اطلاعات جامع و کاربردی در رابطه با آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای در حقیقت یکی از المان هایی است که از زمان های گذشته تا امروز با استفاده از آن زیبایی فضاهای بیرونی دو چندان شده است. این تجهیزات در فضای باز و بیرونی ساختمان های مدرن و سنتی قابل استفاده هستند. با استفاده از آلاچیق می توان برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی محیط دنج ایجاد کرد.

همچنین با استفاده از این آلمان می توان فضایی را ایجاد کرد تا بتوان دقایقی دور از هیاهوی دنیای بیرون سپری کنید و نهایت لذت را از فضای سبز حیاط و یا باغ نهایت لذت را برد. پیشرفت صنایع مختلف باعث شده تا امروزه شاهد مدرن شدن این المان ها باشیم.

آلاچیق شیشه ای را می توان در محیط های مختلف ایجاد نمود. اگر شما نیز قصد استفاده از این المان را در فضای باز ساختمان خود دارید اما به اطلاعات جامع در مورد آن دسترسی ندارید ما را تا پایان همراهی نمایید تا با مزایا و معایب این المان ها بیشتر آشنا شویم.

آلاچیق شیشه ای چیست؟

ساختار آلاچیق های سنتی باعث شده است تا افراد با شنیدن نام آن آلاچیق های چوبی را به خاطر آورند. این المان ها با استفاده از چندین پایه استوار شده اند و سقف آن ها شیروانی است. نقاط ضعف آلاچیق های چوبی و فلزی باعث شده است تا امروزه افراد به دنبال ساخت آلاچیق های شیشه ای باشند. آلاچیق های شیشه ای تمام معایب آلاچیق های قدیمی را رفع نموده اند و از کارایی نسبتا بالایی برخوردار هستند و زیبایی آن ها نیز چشم‌نواز است.

انواع مختلف این آلاچیق ها وجود دارند که از چندین ستون و سقف تشکیل شده اند. امکان ساخت این سازه ها بدون سقف نیز برای شما وجود دارد. آلاچیق های چوبی و فلزی در تمامی مناطق قابل استفاده نیستند و تحت تاثیر عوامل مختلف در کوتاه مدت قرار می گیرند و مستهلک می شوند. آلاچیق های شیشه ای جایگزین آن ها شده و به خوبی کارایی خود را به رخ کشیده اند.

آلاچیق شیشه ای چیست؟

بخش های مختلف آلاچیق شیشه ای

آلاچیق های شیشه ای از اجزای مختلف تشکیل شده اند که برای ساخت آن ها متریال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سقف، کف، سازه آهنی، یراق آلات، درب و شیشه ها از جمله این اجزا هستند. سقف این المان ها نیز از دو بخش تشکیل شده است. بخش داخلی سقف این المان ها در زیبایی دکوراسیون داخلی آلاچیق و زیبایی آن تاثیر قابل توجهی دارد. امکان بخش داخلی سقف با استفاده از متریال مختلف وجود دارد. برای این بخش می توان از کناف و PVC استفاده کرد.

قسمت بیرونی سقف آلاچیق شیشه ای

قسمت بیرونی سقف آلاچیق شیشه ای که از بیرون آلاچیق قابل تشخیص است به طور معمول با استفاده از شیروانی، سفال و یا ساندویچ پنل ساخته می شود. در ساخت این بخش از آلاچیق باید نهایت دقت را به کار برد زیرا باعث افزایش استحکام این بخش از آلاچیق در مقابل عوامل جوی می شود و همچنین باعث خواهد شد تا آلاچیق در مدت زمان کوتاه دچار خرابی نشود. از این رو همواره توصیه مي شود متریال مورد استفاده برای بخش بیرونی را با دقت انتخاب نمایید و در انتخاب این متریال ‌عوامل مختلف از جمله میزان بارندگی منطقه و وضعیت منطقه در زمستان را در نظر بگیرید.

شیشه های مورد استفاده به عنوان دیوار آلاچیق از مهمترین اجزای آلاچیق های شیشه ای محسوب می شود. در سفارش ساخت این نوع آلاچیق باید ضخامت شیشه، رنگ و جنس آن در نظر گرفته شوند. در هنگام نصب این نوع آلاچیق این نکته را به خاطر داشته باشید که اجرای آن ها بدون نصب سازه آهنی امکان پذیر نیست. این سازه ها در حقیقت تشکیل دهنده ستون و پایه آلاچیق هستند. با استفاده از یراق آلات مناسب شیشه ها به سازه ها متصل می شوند و بنای آلاچیق را تشکیل می دهند. از دیگر اجزای این آلاچیق می توان به درب تاشو آن اشاره کرد که ممکن است به صورت تمام شیشه باشد و یا سازه و چهارچوب آهنی داشته باشد.

قسمت بیرونی سقف آلاچیق شیشه ای

جنس آلاچیق شیشه ای از چه نوع شیشه ای است؟

یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان سازی و یا ساخت سازه های مختلف شیشه است. جنس، رنگو ضخامت شیشه ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند از این رو به راحتی در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای ساخت آلاچیق شیشه ای باید از شیشه ای استفاده کنید که ویژگی های منحصر به فرد داشته باشد. دقت کنید که از شیشه های نشکن برای ساخت آلاچیق های شیشه ای استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت آلاچیق های شیشه ای در مقابل فشار و ضربات فیزیکی از توان بالایی برخوردار می باشد و طول عمر آن ها نسبتا بالاست.

شیشه های مورد استفاده برای ساخت آلاچیق های شیشه ای به طور معمول از نوع سکوریت تک جداره و یا چند جداره هستند. تولیدکنندگان می توانند با توجه به نیاز و درخواست مشتری از شیشه های تک جداره، چند جداره و یا سکوریت لمینت استفاده کنند. بر اساس ضخامت هر یک از شیشه ها، طول عمر آلاچیق‌های شیشه ای تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

خواص شیشه های مورد استفاده

شیشه های مورد استفاده در ساخت آلاچیق‌های شیشه ای اغلب دارای خواص نشکن هستند و در صورت شکسته شدن نیز خرد نخواهند شد. این شیشه ها به طور معمول در رنگهای دودی، برنزی، شفاف، فوق شفاف و مات وجود دارند. با توجه به نورگیری محل، موقعیت جغرافیایی و زیبایی آلاچیق شیشه ای برای نمای آن یکی از آن ها را انتخاب کرد‌.

مورد دیگر که در انتخاب شیشه مورد استفاده برای ساخت این نوع آلاچیق ها باید در نظر داشت این است که می توان این شیشه ها را به صورت فریم دار و یا بدون فریم سفارش داد. انواع شیشه های فریم ار چارچوب دارند و شیشه های فریم لس به صورت تمام شیشه وجود دارند. نوع فریم لس آن تز محیط بیرون نمای کامل ارائه می دهند.

خواص شیشه های مورد استفاده 

آلاچیق شیشه ای در چه اماکنی کاربرد دارد؟

آلاچیق‌های شیشه ای به صورت کاربردی طراحی و تولید می شوند و زیبایی ظاهری چشم‌نوازی دارند. از این رو این سازه در هر مکانی مورد استفاده قرار گیرد زیبایی منحصر به فردی به آن می بخشد. همچنین این محصولات به صورت عایق هستند و مشکلی برای کاربران در فصول سرد سال ایجاد نمی کنند. در فصول گرم نیز می توان درب و شیشه های آن را باز کرد و از سرگرمی هوا رهایی یافت. از این رو در استفاده از این سازه ها محدودیت وجود ندارد.

امکان استفاده از این محصولات در اماکن مختلف همچون موارد زیر وجود دارد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هجده =