اصول دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی

یکی از پرطرفدارترین سبک‌های چیدمان منزل از زمان گذشته تا امروز دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی می‌باشد. به دلیل پایبندی اصول، گذشته فرهنگی و داشتن اصالت این سبک دکوراسیون داخلی مورد توجه افرادی که به فرهنگ فرانسه و روحیه اشرافی و تجملی علاقه دارند، قرار گرفته است.

در ادامه قصد بررسی اصول دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی را داریم. در صورتی که به این سبک دکوراسیون داخلی علاقه دارید و قصد اجرای این سبک دکوراسیون را در منزل خود دارید ما را تا پایان همراهی نمایید. امیدواریم راهنمایی‌های ارائه شده در این محتوا در اجرای سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی به بهترین نحو احسنت به شما کمک کند.

دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی چیست؟

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی بر پایه اصالت و شکوه برقرار است. در این سبک دکوراسیون داخلی که به عنوان یکی از پرهزینه‌ترین سبک‌های دکوراسیون شناخته می‌شود به وسایل و اکسسوری های اشرافی و لوکس نیاز داریم. وسایل عتیقه و قدیمی نماد اصالت این سبک دکوراسیون داخلی هستند. از مهمترین وسایل مورد نیاز برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مبلمان باشکوه
  • لوسترهای مجلل
  • آینه و شمعدان فلزی با آویز کریستالی باشکوه
  • انواع دکوری‌های لوکس

بهره‌گیری از این وسایل در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی باعث شده است تا اکثر افراد عاشق و شیفته این سبک طراحی داخلی شوند.

دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی چیست؟
اصالت و شکوه دز دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی

رنگ‌بندی در دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی

استفاده از محدوده خاصی از رنگ‌ها در اجرای دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی مرسوم و رایج می‌باشد. به طور معمول در این سبک دکوراسیون داخلی رنگ‌های ملایم و روشن همچون رنگ‌های یاسی، سبز زمردی، سبز، خاکستری، آبی، آبی روشن و نقره‌ای که تسکین‌دهنده هستند، نقش مهمی را ایفا می‌کنند. این طیف رنگی خنثی اغلب در کنار رنگ‌های براق در اطراف قاب‌ها، آینه‌ها، لوسترها، شمعدان‌ها، دکوری‌ها و خطوط گل‌های برجسته روی پارچه پرده‌ها، مبل و روتختی به چشم می‌آید و باعث دوچندان شدن زرق و برق فضا می‌شود.

کفپوش ها، دیوار و سقف در دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی

همانطور که عنوان شد در این سبک دکوراسیون داخلی جزئیات از اهمیت ویژه برخوردار هستند. از این رو قبل از چیدمان این وسایل در محیط باید شکوه فضای داخلی ساختمان نیز در نظر گرفته شود. بهترین گزینه برای دیوارها استفاده از رنگ‌های خنثی می‌باشد. دیوارها در این سبک دکوراسیون ممکن است از طرح‌ها و الگوهای تکرارشونده پوشیده شوند اما طراحان همواره توصیه می‌کنند تا دیوارها در این سبک دکوراسیون داخلی ساده باشند و از طرح‌های زیبا در سقف آن استفاده شود تا فضای داخلی زیبایی فوق‌العاده‌ای بگیرد.

گچبری های زیبا، آینه‌کاری و نصب قاب‌های نقره‌ای، طلایی و برنزی باید با توجه به ترکیب رنگی دیوارها انتخاب شوند. لمینت، پارکت، گرانیت سرامیکی براق مناسب‌ترین نوع کفپوش برای طراحی سبک خانه فرانسوی می‌باشد. در این سبک دکوراسیون داخلی پنجره‌ها و درب‌ها نیز از اهمیت ویژه برخوردار هستند زیرا باید از لحاظ رنگ و طرح با باقی بخش‌های منزل هماهنگی و همخوانی داشته باشد. در این سبک طراحی دکوراسیون داخلی به طور معمول وسایل بی‌کیفیت مورد استفاده قرار نمی‌گیرند زیرا در صورت استفاده از آن‌ها جلوه نهایی کار از بین خواهد رفت.

فرش و مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی باید اشرافیت این سبک را به نمایش بگذارند. مبلمان گران قیمت سلطنتی که پایه‌های باریک و منحنی همراه با منبت‌کاری دارند برای اجرای این سبک دکوراسیون در منزل بهترین گزینه هستند. پارچه این مدل مبلمان سادگی خاصی دارند اما با استفاده از بهترین جنس‌ها تولید می‌شوند.

مبلمان مخمل یا ابریشمی با گل‌های برجسته در ترکیب با پرده‌های شیفون و ارگانزا بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون داخلی به این سبک هستند. البته لازم به ذکر است که امروزه پارچه‌های بدون طرح بیشتر مورد استقبال افراد قرار گرفته‌اند.

پس از این که با توجه به محیط که می‌خواهید سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی را در آن اجرا کنید، بهترین کفپوش را انتخاب کردید می‌توانید یک فرش یا قالیچه با طیف رنگی مناسب با رنگ انتخابی و طرح‌های گل و گیاه انتخاب کنید.

فرش و مبلمان مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی
نمایش اشرافیت این سبک با مبلمان مناسب

نورپردازی در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی بر اساس سقف بلند خانه‌ها به طور معمول از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده می‌شود. در این سبک دکوراسیون داخلی اغلب پنجره‌های بزرگ و نورگیر وجود دارند که فضایی زنده و آرام را برای شما ایجاد می‌کنند. این سبک دکوراسیون داخلی همچنین نور شومینه وجود دارد که می‌تواند آرامش را در شب برای منزل شما به همراه آورد.

در طراحی این سبک دکوراسیون داخلی به طور معمول از لوسترهای برنز همراه با کریستال‌های آویزان یا لامپ‌های کف همراه با آویزها و پارچه‌ها استفاده می‌شود. همچنین استفاده از شمعدان‌های عتیقه روی دیوار یا شومینه در این سبک رایج می‌باشد. در این سبک دکوراسیون داخلی به طور معمول از نور زیاد برای ایجاد فضای رسمی و نمایش جلوه و شکوه فضاهای شخصی استفاده می‌شود. برای حفظ حریم شخصی در منزل همچنین می‌توان از نور ملایم استفاده کرد.

اکسسوری های مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی

این نکته را به خاطر داشته باشید که در این سبک دکوراسیون داخلی اکسسوری ها دارای جایگاه ویژه هستند. از دیگر شاخصه‌های مهم این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به استفاده از وسایل مدرن در تزئینات اشاره کرد. عتیقه‌جات مورد استفاده در این سبک دکوراسیون نیز باید با فضا هماهنگی کامل داشته باشند. شمع‌ها و جاشمعی‌های فلزی و براق نیز در این سبک دکوراسیون داخلی روی دیوار مورد استفاده قرار گرفته و باعث ایجاد فضای رمانتیک برای ما می‌شوند.

اکسسوری های مناسب برای این سبک دکوراسیون داخلی
استفاده از وسایل مدرن در تزئینات

اکسسوری های متعدد با توجه به کاربرد فضا و هماهنگی جنس و رنگ اکسسوری را می‌توان در این سبک دکوراسیون داخلی منزل به کار برد. به عنوان مثال در یک اتاق خواب به سبک فرانسوی که تخت و پاتختی آن از جنس چوب می‌باشند اکسسوری های چوبی همچون قاب عکس‌ها، قفسه‌ها و عروسک‌های تزئینی که با استفاده از مهره و تور ساخته شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر به دنبال اجرای دکوراسیون فرانسوی در منزل خود هستید برای افزایش جذابیت بصری آن توصیه می‌شود از چوب، دیوارهای طبیعی و دیوارهای خنثی با مبلمان تیره استفاده نمایید.

این اصول را رعایت نمایید تا خانه‌ای زیبا با دکوراسیون به سبک فرانسوی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =