ترفندهای طراحی دکوراسیون حمام کوچک

امروزه اکثر فضاها در خانه‌ها کوچک هستند و این امر در انتخاب دکوراسیون داخلی بخش‌های مختلف منزل مانند دکوراسیون حمام کوچک تاثیر زیادی داشته است. با رعایت مجموعه‌ای از اصول طراحی امکان ایجاد فضاهای دلنشین در تمام بخش‌های منزل به راحتی برای شما وجود دارد. در صورت به کارگیری خلاقیت و سلیقه خود می‌توانید فضاهای مختلف منزل کوچک خود را به فضاهایی ایده آل و شیک برای خود تبدیل نمایید.

ترفندهای طراحی دکوراسیون حمام کوچک

یکی از بخش‌های اصلی هر منزل حمام است که در نگاه نخست طراحی دکوراسیون حمام کوچک سخت و دشوار به نظر می‌رسد. اما اگر اندکی وقت صرف طراحی دکوراسیون حمام کوچک نمایید قادر به ایجاد تغییرات قابل‌توجه در آن خواهید بود.

ترفندهای طراحی دکوراسیون حمام کوچک

استفاده از توالت فرنگی دیواری

اغلب اوقات در حمام یک توالت فرنگی نیز وجود دارد از این رو یکی از ترفندهای طراحی دکوراسیون حمام کوچک انتخاب کوچک‌ترین نوع توالت فرنگی است. برای این که توالت فرنگی در حمام فضای کمتری اشغال کند بهتر است آن را روی دیوار نصب کنید.

استفاده از آینه بزرگ

آینه یکی از وسایلی است که استفاده از آن در مکان‌های مختلف باعث بزرگ به نظر رسیدن فضا خواهد شد. همواره پیشنهاد می‌شود برای دکوراسیون حمام کوچک، بزرگترین سایز آینه را انتخاب نمایید. همواره توصیه می‌شود آینه را در بالای روشویی نصب نمایید. این امر باعث خواهد شد آینه از دوش دورتر قرار گیرد و در نهایت کمتر کثیف خواهد شد.

استفاده از باکس آینه‌دار برای حمام کوچک

همواره توصیه می‌شود برای طراحی دکوراسیون حمام کوچک از باکس آینه‌دار استفاده نمایید. با استفاده از باکس آینه‌دار هم برای نگهداری وسایل مورد نیاز خود به فضای کافی دسترسی خواهید داشت و هم آینه‌ای زیبا در حمام وجود خواهد داشت.

انتخاب و خرید آینه با فرم دایره‌ای

فضای کم موجود در حمام‌های کوچک باعث می‌شود وسایل موجود در فضا با یکدیگر برخورد داشته باشند. از این رو بهتر است آینه‌ای را انتخاب نمایید که گوشه‌های تیز و برنده نداشته باشد. انتخاب این نوع آینه احتمال آسیب و خسارت را در صورت برخورد تا حد قابل‌توجهی کاهش خواهد داد.

قرار دادن حوله روی در حمام

کوچک بودن فضا و کمبود جا در حمام‌های کوچک باعث می‌شود تا نتوان جایی را به حوله اختصاص داد. در این شرایط درب ورودی حمام مناسب‌ترین بخش برای قرار دادن حوله خواهد بود.

خودداری از استفاده وان و جکوزی

همانطور که می‌دانید برای قرار دادن وان و جکوزی در فضای حمام به فضای زیادی نیاز خواهیم داشت. از این رو اگر حمام خانه شما کوچک است همواره توصیه می‌شود تا از استفاده وان و جکوزی در آن خودداری نمایید. به جای وان و جکوزی می‌توان فضای کوچکی از حمام را به دوش آب اختصاص داد.

استفاده از دیوار شیشه‌ای

در صورت کوچک بودن حمام بهتر است برای جداسازی بخش‌های مختلف آن از دیوار شیشه‌ای استفاده کنید. زیرا باز و بسته شدن درب به فضای زیادی نیاز خواهد داشت.

استفاده از دیوار شیشه‌ای

انتخاب کاشی با طرح‌های بزرگ

استفاده از کاشی‌هایی با طرح‌های ریز و شلوغ بیشتر باعث خواهد شد تا فضای حمام شما کوچک به نظر برسد. از این رو همواره توصیه می‌شود در طراحی حمام‌های کوچک از کاشی‌هایی با طرح‌های ساده و بزرگ استفاده کنید تا حمام منزل شما کمی بزرگ به نظر برسد.

استفاده از رنگ‌های روشن

از دیگر موارد موثر در بزرگ به نظر رسیدن فضاهای کوچک می‌توان به استفاده از رنگ‌های روشن اشاره کرد. در صورتی که فضای حمام شما نیز کوچک باشد می‌توانید با استفاده از رنگ‌های روشن کاری کنید تا حمام شما بزرگ‌تر به نظر برسد. در طراحی یک حمام کوچک همواره توصیه می‌شود برای کف، دیوار و کاشی از رنگ‌های روشن استفاده کنید. و در صورت ترجیح دادن رنگ‌های تیره توصیه می‌شود تمام سعی خود را به کار گیرید تا کف حمام تیره و دیوارهای آن روشن باقی بماند.

خرید سینک‌های باریک و کوچک

در فضاهای کوچک و کم حجم به طور معمول از وسایل کم حجم استفاده می‌شود. از این رو توصیه می‌شود کابینت و سینک مورد نظر شما برای حمام‌های کوچک عرض کمتری داشته باشد.

دیگر موارد مهم برای طراحی دکوراسیون حمام کوچک

این نکته را به خاطر داشته باشید که تزیین حمام در زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی آن تاثیر قابل‌توجهی دارد از این رو توصیه می‌شود برای تزیین فضای حمام از شمع‌ها و گلبرگ‌های تزیینی زیبا استفاده نمایید.

طراحی دکوراسیون حمام کوچک

نورپردازی حمام‌های کوچک

از دیگر نکات مهم در دیزاین داخلی حمام می‌توان به نورپردازی مناسب اشاره کرد. در صورتی که حمام نورپردازی مناسب داشته باشد فضای داخلی آن آرامش‌بخش و با نشاط به نظر خواهد رسید.

به طور کلی می‌توان گفت استفاده از بافت‌ها و الگوهای مناسب و شاد در فضاهای مختلف احساس شیرین و حیرت‌انگیز در افراد ایجاد می‌کند. حتی در حمام‌های امروزی کوچک از این رو می‌توان برای نورپردازی حمام کوچک ابتدا رنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرد و سپس طراحی حمام خود را آغاز نمایید. البته رنگ‌های مورد نظر شما برای طراحی حمام‌های کوچک باید مناسب باشند.

منظور از نورپردازی در حمام‌های کوچک استفاده از نوری مناسب است که فراتر از نور یک لامپ در بالای سر شما قرار خواهد گرفت. برای افزایش نور می‌توان از لامپ‌های دیواری در کنار آینه‌ها، بالای سرویس بهداشتی و کنار دوش استفاده کرد. نورپردازی مناسب و قوی حمام‌های کوچک را بازتر و دلنشین تر نشان خواهد داد از این رو در نهایت باعث خواهد شد تا حمام‌های کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسند.

انتخاب طرح‌های مینیمالیستی و ساده

سبک انتخابی برای دکوراسیون حمام کوچک هرچه باشد فرقی ندارد، اما همواره توصیه می‌شود تا حد امکان طراحی مدرن و طراحی مینیمال را برای حمام کوچک خود انتخاب نمایید. برای این منظور باید از جزئیات غیرضروری و الگوهای اغراق‌آمیز خودداری کرد. لوازم آرایشی و بهداشتی در حمام باید مرتب نگه داشته شوند. امکان نگهداری از لوازم آرایشی و بهداشتی فردی و حوله‌ها در بیرون از حمام نیز وجود دارد از این رو توصیه می‌شود به جای استفاده از کابینت حمام بزرگ، آویز کوچک و ساده‌ای را انتخاب کنید.

سطوح انعکاسی همچون آینه تخت بدون قاب، شیشه دوش شفاف و کاشی‌های سرامیکی براق در مقیاس بزرگ ایده‌های مناسب برای نزیین حمام کوچک به نظر می‌رسند. استفاده از مبلمان مدرن حمام در رنگ‌های ملایم و طبیعی با خطوط تمیز باعث خواهد شد تا حمام‌های کوچک بزرگ‌تر به نظر برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =