آشنایی با سبک دکوراسیون داخلی به سبک آرت نوو

یکی از زیباترین و شکیل‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی، سبک آرت نوو می‌باشد. این سبک دکوراسیون داخلی دارای طرفداران بیشمار می‌باشد. از مهمترین ویژگی‌های این سبک می‌توان به خطوط نرم، منحنی، مواج و پرپیچ‌وتاب اشاره کرد. این سبک دکوراسیون داخلی از گل و گیاهان تاثیر بسیار زیادی پذیرفته است. از آنجا که فرم و شکل مبلمان آرت نوو اغراق‌آمیز و عجیب‌وغریب هستند توجه هر بیننده‌ای را به سوی خود جلب می‌کنند. این سبک دکوراسیون داخلی در بین افرادی که دوستدار طبیعت عاشقانه و اشکال طبیعی هستند از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار است.

از آنجا که این سبک دکوراسیون داخلی تا حد زیادی چشمگیر است موردپسند سلیقه‌های مختلف قرار می‌گیرد و چشم تمام بینندگان را به سوی خود می‌کشاند. این سبک دکوراسیون داخلی در نقاط مختلف جهان توسط افراد زیادی برای فضاهای مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است. زیرا به راحتی می‌تواند حیرت همگان را برانگیزد. اگر این سبک هنری دکوراسیون داخلی را ببینید قادر نخواهید بود به راحتی چشم از جادوی مواج و پرپیچ‌وخم آن بردارید.

مهمترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو

به منظور اجرای سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو از سطوح روشن و گلدار، ساقه‌های خمیده و پیچ‌دار و خطوط صاف استفاده می‌شود. نقش نمایه‌هایی با این طرح‌ها نیز در این سبک دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند که اساس و تمرکز اصلی سبک آرت نوو را تشکیل می‌دهند. در نورپردازی دکوراسیون داخلی به سبک آرت نوو به طور معمول از روشنایی‌های کاربردی و تزئینی در ترکیب با یکدیگر استفاده می‌شود.

مهمترین ویژگی‌های سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو
روشنایی‌های کاربردی و تزئینی

رنگ و متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی سبک آرت نوو

اکثر توجه طراحی دکوراسیون داخلی آرت نوو روی رنگ‌ها معطوف شده است. این سبک دارای پالت گسترده و وسیعی از رنگ‌های همخوان می‌باشد که جلوه طبیعی دارند. به عنوان مثال در این سبک دکوراسیون داخلی رنگ سفید یا رنگ‌های خامه‌ای، ماسه‌ای و رنگ‌های روشن با ته‌مایه‌های رنگ چمن، سنگ و برگ‌ها ترکیب شده‌اند. از این رو تمامی این رنگ‌ها با رنگ چوب و زمین تکمیل شده و در نهایت چشم‌انداز زیبا و بصری طبیعی را ایجاد می‌کنند.

برای طراحی دکوراسیون داخلی آرت نوو باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر تمام مواد مورد نیاز در جای صحیح خود مورد استفاده قرار گیرند در نهایت به نتیجه مطلوب دست خواهیم یافت. بیشترین موادی که در این سبک دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل چوب، سنگ و شیشه هستند. اگر توجه کنید مشاهده خواهید کرد که تمام این موارد بیانگر طبیعت بوده و استفاده از آن‌ها آرامش طبیعت بکر را برای شما به همراه خواهد داشت.

همچنین استفاده از نقوش گل و گیاه به ویژه گیاهان آبزی همچون جلبک و نیلوفر آبی در فضای داخلی آپارتمان‌ها با این سبک دکوراسیون داخلی لازم و ضروری هستند. امکان استفاده از نقاشی با این مضمون نیز وجود دارد. شما می‌توانید از منسوجات با این موضوع برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل خود استفاده نمایید. استفاده از کاغذ دیواری با این مضامین بخش اصلی این سبک دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌دهند.

اجرای دکوراسیون داخلی آرت نوو در بخش‌های مختلف منزل

سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو در نیمه دوم قرن 19 در فرانسه تاسیس شد. این سبک دکوراسیون داخلی توانایی و گستردگی آن را داشت تا حرکات و جنبش‌های هنری بسیار زیادی را درون خود جای دهد. و این امر باعث شد تا به سرعت فراگیر شده و نظر مردم را به سوی خود جلب نماید. در نهایت این سبک دکوراسیون داخلی به شاخه‌های دیگر در زمینه هنری و تزیینی و طراحی داخلی منشعب شد. و در حال حاضر مبلمان و دیگر لوازم جانبی با سبک آرت نوو در حال طراحی شدن هستند.

در طول یک فرآیند و در دوره‌ای نسبتا کوتاه این سبک دکوراسیون داخلی به دلیل ویژگی‌های بارز و چشمگیر خود به عنوان سبک جدید و کامل به دنیا معرفی شد. در این سبک دکوراسیون داخلی به زیبایی تمام خطوط و اشکال ظریف، پیچ‌دار و مواج با خطوط صاف ترکیب شده‌اند. به این دلیل است که این سبک دکوراسیون داخلی در بین مردم از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار است.

آرت نوو که در حقیقت یک اصطلاح فرانسوی به معنای هنر جدید می‌باشد در دیگر زبان‌ها دارای معنا شگفت‌انگیز می‌باشد. به عنوان مثال این عبارت در ایتالیا به معنای آزادی می‌باشد و در این هنر آزادی عمل بسیار زیادی وجود دارد. در اسپانیا با عنوان سبک ترکیبی و در اروپا شرقی با نام سبک مدرن شناخته می‌شود. این سبک دکوراسیون در کشورهای مختلف دارای معناهای متفاوت می‌باشد که متناسب با شان این سبک دکوراسیون داخلی زیبا می‌باشد.

اجرای دکوراسیون داخلی آرت نوو در بخش‌های مختلف منزل
سبک جدید و کامل

اجرای سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو در اتاق نشیمن

فضا در سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو باید به گونه‌ای طراحی گردد که در نگاه اول به جای این که تصور شود این سبک چیدمان کار دست بشر است این گونه به نظر برسد که بخشی از طبیعت بکر و دست نخورده می‌باشد. هنگام تزیین اتاق نشیمن استفاده بیشتر از گل و گیاه باعث می‌شود تا بیشتر به این سبک دکوراسیون داخلی نزدیک شوید.

طراحی اتاق‌خواب به سبک آرت نوو

هنگام طراحی اتاق‌خواب به سبک آرت نوو برای تزیین آن می‌توان از اشیا مختلف همچون آینه استفاده کرد. برای جلوه بیشتر اتاق‌خواب به این سبک توصیه می‌شود آینه موج‌دار و دایره‌ای شکل انتخاب نمایید. با درک اهمیت نقش گل و گیاه در این سبک دکوراسیون داخلی برای تزیین آن می‌توان از گلدان‌ها استفاده کرد. همچنین امکان پوشش دادن دیوارها با استفاده از تصاویر دلخواه برای شما وجود خواهد داشت.

دکوراسیون داخلی آرت نوو در حمام

برای تزیین مکان‌های بهداشتی به سبک آرت نوو می‌توان از شیشه‌های رنگی استفاده کرد. درب، آینه و لامپ نیز در این سبک دکوراسیون داخلی نقش مهمی را در بخش تزئینات ایفا می‌کنند. نوع شکل و مکانی که لامپ یا لوستر باید در آن نصب گردد و مقدار نور بازخورد یافته در فضا تزئین شده با استفاده از این سبک دکوراسیون داخلی نیز از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار هستند. شکل و طرح درب‌ها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

دکوراسیون داخلی آرت نوو در حمام
این سبک نقش مهمی را در بخش تزئینات ایفا می کند

طراحی آشپزخانه به سبک آرت نوو

بر خلاف دیگر سبک‌های قدیمی در این سبک دکوراسیون داخلی قاعده در آشپزخانه با این سبک بر عدم تقارن می‌باشد. به جای استفاده از کاشی و موزاییک‌های ساده نیز می‌توان از کاشی و سرامیک طرح دار با تصاویر گیاهان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =