آیا امکان تغییر نقشه ویلا وجود دارد؟

تغییر نقشه ویلا یکی از اقدامات بزرگی است که با کمک حرفه ای ها امکان پذیر است. در اکثر موارد برای تغییر نقشه ویلا به کمک معمار ماهر و پیمانکار درجه یک نیاز پیدا خواهید کرد. ایجاد برخی تغییرات مجاز نیست و به مجوز نیاز دارد در این شرایط مشورت با کارشناسان مهراز طراحان تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد. در ا دامه نکات مهم برای تغییر نقشه ویلا را به طور مختصر بررسی خواهیم کرد.

نکات مهم تغییر نقشه ویلا

استفاده از پتانسیل های اتاق زیر شیروانی

اتاق زیر شیروانی برای صاحبان ویلای شمال که به فضای نشیمن بیشتر نیاز دارند یک گزینه مناسب است. البته لازم به ذکر است که بازسازی اتاق زیرشیروانی بیشترین هزینه را به خود اختصاص می دهد. اتاق زیر شیروانی یک ویلا به طور معمول به بزرگی طول یک خانه می باشد برای ایجاد اتاق های متعدد همچون سینمای خانگی، اتاق خواب و حمام می توان از آن استفاده کرد. گران و پرهزینه بودن اتاق زیر شیروانی یکی از نکات منفی بازسازی این اتاق است.

به طور معمول اضافه کردن یک اتاق خواب و حمام به اتاق زیرشیروانی به هزینه چند میلیونی نیاز خواهد داشت. جنبه مثبت بازسازی اتاق زیر شیروانی این است که سودآوری بسیار بالایی به همراه دارد و در زمان فروش ویلای شمال به سود بالایی دست خواهید یافت.

بازسازی ویلای شمال مانند هر پروژه دارای نکات مهمی است که قبل از آغاز بازسازی اتاق زیر شیروانی باید در نظر گرفته شوند. برای آغاز بازسازی باید اطمینان حاصل کنید که ویلا شمال از قدرت کافی برای تحمل وزن حاصل از اتاق های اضاقه برخوردار می باشد. برای این کار به متخصص معماری و حضور تیم پیمانکاری حرفه ای نیاز خواهید داشت.

استفاده از پتانسیل های اتاق زیر شیروانی
بازسازی اتاق زیرشیروانی بیشترین هزینه را به خود اختصاص می دهد

از دیگر مسائل مهم که طبق نظر یک متخصص باید پیش روند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب پله برای دسترسی به اتاق زیر شیروانی
  • مسیریابی مجدد سیستم های مکانیکی
  • بلند بودن سقف اتاق زیر شیروانی به اندازه کافی برای تطبیق فضای زندگی مورد نظر

تبدیل نمودن یک اتاق به دو اتاق

رویکردهای مختلفی معماری امروزه در ساخت ویلای شمال وجود دارند. برخی از ویلاها با تعداد زیادی اتاق کوچک طراحی شده اند در حالی که دیگر ویلاها اتاق های کمتر و بزرگ تر دارند. گاهی اوقات صاحبان ویلاها برای کاربردهای مختلف همچون سرگرمی بچه ها یا محیط کار از یک گوشه اتاق یزرگ استفاده می کنند. همچنین ممکن است بخواهید یک اتاق خواب بزرگ را به دو اتاق خواب کوچک برای بچه ها تبدیل نمایید تا مشکل بچه هایی که از اشتراک یک اتاق خواب خسته شده اند را رفع نمایید. برای ایجاد دو اتاق از یک اتاق خواب یکی از دو روش زیر را می توان انتخاب کرد.

ساخت دیوار و پارتیشن دائمی نخستین روش تبدیل یک اتاق به دو اتاق خواب می باشد. پارتیشن دائمی به طور معمول دیواری است که به منظور جداسازی دو اتاق از یکدیگر طراحی می شود. این روش برای تقسیم یک اتاق رایج تر بوده و پروژه ای نسبتا آسان است که برای اجرای آن می توانید از یک تیم پیمانکاری کم هزینه کمک بخواهید. مسیریابی مجدد خطوط برق در صورت لزوم یکی از نکات اصلی است که هنگام تبدیل یک اتاق به دو اتاق باید در نظر گرفته شود. این کار به طور معمول باید توسط یک برقکار مجاز انجام گیرد.

تبدیل نمودن یک اتاق به دو اتاق
ایجاد دو اتاق از یک اتاق خواب

استفاده از دیوار متحرک گزینه دیگر برای تبدیل یک اتاق به دو اتاق می باشد. استفاده از دیوار متحرک برای پارتیشن بندی فضاها در زمان های خاص به عنوان یک روش عالی در نظر گرفته می شود. از آنجا که انعطاف پذیری این روش نسبتا بالاست بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این روش به شما اجازه خواهد داد تا در مواقع لزوم اتاق خود را به حالت قبلی بازگردانید.

دیوار متحرک از مدت ها پیش وجود داشته اما امروزه سبک و مصالح مورد استفاده در ساخت و اجرای آن باعث شده تا کاربردی تر شوند و از لحاظ زیبایی شناختی دلپذیر شوند تا حدی که در طراحی داخلی ویلا بسیار از آن ها استفاده می شود. در حال حاضر صاحبان ویلا و علاقه مند به دیوارهای متحرک برای انتخاب گزینه های مختلفی در دسترس دارند. از جمله این گزینه ها می توان به شیشه و دیگر مواد شفاف اشاره کرد.

ساخت یک پارکینگ عالی

اگر احساس می کنید ویلای شما شلوغ و تنگ شده است می توانید ماشین خود را از ویلا خارج نموده و پارکینگ خود را به اتاق مهمانی جذاب و دیدنی تبدیل ساز ید. به طور معمول هنگام ساخت ویلای شمال به پارکینگ فضای زیادی اختصاص داده خواهد شد. در صورت عدم نیاز به تمام این فضا برای پارکینگ می توانید این فضا را تغییر دهید. به طور کلی می توان گفت پارکینگ های ویلا راهی عالی برای افزودن متراژ مربع به فضای زندگی شما با تغییرات جزئی می باشد.

به طور معمول پارکینگ ها کاملا جادار هستند و برای چیدمان به گزینه های زیادی دسترسی خواهید داشت. قبل از آغاز پروژه بازسازی پارکینگ باید بررسی نمایید که برای قابل سکونت کردن این فضا به چه چیزهایی نیاز دارید. در صورت سیم کشی شدن پارکینگ و روبراه بودن آن باید بررسی کنید که آیا همه چیز نرمال است و امکان استفاده از بخاری ایمن برای گرم نگه داشتن فضا در زمستان برای شما وجود دارد.

ساخت یک پارکینگ عالی
نیاز به فضای زیاد هنگام ساخت ویلای شمال به پارکینگ

در صورت نیاز به حمام در پارکینگ افزودن سیستم لوله کشی دامنه و هزینه پروژه شما را تا حد قابل توجهی افزایش خواهد داد. اگر به دنبال حفظ جای پارک ماشین خود هستید می توانید سقف را برداشته و یک طبقه جدید بسازید تا تمام انتظارات شما را در خود جای دهد. شما می توانید در بالای پارکینگ خود یک فضای یوگا یا استودیو هنری و سینما خانگی و حتی باشگاه کوچک ایجاد نمایید. به منظور کسب اطمینان از تمیز بودن هوا می توان در محل پارکینگ پنکه ها و پنجره های زیادی قرار داد.

پس از ایجاد قاب و چارجوب های کافی در فضای جدید می توان سقف خانه را درست کرد و به این نحو به اتاق جدید و شگفت انگیز دست یافت. دسترسی به برق یکی از مشکلات بالقوه تبدیل پارکینگ به فضاهای مرتب و تمیز می باشد که این مشکل را می توان با مشورت با اهل فن رفع کرد.

استفاده از پلان باز

تا سال های اخیر معماری خانه های مسکونی و انواع ویلاها شامل چندین اتاق کوچک بود و برای سهولت گرمایش و سرمایش این روزها پلان ویلای شمال به صورت باز انجام می گیرد. در این شرایط فضایی بزرگ به بخش های کوچک منزل متصل می شود. با ایجاد پلان باز می توان نور طبیعی را به فضا اضافه کرد و فضا را بزرگ تر جلوه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =