بهترین مکان برای خرید ویلا در شمال

سواحل و جنگل های انبوه شمال کشور همواره زیبایی بی نظیر و منحصر به فرد خود را حفظ کرده اند و اکثر ایرانیان از شمال کشور خاطرات خوشی دارند. خیلی از افراد تمایل دارند در این خطه زیبا یک ویلا داشته باشند. اما کدام منطقه شمال برای خرید ویلا مناسب است؟

اگر شما نیز به دنبال خرید ویلا در شهرهای شمالی کشور هستید بهتر است تا پایان ما را همراهی نمایید تا با بهترین مکان شمال برای خرید ویلا آشنا شوید.

کدام استان شمال برای خرید ویلا مناسب است؟

وقتی صحبت از شمال کشور به میان می آید خیلی از افراد به فکر جاده چالوس، نوشهر و متل قو می افتند. اما لازم به ذکر است که خطه شمال بسیار گسترده است و هر بخش از آن دارای زیبایی های منحصر به فرد خود می باشد. در ادامه به بررسی مختصر خرید ویلا در سه استان شمالی خواهیم پرداخت.

خرید ویلا در استان مازندران

شلوغ ترین و پررونق ترین منطقه خرید، فروش، رهن و اجاره ویلا در منطقه شمال استان مازندران می باشد. از مهمترین دلایل این موضوع می توان به زیبایی های بی نظیر این استان، نزدیک بودن آن به شهر تهران و مردم مهمان نواز آن اشاره کرد. با اندکی تحقیق در بازار ملک مازندران درک خواهید کرد که این استان به طور معمول به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شود. ما نیز به تفکیک به بررسی این بخش ها خواهیم پرداخت.

خرید ویلا در استان مازندران
شلوغ ترین و پررونق ترین منطقه خرید، فروش، رهن و اجاره ویلا

خرید ویلا در بخش شرقی مازندران

بخش شرقی استان مازندران از مرز استان مازندران با استان گلستان آغاز شده و تا شهر بابلسر ادامه می یابد. ویژگی های جغرافیایی این منطقه باعث شده است تا به عنوان بازار جذاب برای ویلا شناخته نشود. از شهرهای این استان همچون سازی تا نخستین جنگل ها باید حدود 50 تا 60 کیلومتر به سمت جنوب حرکت کرد. برای رسیدن به ساحل نیز باید فاصله 30 کیلومتری تا شمال استان را طی نمایید. از این رو به طور معمول افرادی که قصد زندگی در شمال را دارند در این مناطق به دنبال خرید ویلا هستند. بلوار دریا در شهر ساری بورش ترین منطقه در شرق مازندران برای خرید ویلا می باشد. لازم به ذکر است که قیمت ویلا در این بخش از استان مازندران در مقایسه با بخش غربی آن بیشتر است.

خرید ویلا در غرب استان مازندران

بخش غربی استان مازندران به عنوان بورس خرید ویلا و پررونق ترین منطقه شمال برای خرید و فروش ویلا در شمال کشور شناخته می شود. بخش غربی استان مازندران به دلیل نزدیکی به جنگل و دریا و نزدیکی آن به پایتخت مشتریان خرید ویلا در شمال کشور را به سوی خود جذب کرده است. این منطقه به سه قسمت اصلی تقسیم بندی می شود. منطقه اول آن در حد فاصل بین آمل چمستان و نور قرار گرفته، در صورتی که منطقه دوم نوشهر، متل قو و نمک آبرود هستند. در نهایت منطقه سوم رامسر است که به عنوان عروس شمال شناخته می شود.

خرید ویلا در منطقه نخست بخش غربی مازندران

حد فاصل بین آمل چمستان و نور مرکز ویلا در استان مازندران شناخته می شود که در انتخاب ویلا از لحاظ قیمت، نوع ساحلی و جنگلی بودن ویلا تنوع بسیار زیادی وجود دارد. بازارهای محلی، جنگل های زیبا همچون لاویچ و مردمان خونگرم این خطه باعث شده تا افراد به دنبال خرید ویلا در این منطقه باشند. شهر چمستان بورس ترین بازار ویلا در این منطقه می باشد.

بررسی منطقه دوم استان مازندران برای خرید ویلا

از گذشته تا به امروز منطقه نوشهر تا نمک آبرود همواره برای تهرانیان به عنوان منطقه ای محبوب شناخته می شود. تلکابین نمک آبرود، ییلاق کلاردشت، جاده چالوس و بازارهای متنوع این منطقه برای خریداران بسیار جذاب بوده است و به عنوان نزدیک ترین منطقه شمال به تهران شناخته می شده است. پایتخت نشینان که از ترافیک تهران فراری هستند و به شمال کشور پناه می آورند به ترافیک های شمال علاقه ای نشان نداده و به خرید ویلا در این مناطق تمایل دارند.

بررسی منطقه دوم استان مازندران برای خرید ویلا
نزدیک ترین منطقه شمال به تهران

بررسی وضعیت رامسر برای خرید ویلا

رامسر نه تنها به عنوان عروس شمال بلکه به عنوان عروس ایران شناخته می شود. کوه های سرسبز این منطقه به ساحل خزر بسیار نزدیک هستند و مجموعه های تفریحی بسیار زیادی همچون تلکابین و شهربازی، آب گرم، جنگل های زیبا همچون دالخانی، کاخ مرمر و دیدنی های متنوع بسیار زیاد موجود در این منطقه باعث شده تا رامسر به عنوان شهری بی نظیر برای زندگی شناخته شود. در این منطقه کوه به جنگل نزدیک بوده از این رو هر دو نوع ویلا ساحلی و جنگلی را می توان با فاصله اندک از یکدیگر انتخاب کرد. قیمت ویلا در این منطقه نسبت به زیبایی ها و قطب گردشگری بودن آن بسیار مناسب است.

خرید ویلا در استان گیلان

استان گیلان با مردم خونگرم خود همواره در ذهن افراد خاطرات خوش را تداعی کرده و شهرهای زیبای آن همچون لاهیجان، انزلی و رشت را نمی توان به باد فراموشی سپرد. اما استان گیلان در مقایسه با استان مازندران برای خرید ویلا از رونق کمتری برخوردار می باشد. بورس ویلا در این استان را به می توان به بخش های انزلی و زیباکنار تقسیم نمود.

خرید ویلا در بندر انزلی

معروف ترین بازار ویلاها در بندر انزلی شهرک معروف دهکده ساحلی می باشد که از شهرت قابل توجهی برخوردار است و تنها عیب خرید ویلا در این منطقه قیمت بالای ویلاهای آن می باشد. امنیت بالا و متراژ ویلاها در این منطقه باعث شده است تا قیمت ویلاهای موجود در این منطقه از یک میلیارد به بالا باشد. نزدیکی به بازارهای آزاد بندرانزلی و دیدنی های این بندر باعث شده است تا تالاب انزلی به عنوان یکی از دیدنی های این منطقه شناخته شود.

خرید ویلا در زیباکنار

زیباکنار در حد فاصل بین کیانشهر تا سه راه حسن رود واقع شده است. به طور کلی می توان گفت بورس ویلاسازی و بازار ویلای استان گیلان در این منطقه واقع شده است. البته قیمت ویلا در این منطقه بسیار مناسب می باشد. در این منطقه همچنین یکی از بکرترین و آرام ترین سواحل خزر قرار گرفته است.

خرید ویلا در زیباکنار
بورس ویلاسازی و بازار ویلای استان گیلان

شرایط خرید ویلا در استان گیلان

نکته مهم برای خرید ویلا در این استان شهروند منطقه آزاد انزلی شدن می باشد که در آینده امتیازات بسیار زیادی را برای شما به همراه دارد. نکته دیگری که باید به آن اشاره شود کم تردد بودن این استان در مقایسه با مازندران می باشد. محیطی که ویلاها در آن در استان گیلان واقع شده اند از امنیت و آرامش بالایی برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =