی که در طراحی باید در نظر گرفته شود، نورپردازی و تهویه مناسب می‌باشد. یکی از اشتباهات رایج هنگام طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی که اصلاح آن دشوار است، عدم در نظر گرفتن دستگاه تهویه مناسب برای آن می‌باشد تا قادر به تهویه هوای داخل سرویس بهداشتی به طور مداوم باشد. همچنین بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند برای تهویه بیشتر در سرویس بهداشتی از هواکش استفاده کنند.

عامل کلیدی دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی نورپردازی می‌باشد. نورپردازی در این فضا باید به اندازه کافی باشد. در این محیط رنگ‌های تیره نور اتاق را جذب کرده و باعث می‌شود احساس کنید که سرویس بهداشتی چندان تمیز نیست. همچنین به راحتی متوجه گرد و خاک خواهید شد و این امر باعث می‌شود فضا کوچک‌تر به نظر برسد. همواره توصیه می‌شود لامپ را در مجاورت آینه و دوش نصب کنید.

تزئین بیش از حد در طراحی دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

تزئین سرویس بهداشتی امری ساده است اما باید این نکته را به خاطر داشت که اگر تزئینات زیادی برای این فضا در نظر گرفته شود، فارغ از زیبایی آن‌ها، بر فضا تاثیر منفی خواهد داشت. همواره توصیه می‌شود در طراحی سرویس بهداشتی تعادل را در نظر بگیرید.

ترفند خوب استفاده از آینه‌های بزرگ و کوچک در این فضاست

با استفاده از آینه‌های کوچک و بزرگ در سرویس بهداشتی می‌توان محیط آن را بزرگ‌تر جلوه داد. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر حمام منزل شما بزرگ است آینه بزرگ برای آن در نظر بگیرید زیرا آینه کوچک در این فضا باعث می‌شود فضای سرویس بهداشتی شما خالی به نظر برسد.

در صورت استفاده از کاشی‌ها در طراحی سرویس بهداشتی این نکته را باید به خاطر داشت که هرچند این کاشی برای تزیین و پیشگیری از رطوبت و بخار در حمام گزینه مناسبی هستند اما استفاده بیش از حد از آن‌ها باعث می‌شود سرویس بهداشتی شما زشت به نظر برسد. از این رو بهتر است برای قرار دادن آن‌ها یک دیوار انتخاب نمایید و با استفاده از رنگ‌های ملایم در این فضا هماهنگی بصری ایجاد نمایید.

ترفند خوب استفاده از آینه‌های بزرگ و کوچک در این فضاست

استفاده از مواد نادرست در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

در هر بخش از دکوراسیون داخلی کیفیت دارای جایگاه خاصی می‌باشد. مواد ضد آب برای استفاده در سرویس بهداشتی گزینه مناسبی هستند. برای انتخاب صحیح مواد باید این نکته را به خاطر داشت که چوب ساج گزینه مناسبی برای این فضا خواهد بود. زیرا از مقاومت نسبتا مطلوبی در برابر آب برخوردار می‌باشد.

کاشی‌های سرامیکی و چینی برای سرویس بهداشتی گزینه ایده آلی هستند اما باید دقت کرد که برای نصب آن‌ها از چسب کاشی ضد آب استفاده کرد. در غیر این صورت کاشی‌ها شل شده و ترک خواهند خورد. همچنین استفاده از لوله آب بی‌کیفیت در سرویس بهداشتی می‌تواند باعث نشتی آب شود و هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =