نکات مهم بازسازی اتاق خواب

روش های مختلفی برای بازسازی اتاق خواب وجود دارد‌. در برخی مواقع در بازسازی تنها با تعویض مبلمان می توان به نتایج مطلوب دست یافت در صورتی که در دیگر موقع برای بازسازی اتاق‌خواب به تعویض پوشش دیوار، کمد دیواری و کفسازی نیاز خواهید داشت.

نکات مهم بازسازی اتاق خواب

در ادامه روش های مختلف قدیمی و جدید بازسازی اتاق‌خواب را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نکات مهم بازسازی اتاق خواب

تعویض کمد دیواری

کمد دیواری اصولا مهمترین بخش اصلی هر اتاق را تشکیل می دهند. کمد دیواری اصولا بخش مهم و زیادی از فضای اتاق خواب را تشکیل می دهد از این رو در طراحی اتاق خواب این بخش باید مورد توجه قرار گیرد. در طراحی کمد دیواری طرح، متریال و رنگ آن از اهمیت ویژه برخوردار هستند.

هماهنگی کمد دیواری با دیگر اجزای موجود در فضای اتاق خواب باید تا حد زیادی مورد توجه قرار گیرند. محل قرارگیری و ابعاد کمد دیواری قبل از هر چیزی در ساخت کمد دیواری در هنگام بازسازی اتاق خواب باید مورد توجه قرار گیرند. در صورت کوچک بودن اتاق خواب برای بازسازی آن به منظور اشغال فضای کمتر می توان از درب های ریلی استفاده کرد.

بازسازی سقف اتاق خواب

علاوه بر دیوار و کف، سقف از دیگر گزینه های ایجاد تغییر و بازسازی اتاق‌خواب می باشد. بدون شک اگر دیوارهای اتاق را بازسازی کنید به ایجاد تغییرات در سقف اتاق خواب نیز نیاز خواهید داشت. از پرطرفدارترین کارها در بازسازی سقف اتاق‌خواب می توان به استفاده از کناف اشاره کرد. هنگام انتخاب طرح کناف برای بازسازی سقف اتاق خواب باید حساسیت به خرج داد و بهترین مدل کناف را با در نظر گرفتن مساحت و ارتفاع سقف انتخاب کرد.

بازسازی دیوارهای اتاق

سطح زیادی از اتاق خواب را به طور معمول دیوارها تشکیل می دهند و هنگام ورود به اتاق خواب این دیوار است که نظر بینندگان را به خود جلب می کند. به طور کلی می توان گفت بازسازی دیوارهای اتاق‌خواب شامل موارد زیر می شوند:

تغییر رنگ و یا استفاده از کاغذ دیواری

برای دیوارهای اتاق خواب توصیه می شود از رنگی ساده و یکدست استفاده نمایید. با انتخاب رنگ ساده و یکدست می توان کلیت اتاق خواب را تغییر داد. در صورتی که قصد بازسازی اتاق‌خواب کودک را داشته باشید باید رنگ و کاغذ دیواری مورد نظر را با دقت زیاد انتخاب کرد.

انتقال دیوارهای غیر باربر

اصولا طراحان دکوراسیون به افرادی که قصد بازسازی اتاق‌خواب را دارند توصیه می کنند برای کاربردی و بهتر شدن فضای اتاق خواب دیوارهای غیر باربر موجود در اتاق خواب را جابجا کنند.

استفاده از تزئینات روی دیوار

اگر به دنبال ایجاد تغییرات در سبک دکوراسیون اتاق خواب خود هستید و یا از آن دسته از افرادی هستید که به ایجاد تنوع در این بخش از منزل خود هستید توصیه می شود در تزئینات موجود روی دیوار اتاق خواب تغییر ایجاد نمایید. پیشنهاد می شود برای تزئین دیوار اتاق خواب از ابزارهای کلاسیک و پتینه کاری استفاده نمایید. این امر باعث می شود تا اتاق خوابی لوکس، کلاسیک و بسیار جذاب داشته باشید.

استفاده از تزئینات روی دیوار

بازسازی کف اتاق خواب

اکثر افراد تصور می کنند که ایجاد تغییر در کفپوش اتاق خواب در فضای اتاق خواب تحول زیادی ایجاد نمی کند اما اگر متریال کف را نوسازی کنید هنگامی که از خواب بیدار گی شوید احساس راحتی خواهید کرد. همچنین با بیدار شدن از خواب پاهای شما روی سطحی صاف، زیبا و گرم قرار خواهد گرفت. اینجاست که اهمیت ایجاد تغییر در ‌کف پوش اتاق خواب را درک خواهید کرد.

استفاده از انواع کف پوش در کفسازی اتاق خواب امکان پذیر است. بر اساس اهمیت کف پوش ها و ویژگی‌های آن ها می‌توان بهترین نوع سرامیک، سنگ، لمینت، پارکت و موکت را انتخاب کنید.

اهمیت نورپردازی در بازسازی اتاق خواب

از دیگر عوامل موثر در بازسازی اتاق‌خواب قدیمی می توان به استفاده از نورپردازی اشاره کرد. با استفاده از نورپردازی های سقفی و دیواری می توان چهره اتاق را به طور کلی تغییر داد. از این نورپردازی ها می توان به منظور زیباسازی و کاربردهای دیگر در اتاق استفاده کرد. بدون شک اهمیت نورپردازی در دکوراسیون منزل به راحتی قابل درک است.

اهمیت مبلمان

در هنگام بازسازی اتاق‌خواب در برخی مواقع نیاز به راحت شدن از دست برخی از وسایل و مبلمان قدیمی را خواهیم داشت. از این رو بهتر است بین اجزا و عناصر موجود در فضای اتاق خواب هماهنگی کامل ایجاد شود. در این شرایط می توان از وسایل و مبلمان هماهنگ با کفپوش ها و دیوار پوش ها می باشد. از دیگر اقدامات مورد نیاز برای بازسازی اتاق خواب می توان به تعویض پرده، روتختی، میز و صندلی اتاق خواب اشاره نمود.

استفاده از فضاهای پرت

استفاده از فضاهای پرت در اتاق خواب از دیگر راهکارهای بازسازی این بخش از منزل می باشد. همچنین برای استفاده از فضاهای پرت در اتاق خواب می توان از شلف دیواری یا کتابخانه استفاده کرد. این کتابخانه ها را می توان به صورت سفارشی و یا به صورت اشکال هندسی طراحی کرد و ساخت. استفاده از شلف های دیواری و یا کتابخانه ها امکان استفاده از اتاق خواب را به صورت حداکثری و بهینه برای شما امکان پذیر خواهد ساخت.

تعویض تخت خواب

از دیگر وسایل مهم در اتاق‌خواب می توان به تخت خواب اشاره کرد. تعویض سرویس خواب در تغییر فضای اتاق خواب نیز تاثیر قابل توجهی دارد. در صورتی که به صرف هزینه زیاد تمایل نداشته باشید بهترین ایده تعویض تخت خواب قدیمی می باشد.

تعویض تخت خواب در بازسازی اتاق خواب

آینه کاری در بازسازی اتاق خواب

از دیگر مراحل بازسازی اتاق‌خواب می توان به آینه کاری آن اشاره کرد. برای استفاده از آینه و آینه کاری در بازسازی اتاق خواب باید نکات و ملاحظات زیادی در نظر گرفته شوند. در طراحی درب کمد دیواری نیز می توان از آینه استفاده کرد. همچنین امکان استفاده از آینه های قدی در کنج ها و فضاهای پرت نیز برای شما وجود دارد. از مهمترین نکات در رابطه با استفاده از آینه در بازسازی می توان به پرهیز از نصب آینه روی تخت خواب اشاره کرد.

هزینه بازسازی

لازم به ذکر است که هزینه بازسازی اتاق خواب کودک به عوامل مختلف بسیار زیادی وابسته می باشد. تعمیر و تعویض کفسازی و پوشش دیوار و همچنین هزینه تعویض مبلمان از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی اتاق خواب هستند. هزینه های حمل و نقل، دستمزد کارگران و استادکار نیز از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی اتاق خواب محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =