اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

ایده‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن در گذشته محبوبیت چندانی نداشتند و مردم پیوسته به دنبال راهی بودند تا در آشپزخانه فضای گرم و دلپذیر ایجاد کنند. اکثر افراد تصور می‌کنند که تغییر دکوراسیون آشپزخانه کوچک امری پیچیده و دشوار است اما اگر طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بر اساس مجموعه‌ای از قواعد انجام گیرد کاری ساده و راحت خواهد بود.

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

ایده‌های جالب، جدید و خلاقانه امروزه در زمینه طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک وجود دارند که در این زمینه تا حد زیادی به شما کمک می‌کنند. رنگ‌ها به طور کلی به دو دسته تیره و روشن طبقه‌بندی می‌شوند و رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک رنگ‌های روشن هستند. با استفاده از رنگ‌های روشن می‌توان فضای آشپزخانه را بزرگ جلوه داد. همچنین با استفاده از چوب به عنوان متریالی مناسب می‌توان در آشپزخانه محیطی گرم و دلپذیر ایجاد کرد.

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

انتخاب میز ناهارخوری مناسب برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

میز ناهارخوری به طور معمول در آشپزخانه در یک گوشه قرار خواهد گرفت تا برای رفت و آمد شما در آشپزخانه و فعالیت شما در این محیط مشکلی ایجاد نگردد. همچنین در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک توصیه می‌شود از کاغذ دیواری استفاده کنید که رنگ آن هماهنگی کامل با مبلمان آشپزخانه داشته باشد. این امر در اجرای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن به شما کمک خواهد کرد.

انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

همانطور که قبلا عنوان شد رنگ‌های روشن برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک گزینه مناسبی هستند. با انتخاب این رنگ‌ها می‌توان فضای آشپزخانه را بزرگ جلوه داد. برای این منظور رنگ‌های زرد، آبی روشن و نارنجی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. همچنین با استفاده از کاشی‌های هندسی شیک می‌توان در محیط آشپزخانه فضایی شیک و مدرن ایجاد کرد.

نورپردازی در آشپزخانه‌های کوچک

در صورتی که رنگ‌های آبی کم‌رنگ و یا فیروزه‌ای را برای کابینت‌های آشپزخانه خود انتخاب نمایید، نور ورودی از پنجره آشپزخانه به خوبی منعکس خواهد شد. در نهایت در آشپزخانه فضای روشن‌تری خواهیم داشت.

دیوارها در آشپزخانه کوچک

اگر می‌خواهید آشپزخانه کوچک شما بزرگ به نظر برسد بهتر است ارتفاع سقف را تا حد امکان افزایش دهید. همچنین توصیه می‌شود دیوارهای اضافه و غیرضروری را در آشپزخانه‌های کوچک حذف کنید. این ایده برای بزرگ به نظر رسیدن فضای آشپزخانه کوچک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به طور کلی می‌توان گفت برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک مدرن بهتر است دیوارهای اضافه را حذف کرده و یک اپن کوچک ایجاد نمایید. با استفاده از قفسه‌های شناور نیز می‌توان زیبایی فضای آشپزخانه کوچک را چندین برابر نمود.

انتخاب وسایل ضروری برای آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه‌های کوچک برای این که در چیدمان آشپزخانه دچار مشکل نشوید توصیه می‌شود وسایل مانند یخچال، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز کوچک و ظریف انتخاب نمایید.

انتخاب وسایل ضروری برای آشپزخانه کوچک

استفاده از وسایل تزیینی در آشپزخانه کوچک

یخچال وینتیجی یکی از عناصری است که می‌توان در محل مناسبی از آشپزخانه‌های کوچک قرار داد. همچنین با استفاده از گلدان‌های رنگی از جنس شیشه می‌توان تزیینات آشپزخانه‌های کوچک و مدرن را کامل کرد.

کف‌پوش‌ها در طراحی آشپزخانه کوچک

بهترین گزینه برای پوشاندن کف آشپزخانه‌های کوچک، سرامیک‌ها و پارکت‌های طرح دار هستند. این سرامیک‌ها و پارکت‌ها باعث می‌شوند پهنای آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند از قالی یا قالیچه‌های طرح دار برای کف‌پوش آشپزخانه خود استفاده نمایند. برای این منظور توصیه می‌شود قالی با طرح ساده را انتخاب نمایید.

پنجره‌های آشپزخانه

بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک پرده‌های کوتاه با چین کم هستند. زیرا این پرده‌ها از ورود نور خورشید به داخل آشپزخانه جلوگیری می‌کنند.

استفاده از کابینت‌های قدی برای فضای ذخیره‌سازی بیشتر

اگر داخل آشپزخانه کوچک شما دیوارهای بدون پنجره وجود دارد بهترین فرصت استفاده از کابینت‌های قدی می‌باشد. این کابینت‌ها تا سقف امتداد دارند و این امر برای آشپزخانه‌های کوچک فضای نگهدارنده بیشتری ایجاد خواهد کرد. البته استفاده از کابینت‌های قدی در آشپزخانه این نکته منفی را به همراه دارد که باعث می‌شود فضای آشپزخانه خفه به نظر برسد.

همچنین استفاده از شلف و طاقچه در طراحی آشپزخانه کوچک فضایی را ایجاد خواهد کرد که می‌توان ادویه‌جات، بطری‌ها و بسته‌های خود را روی آن قرار داد. برای طاقچه‌های زیر پنجره می‌توان از یک گلدان پر از سبزی تازه استفاده کرد. این امر باعث خواهد شد تا فضای داخل آشپزخانه کوچک شما با طراوت شود. همچنین امکان استفاده کافی از فضای موجود در آشپزخانه برای شما ایجاد خواهد شد. شلف ها و طاقچه‌ها بر خلاف کابینت‌های قدی فضا را تنگ نمی‌کنند.

نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

نکات مهم در طراحی آشپزخانه کوچک

در این بخش قصد داریم به بررسی برخی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بپردازیم.

– استفاده از کابینت‌هایی با درب‌های آینه‌ای در آشپزخانه گزینه مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک می‌باشد زیرا این امر باعث خواهد شد آشپزخانه شما وسیع‌تر به نظر برسد. همچنین به جای این کار می‌توان از تعدادی از کابینت با درب شیشه‌ای استفاده کرد. برای داخل این کابینت‌ها می‌توان از ظروف کریستال و شیشه استفاده کرد تا درخشش این ظروف باعث روشن‌تر به نظر فضای آشپزخانه کوچک شما شود.

– همچنین توصیه می‌شود در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود از وسایلی که قابلیت نصب و آویخته شدن به دیوار را دارند استفاده نمایید. این ابزار ممکن است شامل سرویس کفگیر، ملاقه و جاروشارژی باشند. با استفاده از این وسایل فضای کشوها و روی کابینت بیهوده به هدر نخواهد رفت و می‌توان وسایل دیگری را روی کابینت و یا داخل کشوها قرار داد.

– برای نورپردازی بخش بالای کابینت‌ها بهتر است از هالوژن‌ها استفاده کنید تا با روشن کردن آن‌ها فضای شیک آشپزخانه شما شیک به نظر برسد و کابینت‌های پایینی آشپزخانه کوچک شما روشن‌تر به نظر برسند.

– به طور کلی می‌توان گفت دکوراسیون سبک کلاسیک برای آشپزخانه‌های کوچک توصیه نمی‌شود بلکه بهتر است همواره در آشپزخانه‌های کوچک سبک مدرن را اجرا کنید. از قرار دادن المان‌های اضافه در آشپزخانه کوچک همچنین بهتر است خودداری شود. برای آشپزخانه‌های کوچک به طور معمول سبک‌های مدرن و مینیمال استفاده می‌شود. اگر کارفرما به سبک کلاسیک علاقه داشته باشد، سبک نئوکلاسیک در آشپزخانه‌های کوچک اجرا خواهد شد.

– قرار دادن وسایل غیرضروری روی کابینت‌ها علاوه بر این که در زیبایی آشپزخانه کوچک شما تاثیری ندارند بلکه باعث می‌شوند محیط آشپزخانه شلوغ به نظر برسد. بهتر است وسایل پرکاربرد را در دسترس قرار دهید و دیگر وسایل را در داخل کمد و یا کابینت قرار دهید. هرچه آشپزخانه خلوت‌تر باشد بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =