طراحی کافه و رستوران و نکاتی که باید بدانید!

طراحی کافه و رستوران از ابتدایی ترین و پایه ترین کارهایی است که شما هنگام باز کردن یک کافه یا رستوران جدید و یا هنگام انتخاب یک کافه برای رفتن به آن توجه می کنید. تصور کنید روز تولد شریک زندگی یا بهترین دوست شماست. شما با دعوت از برخی از دوستان نزدیک خود به یک کافه جدید در شهر، یک مهمانی شام پر از سرگرمی برنامه ریزی کرده اید. همه با سپری کردن اوقات شگفت انگیز، خوردن غذای خوب در محیطی که در عین زیبایی راحت است، بسیار هیجان زده هستند.

اما حالا برعکس این موضوع را تصور کنید وقتی شما به میز خود هدایت می شوید و صندلی ها بسیار ناراحت کننده هستند. همه مهمان های شما احساس ناراحتی دارند، اما با این حال ، دوستان شما سعی می کنند چهره خوبی داشته باشند. موسیقی وحشتناک است و نور بالای میز شما دلیل این است که اکنون همه سردرد می گیرند. آیا دوست دارید  به این کافه برگردید؟ مطمئناً، حتی اگر این طعم غذای آن باورنکردنی باشد، دوباره به این مکان بر نخواهید گشت، درست است؟

تاثیر طراحی کافه و رستوران

تاثیر طراحی کافه و رستوران

مثال فوق به وضوح نشان می دهد که ایجاد یک محیط مناسب چقدر مهم است. این روزها دیگر کیفیت غذا تنها معیاری نیست که براساس آن یک کافه یا یک رستوران قضاوت می شود. هرکسی می تواند یک وعده غذایی مناسب در خانه خود بپزد. بنابراین رفتن به رستوران یا کافه و صرف هزینه اضافی چه فایده ای دارد؟ مردم نه فقط برای غذای عالی بلکه برای یک تجربه کلی عالی بیرون می روند.

آیا می دانید آمار نشان می دهد 60 درصد مشاغل جدید رستوران در سال اول خود شکست می خورند زیرا آنها برای مدیریت مکان آماده نبوده اند؟ فضای خطا بسیار ناچیز است و اینکه شما چه نوع فضایی را ایجاد کرده اید، نقش به سزایی در تصمیم گیری در مورد موفقیت شرکت شما دارد. به همین دلیل است که صاحبان کافه این روزها تمام تلاش خود را می کنند تا اطمینان حاصل کنند که طراحی کافه و رستوران آنها کاملاً زیبا بوده و به دنبال جذب بیشتر و بیشتر مشتریان است.

خوب ، درست است که کافه شما باید منعکس کننده شخصیت شما باشد. با این وجود، هنگام صحبت از طراحی کافه و رستوران، چند “قانون طلایی” کلی وجود دارد. این ایده های ساده طراحی کافه و رستوران، نکات و ترفندها را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما برای کارهای بیشتر به بازار ادامه می دهند.

برخی از انواع طراحی کافه و رستوران نکاتی در مورد آن

انواع طراحی کافه و رستوران

مکان کافه

در طراحی کافه و رستوران جایی که کافه شما واقع شده است اولین چیزی است که تعیین می کند چه نوع مشتری را جذب کنید. این امر تعیین می کند که جذب مشتری جدید آسان و دشوار باشد و نوع منویی برای آنها کار کند. سه نوع مکان اصلی برای یک کافه مناسب است:

• یک مرکز خرید – راه اندازی یک کافه که در داخل یک مرکز خرید محبوب واقع شده است یک گزینه عالی است. از آنجا که انواع افراد در طول سال از مراکز خرید بازدید می کنند، به دلیل موقعیت مکانی خود هرگز بیکار نخواهید بود.

• یک گوشه شلوغ- کافه ای که در یک نقطه اتصال قرار دارد صبح به راحتی مراجعه کنندگان به دفتر را به خود جلب می کند. کافه شما اولین فروشگاه در خیابان است و بسیاری از افراد این کار را مناسب می دانند، مخصوصاً اگر عجله داشته باشند.

• یک منطقه شلوغ و رقابتی- انتخاب مکان در یک محله دنج و تنها با تعداد کمی ساکن، اصلاً ایده خوبی نیست. همیشه بهتر است از مکانی که تعداد زیادی رستوران در حال حاضر برای یک نوع مشتری مشابه با یکدیگر رقابت می کنند، صرف نظر کنید.

قسمت خارجی طراحی کافه و رستوران

نمای بیرونی کافه شما به محض دیدن مشتری، فضای مورد نظر و فضای جلوی شما را ترجمه می کند. این اولین برداشت را در ذهن آنها ایجاد می کند و اگر اولین برداشت به اندازه کافی فریبنده باشد، آنها قطعاً حداقل یک بار بازدید را در نظر می گیرند.

اطمینان حاصل کنید که نمای بیرونی از آن استقبال می کند و طراحی آن بیش از حد پیچیده و گیج کننده نیست. روی یک هدر ساده و در عین حال جذاب و یک آرم جالب با تفاوت های ظریف فرد سرمایه گذاری کنید.

طرح رنگ و پالت مواد

طرح رنگ و پالت مواد

طرح رنگ و مواد اولیه دو جنبه اصلی در طراحی داخلی رستوران و کافه است. با استفاده خلاقانه از هر فضایی می توانید جلوه و زیبایی طراحی کافه و رستوران خود را افزایش دهید. اما از طرف دیگر، انتخاب نامناسب رنگ و مواد اولیه اشتباه می تواند فضای شما را ناپسند یا حتی بد و خسته کننده جلوه دهد. بنابراین، بسیار مهم است که قبل از نهایی کردن نوع مواد اولیه ای که می خواهید در کافه خود استفاده کنید، به درستی تحقیق کنید و بر اساس آن، یک طرح رنگی انتخاب کنید که با همه موارد دیگر مطابقت داشته باشد.

این روزها رنگهای خاکی مانند قهوه ای، خاکستری و سایه های تیره سبز از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. اما شما می توانید از هر رنگی که می خواهید مطابق سلیقه و علاقه خود استفاده کنید. همیشه بهتر است به دنبال رنگ های پرشور ، بافت های زیاد و مواد در معرض دید باشید تا محیطی دلباز و دلپذیر ایجاد کنید.

تنظیم نور و روشنایی در طراحی کافه و رستوران

چه چیزی باعث می شود یک طراحی کافه و رستوران به یک طراحی داخلی درخشان تبدیل شود؟ بله، تنظیمات روشنایی! به خصوص هنگامی که طراحی کافه و رستوران مورد بحث مربوط به یک کافه یا یک رستوران است، نورپردازی برای ایجاد فضای مناسب برای مشتریان شما نقشی اساسی دارد. شما می توانید از تنظیمات نورپردازی برای ایجاد خلق و خوی مثبت، پر جنب و جوش و راحتی و تقویت اشتهای مشتریان خود استفاده کنید.

در طراحی کافه و رستوران با طرح‌بندی اطراف بازی کنید

طراحی کافه و رستوران

چیدمان کافه شما هسته اصلی طراحی کافه و رستوران شما را تشکیل می دهد. گزینه های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. می توانید به سراغ طرح ساده صندلی میز بروید یا می توانید غرفه هایی را نصب کنید. اگر محل شما اجازه می دهد، حتی می توانید صندلی ها را نیز در نظر بگیرید!

نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که شما باید تعادل خوبی بین جذابیت زیبایی طرح شما و جنبه عملکرد آن ایجاد کنید. باید فضای راهروی کافی (فضای بین میزها) وجود داشته باشد اما نه آنقدر که فضا کسل کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 4 =