اصول طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مونوکروم

در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مونوکروم انتخاب پالت رنگی از اهمیت ویژه برخوردار است. هارمونی و کنتراست مناسب بین رنگ کف، دیوار، مبلمان و لوازم تزئینی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. برای داشتن فضای شیک و آراسته ساده‌ترین راه‌حل اجرای دکوراسیون داخلی به سبک مونوکروم در منزل می‌باشد. ایجاد هارمونی در این سبک دکوراسیون داخلی به راحتی امکان‌پذیر می‌باشد. زیرا عنصر متحد کننده فضای داخلی در این سبک رنگ انتخابی می‌باشد. در این سبک دکوراسیون داخلی یک رنگ اصلی انتخاب شده و همان طیف رنگی با غلظت و درخشش مختلف در فضای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در دکوراسیون داخلی به سبک مونوکروم نور و سایه از طریق بازی با طیف رنگ به اوج خود خواهد رسید و از این طریق می‌توان فضای هنری و هماهنگ را ایجاد کرد. در مبلمان، پرده و فرش بازی با بافت و نقوش مختلف باعث می‌شود تا این سبک دکوراسیون داخلی به اوج تنوع و جذابیت خود برسد. برای این سبک دکوراسیون داخلی اتاق‌ها از فضاهای مناسب محسوب می‌شوند. با انتخاب رنگ‌های صورتی، سبز، زرد و آبی ملایم می‌توان محیطی آرامش‌بخش ایجاد کرد.

سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم چیست؟

سبک دکوراسیون داخلی انتخابی برای خانه‌ها و محیط‌های کاری تا حد زیادی به سلیقه، روحیات و فرهنگ افراد وابسته می‌باشد. از این رو اگر از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال تنوع در سبک دکوراسیون داخلی خود نیستند توصیه می‌شود سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم را انتخاب نمایید. این سبک دکوراسیون داخلی یکی از بهترین و جسورانه‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌باشد. در این سبک دکوراسیون داخلی اغلب از یک رنگ به عنوان رنگ غالب استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم چیست؟
این سبک وابسته به به سلیقه، روحیات و فرهنگ افراد است

هدف اصلی این سبک دکوراسیون داخلی استفاده از یک رنگ در تمامی بخش‌ها و در کنار تعداد اندکی از رنگ‌های مکمل و متضاد می‌باشد. از این رو اغلب طراحان این سبک دکوراسیون داخلی را با نام طراحی تک رنگ می‌شناسند. البته لازم به ذکر است که امکان استفاده از چندین رنگ نیز در این سبک دکوراسیون داخلی برای شما وجود خواهد داشت.

از مهمترین دلایل جذابیت این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به وحدت، انسجام و هماهنگی در این سبک دکوراسیون داخلی اشاره کرد. وحدت و هماهنگی در این سبک دکوراسیون داخلی به دلیل استفاده از تعداد رنگ کم در آن به دست می‌آید. این نکته را به خاطر داشته باشید که هرچه تعداد رنگ‌ها و المان‌های مورد استفاده در محیطی که به آن وارد می‌شوید کمتر باشد ذهن آن را سریع‌تر پردازش کرده و در نهایت برای فرد احساس خوشایندی را به همراه خواهد داشت.

اجرای سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم در بخش‌های مختلف منزل

یکی از متفاوت‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی مدرن سبک مونوکروم می‌باشد که قادر به ایجاد فضایی کاملا متفاوت در منزل یا دفتر کار می‌باشد. ویژگی اصلی این سبک دکوراسیون داخلی استفاده از تنها یک رنگ در آن به عنوان رنگ غالب است. امکان استفاده از تعداد اندک رنگ‌های متضاد و رنگ‌های مکمل نیز در این سبک دکوراسیون داخلی به روشی کاملا جسورانه برای شما وجود دارد.

اجرای سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم در بخش‌های مختلف منزل
ایجاد فضایی کاملا متفاوت در منزل یا دفتر کار با این سبک

اجرای سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم در اتاق خواب

در اجرای دکوراسیون داخلی سبک مونوکروم برای اتاق خواب انتخاب روتختی، پرده‌های اتاق، کفپوش، وسایل دکوراتیو روی میز پاتختی و رنگ دیوار از اهمیت ویژه برخوردار است. این نکته را به خاطر داشته باشید که عدم توجه به استانداردها باعث از بین رفتن آرامش در این فضا خواهد شد. همانطور که عنوان شد در اتاق خواب به سبک مونوکروم بهتر است از الگو و طرح‌ها به تعداد دفعات زیاد استفاده شود. این امر باعث مشخص شدن مرزها به خوبی خواهد شد و از خستگی ذهن پیشگیری خواهد کرد.

اجرای سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم در آشپزخانه

به منظور اجرای دکوراسیون داخلی سبک مونوکروم در آشپزخانه باید برای کابینت، میز، صندلی‌ها و کفپوش رنگ مناسبی را انتخاب کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ‌های سفید به میزان زیاد در فضای آشپزخانه خستگی ذهن را به همراه خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود در جزئیات از رنگ‌های متضاد استفاده نمایید. لازم به ذکر است که امکان استفاده از رنگ سفید عاجی در کنار کرم نیز وجود دارد.

دکوراسیون داخلی مونوکروم در آشپزخانه

بر اساس فضای اندک اختصاص داده شده به سرویس بهداشتی و حمام توصیه می‌شود از ترکیب رنگ‌های زیاد در آن خودداری نمایید. زیرا این امر شلوغی فضای آشپزخانه را به همراه خواهد داشت. همواره توصیه می‌شود سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم را در حمام و سرویس بهداشتی خود اجرا نمایید. کاشی و سرامیک سفید، آبی و سبز برای این محیط به طور معمول گزینه‌های مناسب محسوب می‌شوند.

رنگ‌های رایج مورد استفاده در سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم

همانطور که عنوان شد در این سبک دکوراسیون داخلی تنها از یک رنگ استفاده می‌شود. ترکیبی از تنالیته های تیره و روشن از یک رنگ کروماتیک در این سبک دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. در صورتی که رنگ سبز را برای این سبک دکوراسیون داخلی به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید، باید به دنبال تنالیته روشن و تیره آن روی جدول رنگ‌ها باشید و از آن‌ها به میزان اندک در کنار رنگ اصلی استفاده نمایید.

در نوع رنگ‌ها در این سبک دکوراسیون داخلی محدودیتی وجود ندارد و متناسب با شرایط محیط و میزان بزرگی فضا می‌توان از رنگ‌های خنثی، روشن و تیره در آن استفاده کرد. از پرکاربردترین رنگ‌ها در این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آبی

نکته مهم در رابطه با این سبک دکوراسیون داخلی این است که رنگ‌هایی در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند که باعث خستگی چشم نشوند. همچنین رنگ انتخابی باید در فرد احساس خوبی را ایجاد نماید. یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای این سبک دکوراسیون داخلی آبی می‌باشد. انتخاب رنگ آبی در کنار رنگ‌های متضاد ترکیب فوق‌العاده‌ای را به همراه خواهد داشت. این رنگ در افراد موجود در یک فضا احساس آرامش خوبی را ایجاد خواهد کرد.

سفید

برای طراحی دکوراسیون داخلی مونوکروم به رنگ سفید به دقت بالایی نیاز خواهید داشت. این دقت بالا شما را مجاز خواهد کرد تا از رنگ‌های متضاد و مکمل به منظور پیشگیری از خسته‌کننده شدن فضا استفاده نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که در منازل کوچک با نور اندک طراحی دکوراسیون داخلی مونوکروم سفید بهترین گزینه خواهد بود.

رنگ‌های رایج مورد استفاده در سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم
رنگ سفید به دقت بالایی نیاز خواهید داشت

از دیگر رنگ‌های رایج برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سیاه

– سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =