رنگ سفید به دقت بالایی نیاز خواهید داشت

سبک دکوراسیون داخلی هندی در فرهنگ و تاریخ این کشور ریشه دارد. منسوجات و مبلمان مورد استفاده در این سبک دکوراسیون داخلی اغلب دست‌ساز بوده و با استفاده از روش‌های سنتی تولید می‌شوند. در صورت طراحی و دیزاین خانه خود با استفاده از این روش‌ها و رعایت این نکات، قادر به ایجاد حال و هوای هندی در خانه امروزی و مدرن خود خواهید بود. در ادامه با ویژگی‌های مهم این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

اهمیت ظرافت در طراحی دکوراسیون داخلی هندی

از مهمترین عناصر سبک دکوراسیون داخلی هندی می‌توان به فضای مجلل، پرانرژی و گرم اشاره کرد. رنگ‌ها و بافت‌های مورد استفاده در این سبک دکوراسیون داخلی نیز بسیار غنی می‌باشند. یکی از پررنگ‌ترین نقوش در بین رنگ‌ها در این سبک دکوراسیون داخلی قرمز می‌باشد که برای دیوار کاربردهای قابل‌توجهی دارد. همچنین این رنگ برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. در صورت استفاده از رنگ مسی برای ستون‌ها و انتخاب کوسن‌ها با رنگ متضاد ستون‌ها می‌توان این سبک دکوراسیون داخلی را به بهترین نحو در منزل ایجاد نمایید.

اهمیت ظرافت در طراحی دکوراسیون داخلی هندی
ایجاد فضای مجلل، پرانرژی و گرم

مبلمان سنتی و دست‌ساز

در این سبک دکوراسیون داخلی از مبلمان چوبی با منبت‌کاری‌ های ظریف و زیبا استفاده می‌شود. مبلمان مورد استفاده در این سبک دکوراسیون داخلی اغلب با استفاده از چوب‌های ساج، آبنوس و بلسان تولید شده‌اند. یا انتخاب یک میز دست‌ساز دارای نقوش زیاد در کنار نیمکت ظریف امکان ایجاد فضای متعادل در خانه وجود دارد. همچنین می‌توان کوسن‌های رنگارنگ با نقش و نگار هندی را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفت. با رعایت این نکته می‌توان محیطی گرم را برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی ایجاد کرد.

افزودن عناصر هندی به این سبک دکوراسیون داخلی

برای اجرای سبک دکوراسیون داخلی هندی در منزل نیازی ندارید تا خانه خود را به شکل منازل هندی درآورید. برای این منظور تنها کافی است تکه‌ای از این سبک دکوراسیون داخلی را به منزل خود اضافه نمایید تا در فضای خانه خود تغییری شگرف را مشاهده نمایید. با انتخاب یک روتختی سنتی هندی و دست‌دوزی شده با رنگ‌های گرم و طلایی می‌توان اتاق‌خواب را به اتاق‌خوابی هندی تبدیل کرد. کوسن‌های چهل‌تکه تهیه شده با استفاده از پارچه‌های سنتی و هندی و ساری‌های زیبای هندی می‌توان فضایی ایدئال به سبک هندی را در منزل ایجاد کرد.

استفاده از صندلی تابی در دکوراسیون داخلی سبک هندی

یکی از المان‌های سنتی دکوراسیون داخلی سبک هندی صندلی تابی است که می‌توان آن را در نشیمن خانه قرار داد. این صندلی‌ها اغلب با استفاده از چوب یا فلز تولید شده و سقف متصل می‌شوند. در صورت در اختیار داشتن فضای نشیمن بزرگ با خرید یکی از این صندلی‌ها می‌توان حال و هوای هندی را در منزل خود ایجاد کرد.

ترکیب سنت و مدرنیته در سبک دکوراسیون داخلی هندی

با افزودن عناصر سبک هندی به دکوراسیون مدرن منزل خود می‌توان به سبک ترکیبی بسیار زیبا دست یافت. افزودن تابلو هندی که طرح و رنگ‌های منحصر به فرد هنر هندی در آن مشاهده می‌شوند و یا کوسن تهیه شده با استفاده از پارچه‌های هندی بسیار زیبا و ارزشمند فضایی ایده آل را در دکوراسیون کاملا مدرن شما ایجاد خواهد کرد. ترکیب این سبک دکوراسیون داخلی به راحتی با فضاهای مدرن یکی از مهمترین ویژگی‌های این سبک دکوراسیون داخلی می‌باشد. از این رو با ترکیب این سبک و دکوراسیون داخلی هندی می‌توان به نتایج بسیار چشمنواز دست یافت.

استفاده از نقاشی‌های دیواری هندی در این سبک دکوراسیون داخلی

یکی از سنت‌های قدیمی در هندوستان استفاده از نقش حنا می‌باشد که نقش و نگارهای منحصر به فرد هندی در آن ریشه دارند. با طراحی خلاقانه روی دیوار می‌توان به دکوراسیون جذاب به سبک هندی دست یافت. به منظور زیباسازی بیشتر این فضا می‌توان از کوسن‌ها و روتختی‌های هندی استفاده کرد.

استفاده از نقاشی‌های دیواری هندی در این سبک دکوراسیون داخلی
نقش و نگارهای منحصر به فرد هندی

نقاشی‌های حیوانات

حیوانات در فرهنگ و مذهب اهالی هندوستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند از این رو در این سبک دکوراسیون داخلی منزل از نقاشی‌های حیوانات تا حد زیادی استفاده می‌شود. در حقیقت نقاشی‌های حیوانات به عنوان یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر این سبک طراحی و معماری داخلی محسوب می‌شوند. مجسمه‌های چوبی و دست‌ساز حیوانات و کوسن‌های دارای دوخت‌های سنتی یا چاپ دستی با طرح حیوانات به افراد کمک می‌کنند تا خانه‌های خود را به این سبک تزئین نمایند.

فاکتورها و المان‌های معنوی در این سبک دکوراسیون داخلی

همانطور که اطلاع دارید هندی‌ها افراد معتقدی هستند و دارای فرهنگ سرشار از تفکرات مذهبی و معنوی هستند. این تفکر معماری و طراحی داخلی هندی را تا حد قابل‌توجهی تحت تاثیر قرار داده است. المان‌های مذهبی و معنوی هندوستان همچون مجسمه‌های بودا، شمع و عود از وسایلی هستند که امکان استفاده از آن‌ها وجود دارد. با استفاده از آن‌ها می‌توان این سبک دکوراسیون داخلی را به نحوی خاص در منزل خود به عرصه نمایش گذاشت.

کابینت‌های سنتی در این سبک دکوراسیون داخلی

کابینت‌های سنتی هندی علاوه بر کاربردی بودن در زیباسازی فضا تا حد قابل‌توجهی به شما کمک می‌کنند. این نوع کابینت‌ها اغلب با استفاده از خاتم‌کاری تزئین شده‌اند. همچنین در طراحی این نوع کابینت‌ها اغلب از رنگ‌های روشن، آینه، سنگ، عاج یا فلزات مورد استفاده قرار گرفته‌اند. می‌توان از این کابینت‌ها به عنوان وسایل تزئینی و کاربردی در اتاق نشیمن، اتاق‌خواب و آشپزخانه استفاده کرد. این وسایل در کنار اثاثیه چوبی به منزل شما جلوه بسیار زیبا و خاصی را می‌بخشند.

کابینت‌های سنتی در این سبک دکوراسیون داخلی
زیباسازی فضا با کابینت‌های سنتی هندی

استفاده از اثاثیه چوبی در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هندی

اثاثیه چوبی به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر به دنبال اجرای دکوراسیون داخلی به سبک هندی در منزل خود هستید باید اثاثیه چوبی با دسته، پایه خمیده و منبت‌کاری شده روی فلز یا عاج فیل را انتخاب نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در منزل نیازی به پر کردن فضای خانه با استفاده از اثاثیه چوبی نخواهید داشت. بلکه تنها استفاده از یک یا دو وسیله چوبی کافی می‌باشد. وسایل چوبی از تنوع قابل‌توجهی برخوردار هستند و می‌توان از بین آن‌ها لوازم خوب و زیبایی را انتخاب کرد.

با رعایت این نکات می‌توان به بهترین نحو ممکن سبک دکوراسیون داخلی هندی را در منزل خود اجرا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 10 =