طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ نارنجی و رنگ‌های سازگار با آن

رنگ‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. زمانی که شما لباس می‌پوشید، نوع رنگ‌های به کار رفته در لباس می‌توانند شخصیت شما را فاش کنند. شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید اما اگر یک مشاور یا روانشناس در نزدیک شما باشد، با راحتی بخش عمده‌ای از شخصیت شما را تشخیص خواهد داد. بنابراین استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی، موضوع بسیار مهمی است که باید کاملاً تخصصی به آن نگاه کرد.

برای مثال اگر شما دوست دارید از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید قطعاً باید بدانید که این رنگ چه تأثیری بر روی طراحی گذاشته و از طرف دیگر با رنگ ‌های سازگار با رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل آشنایی داشته باشید زیرا همانگونه که بار‌ها گفته‌ایم در بحث رنگ ‌آمیزی خانه حتماً باید ترکیبات رنگی متناسب که بین آن‌ها هارمونی وجود دارد را انتخاب کنیم. با توجه به آنچه که گفته شد ما در این مقاله به بررسی رنگ ‌های سازگار با رنگ نارنجی در طراحی منزل خواهیم پرداخت.

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون خانه

اجازه دهید در ابتدای مقاله به بررسی تأثیر رنگ نارنجی بر طراحی منزل بپردازیم. نارنجی در گروه رنگ‌های گرم قرار گرفته است که سطح انرژی را بسیار بالا می‌برد. به طور کلی رنگ نارنجی، قرمز، سرخابی و صورتی باعث افزایش انرژی در فضا خواهند شد و در واقع می‌توان این رنگ‌ها را بمب انرژی در نظر گرفت. از طرف دیگر وجود رنگ نارنجی، حس گرما را به فضا القا می‌کند.

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون خانه

قطعاً این ویژگی در فصل زمستان واقعاً ‌ایده‌آل خواهد بود و باعث گرمتر شدن محیط خانه می‌شود اما در تابستان به صورت ناخواسته گرمای کاذب را به انسان القا کرده و باعث می‌شود محیط گرم‌تر به نظر برسد. به همین دلیل است که باید رنگ ‌های سازگار با رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی را انتخاب کنیم تا در تمام فصول دکوراسیون واقعاً زیبا بوده و آرامش زیادی را برای افراد خانه به همراه داشته باشد.

معرفی رنگ‌ های سازگار با رنگ نارنجی

ترکیب رنگ‌هایی که ما برای طراحی داخلی خانه استفاده می‌کنیم واقعاً مهم است. از یک سو بر روی زیبایی خانه و از سوی دیگر بر میزان آرامش افراد تأثیر می‌گذارد. بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اید که رنگ نارنجی به عنوان رنگ اصلی در فضای خانه شما جریان داشته باشد، حتماً باید رنگ‌های سازگار با آن را در داخل محیط استفاده کنید.

معرفی رنگ‌ های سازگار با رنگ نارنجی

مهمترین رنگ های متناسب با رنگ نارنجی در طراحی داخلی عبارتند از:

– آبی کاشی روشن

رنگ کاشی روشن باعث تعادل رنگ نارنجی در داخل فضا شده و در واقع میزان گرما و انرژی ناشی از آن را کنترل می‌کند. بنابراین قرار گرفتن رنگ آبی کاشی روشن در نزدیکی رنگ نارنجی را توصیه می‌کنیم. فرض کنیم که شما می‌خواهید قسمتی از آشپزخانه خود را با رنگ نارنجی طراحی کنید. وجود کاشی‌های خوشگل و خوش نقش که روشن هستند در کنار رنگ نارنجی واقعاً تعادل بسیار ‌ایده‌آل را در محیط آشپزخانه ایجاد می‌کند.

– رنگ سنگریزه

اگر سنگریزه‌ها را از نزدیک مشاهده کنید متوجه می‌شوید که رنگ آن‌ها بین خاکستری و سفید بوده و باعث می‌شود میزان روشنایی فضا بسیار افزایش پیدا کند. زمانی که شما رنگ سنگریزه را در کنار رنگ نارنجی قرار می‌دهید میزان خنکای فضا افزایش پیدا می‌کند. در واقع رنگ سنگریزه می‌تواند گرمی ناشی از رنگ نارنجی را به حالت اعتدال برساند.

سنگریزه‌ها حس مدیترانه‌ای به فضای خانه شما القا می‌کنند چون بیشتر سنگریزه‌ها را در کنار محیط‌های آبی رودخانه‌ها و دریا‌ها مشاهده می‌کنیم. بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد، وجود گلدان‌های سفالی رنگ یا سرامیک‌های سفید که رنگی از سنگریزه را با خود به همراه دارند، واقعاً انتخاب‌ ایده‌آلی برای محیط خانه با رنگ نارنجی خواهند بود.

– رنگ خاکستری

همانگونه که گفته شد رنگ سنگریزه ترکیبی به رنگ خاکستری و سفید رنگ است. شما می‌توانید مقدار رنگ خاکستری در داخل فضای خانه را بیشتر کنید تا بحث اعتدال رنگ نارنجی در داخل فضا بیشتر گردد.

– رنگ سبز

قطعاً یکی از رنگ‌های بسیار جذابی که می‌توانید در کنار رنگ نارنجی قرار دهید، رنگ سبز است. هر دو رنگ ترکیب ‌ایده‌آلی را برای فضای خانه ایجاد می‌کنند. به همین دلیل است که گذاشتن گلدان‌های گل در کنار قسمتی از دکوراسیون که با رنگ نارنجی طراحی شده است زیبایی چشمگیری را برای شما به ارمغان می‌آورد. حتی شما می‌توانید بر روی دیوار که با رنگ نارنجی پوشش داده شده است، طرح‌هایی از برگ و گل‌های سبز رنگ را نقاشی کنید. این سبک از طراحی واقعاً جذاب خواهد بود.

رنگ‌ سبز با رنگ نارنجی

چند پیشنهاد برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

همان ونه که گفته شد، رنگ نارنجی سطح انرژی خانه را بالا می‌برد. بنابراین به عنوان یک رنگ شاد شناخته شده است و وجود آن در داخل خانه به شدت توصیه می‌شود. اما قطعا در انتخاب رنگ‌ها باید همواره اعتدال را رعایت نمود. لذا چند پیشنهاد برای استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی برای شما عزیزان داریم:

– حتماً بخشی از آشپزخانه خود را با رنگ نارنجی تزیین نمایید. برای مثال یکی از دیوار‌های آشپزخانه را با رنگ نارنجی نقاشی کرده و یا از کاغذ دیواری‌هایی که عمدتاً رنگ نارنجی در داخل آن‌ها وجود دارد استفاده کنید چون باعث می‌شود فضای آشپزخانه شاد‌تر به نظر برسد و این مسأله بر روی سطح انرژی مادر خانواده تأثیر می‌گذارد.

– در تزیین دکوراسیون داخلی از ترکیب چوب با رنگ نارنجی استفاده کنید چون حس پاییز را به خانه شما القا می‌کند و محیط بسیار زیبا و خاصی را ایجاد خواهد کرد.

– از رنگ مبلمان نیز غافل نشوید. رنگ مبلمان باید با رنگ به کار رفته در نقاشی و طراحی ساختمان نیز همخوانی داشته باشد. اگر شما دوست دارید بلمانی به رنگ نارنجی داشته باشید، باید به ترکیب رنگ‌های به کار رفته در داخل ساختمان توجه کنید. وجود رنگ نارنجی در مبلمان واقعاً عالی به نظر می‌رسد به شرطی که کوسن‌هایی را انتخاب کنید که تنوع رنگ زیادی در خود داشته و باعث می‌شوند زیبایی مبلمان بیشتر به چشم ‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =