اصول دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی

دکوراسیون داخلی سبک مکزیکی سرشار از سمبل، شکل و رنگ می‌باشد به نحوی که به فلفل‌های تند قرمز مکزیکی شباهت بسیار زیادی دارد. طراحی دکوراسیون داخلی مکزیکی متفاوت و منحصربه‌فرد می‌باشد. در صورت تمایل به ایجاد منزل با رنگ‌های دکوراسیون داخلی مکزیکی با محیط گرم ما را تا انتها همراهی نمایید تا با اصول دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی بیشتر آشنا شوید.

به طور کلی می‌توان گفت واژه دکوراسیون دارای ریشه فرانسوی است که معادل فارسی آن زیباسازی، آذین‌بندی و آراستن می‌باشد. دکوراسیون داخلی مانند دیگر هنرها دارای سلیقه، سبک و قوانین منحصربه‌فرد خود می‌باشد و بر اساس سلیقه افراد در مناطق مختلف قابل‌تغییر می‌باشد. انواع دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی، دکوراسیون داخلی فرانسوی و مکزیکی وجود دارند که افراد می‌توانند منازل خود را با این سبک‌ها زیبا سازند و گامی موثر برای تلطیف روحیه خود بردارند.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مکزیکی چگونه است؟

این سبک دکوراسیون داخلی سرشار از جزئیات است. ممکن است ساخت جزئیات برای شما دشوار باشد اما هماهنگی رنگ‌ها و طرح‌ها در این سبک دکوراسیون داخلی چندان دشوار نیست. به طور کلی می‌توان گفت خانه‌های بزرگ یا کوچک مکزیکی گرم و مهمان نوازانه هستند. اگر به دنبال تزیین خانه خود به سبک مکزیکی هستید توصیه می‌کنیم ما را تا انتها همراهی نمایید تا با مهمترین المان‌های این سبک بیشتر آشنا شوید.

طراحی دکوراسیون داخلی سبک مکزیکی چگونه است؟
این سبک سرشار از جزئیات است

مهمترین ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مکزیکی

دکوراسیون داخلی این سبک دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های واضح می‌باشد. از مهمترین ویژگی‌های این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به ترکیب چوب‌های روستایی، مبلمان فرفوژه و فلزی با رنگ‌های غلیظ، روشن و زنده اشاره کرد. این سبک دکوراسیون داخلی ترکیبی از معماری اروپایی اسپانیا و فرهنگ قبیله‌ای بومی آمریکا می‌باشد.

زیباترین و رنگارنگ‌ترین آثار هنری و دکوری‌ها از نقاط مختلف جهان در این سبک دکوراسیون داخلی مشاهده می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به وجود نمادهای بسیار زیاد و جزئیات فراوان در آن اشاره کرد. این نمادها و جزئیات در این سبک به راحتی قابل تشخیص هستند. این موارد در ترکیبات دیوار به کار رفته‌اند. مشخصه اصلی خانه‌های مکزیکی محیط گرم، با استقامت بالا و عناصر پیچیده داخلی هستند.

نحوه ترکیب رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مکزیکی

در صورت تمایل برای تزئین منزل با رنگ‌های آرام و کم جنب و جوش این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. خانه‌های مکزیکی پالتی پر از رنگ هستند. در این سبک دکوراسیون داخلی رنگ‌های گرم و سرد به خوبی با یکدیگر ترکیب می‌شوند. رنگ‌های غالب در این سبک دکوراسیون به طور معمول قرمز، نارنجی، آبی و سبز هستند.

پارچه‌بافی روی مبل در دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی

دکوراسیون داخلی این سبک سرشار از صنایع‌دستی بافتنی و گلدوزی می‌باشد. بافت‌هایی با رنگ شاد و متضاد در رومبلی منازل با این سبک دکوراسیون داخلی به چشم می‌آیند. مهمترین بخش یک خانه مکزیکی اصیل کوسن‌های رنگی و فرش‌های دستباف با رنگ‌های جیغ هستند.

پارچه‌بافی روی مبل در دکوراسیون داخلی به سبک مکزیکی
سرشار از صنایع‌دستی بافتنی و گلدوزی

هندسه در کاشی‌های مکزیکی

در صورت دوبلکس بودن منزل شما و یا وجود چندین پله در آن توصیه می‌شود فاصله موجود بین پله‌ها را با استفاده از کاشی‌های مکزیکی پر نمایید. نقش‌های روی این کاشی‌ها با دست طراحی شده‌اند و این نقش‌ها به طور معمول اشکال هندسی درم می‌باشند. این نقش‌ها در داخل یکدیگر به صورت مکرر تکرار می‌شوند. در صورت عدم وجود پله در منزل توصیه می‌شود از این کاشی‌ها در بین کاشی‌های آشپزخانه استفاده نمایید تا روح مکزیک در خانه شما جاری گردد.

گیاهان استوایی در دکوراسیون داخلی این سبک

استفاده از گیاهان استوایی و گرمسیری در فضای داخلی منزل تقریبا غیرممکن است اما در صورت وجود حیاط یا بالکن بزرگ در منزل خود برای گلکاری دست شما باز خواهد بود. امکان کاشت درختچه‌های کوچک در حیاط منزل وجود دارد. با استفاده از رنگ‌های تر و تازه که به طبیعت وابسته هستند می‌توان دکوراسیون داخلی مکزیکی با حال و فضای استوایی را در منزل ایجاد کرد. در صورت زندگی در آپارتمان که امکان نگهداری گلدان‌های طبیعی برای شما وجود ندارد با استفاده از گیاهان مصنوعی می‌توانید رنگ و لعاب دکوراسیون مکزیکی را وارد منزل خود نمایید.

رنگ و بافت در دکوراسیون داخلی سبک مکزیکی

تزئینات دیواری نمایانگر اصالت خانه‌های مکزیکی هستند. آینه‌ها با قاب‌های دست‌ساز و کارشده، کلاه‌های قدیمی، نقاشی‌های مکزیکی و غیره مواردی هستند که روی دیوار با سبک دکوراسیون داخلی مکزیکی به چشم می‌آیند. گاهی اوقات برای تزئین دیوار در این سبک دکوراسیون داخلی از گلیم‌های زیبا استفاده می‌شود. به خاطر داشته باشید که موارد مورد استفاده برای تزئین دیوار در این سبک دکوراسیون داخلی باید خاص باشند. در رابطه با تزئیناتی که روی دیوار منزل خود نصب می‌کنید باید به خوبی فکر کنید.

درب‌های چوبی و قلم‌زنی شده در این سبک دکوراسیون داخلی

با انتخاب درب‌های چوبی و قلم‌زنی شده می‌توان منزل خود را به خانه‌های مکزیکی تمام عیار تبدیل کرد. این درب‌ها به طور معمول به عنوان درب اتاق‌خواب مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تزئین گوشه خانه نیز می‌توان از این درب‌ها استفاده کرد. همچنین در این سبک دکوراسیون داخلی به طور معمول رنگ‌های متنوع و پررنگ در صنایع‌دستی همچون پارچه‌های بافته شده، گلدوزی و بافتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل ابتدا باید پس زمینه ساده‌ای برای منزل انتخاب نمایید. برای این منظور باید دیوارها را با رنگ‌های گرم و شاد پوشش داد. پس از اتمام نقاشی دیوار به منظور اجرای جزئیات این سبک دکوراسیون داخلی از بافت‌هایی همچون رومبلی، کوسن‌های رنگارنگ، پتو فرش‌های دستباف با رنگ‌های زنده استفاده می‌شود.

درب‌های چوبی و قلم‌زنی شده در این سبک دکوراسیون داخلی
درب‌های چوبی و قلم‌زنی شده

استفاده از سفال

محبوب‌ترین لوازم در دکوراسیون مکزیکی سفالگری می‌باشد. در این منطقه خاک رس با کیفیت بسیار بالا وجود دارد. سفالگری تلاورا از سبک‌های مکزیکی سرامیک می‌باشد که به طور معمول به صورت دستی و با نقوش رنگارنگ و الگوهای پیچیده طراحی شده‌اند. این سبک سفالگری دارای طرح‌های پیچیده و رنگارنگ می‌باشد که اکثر آن‌ها تحت تاثیر فرهنگ، گیاهان و جانوران مکزیک قرار گرفته‌اند.

انواع مدل‌های سفال انتخاب شده برای منازل با این سبک دکوراسیون شامل کاشی‌ها، ظروف غذا، دیس‌ها و سینی‌ها، آثار هنری دیواری و دیگر وسایل تزئینی هستند. این نوع سرامیک همچنین برای کاشی، گلدان و شمع مورد استفاده قرار می‌گیرد. با انتخاب این سفال‌ها می‌توان حال و هوای سبک مکزیک را در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =