دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدیترانه‌ای

در دکوراسیون آشپزخانه سبک مدیترانه‌ای به طور معمول برای انعکاس نور زیاد از رنگ سفید استفاده می‌شود. البته در این سبک دکوراسیون آشپزخانه استفاده از تن آبی نیز مرسوم است. در ادامه می‌خواهیم با ایده‌های جالب و جذاب برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای بیشتر آشنا شویم.

اجرای دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدیترانه‌ای

اگر طراوت سبک مدیترانه‌ای را دوست دارید و تمایل به اجرای این سبک دکوراسیون در آشپزخانه خود دارید ما را تا انتها همراهی نمایید. دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا مکان بسیار پرکاربرد در منزل می‌باشد.

بهره‌مندی از نور طبیعی زیاد در آشپزخانه مدیترانه‌ای

یکی از ویژگی‌های کلیدی سبک مدیترانه‌ای بهره‌مندی از نور طبیعی تا حد زیاد می‌باشد. در صورت تمایل برای اجرای دکوراسیون مدیترانه‌ای در آشپزخانه نور بیشتری در طول روز دریافت خواهید کرد. برای اجرای این سبک دکوراسیون در آشپزخانه باید آشپزخانه شما دارای روزنه‌ای به سوی بیرون با نور طبیعی زیاد باشد. پنجره‌های بزرگ و درب نیز بهتر است به یک باغ منتهی شود. در اجرای این سبک دکوراسیون آشپزخانه تماس مستقیم با طبیعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بهره‌مندی از نور طبیعی زیاد در آشپزخانه مدیترانه‌ای
وزنه‌ای به سوی بیرون با نور طبیعی زیاد

مهمترین ویژگی‌های دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای

ضربان قلب یک خانه مدیترانه‌ای را یک آشپزخانه گرم و دلپذیر تشکیل می‌دهد. از مهمترین ویژگی‌های این سبک دکوراسیون می‌توان به رنگ‌های اشباع شده، خطوط قوی و جزئیات حیرت‌انگیز اشاره کرد. از دیگر ویژگی‌های این سبک دکوراسیون در آشپزخانه می‌توان به توجه به نور خورشید، منظره زنده و نسیم ساحلی اشاره کرد.

استفاده از رنگ سفید از دیگر اصول دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای

از دیگر اصول اجرای سبک دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای استفاده از رنگ سفید می‌باشد. در اکثر آشپزخانه‌ها با این سبک دکوراسیون رنگ سفید به عنوان رنگ غالب مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این رنگ باعث ایجاد نور زیاد در فضای آشپزخانه خواهد شد. از آنجا که نور سفید گرما را جذب نمی‌کند به دلیل استفاده از آن آشپزخانه مدیترانه‌ای تقریبا خنک است. استفاده از این رنگ در آشپزخانه بسیار مناسب است. در هر دو سبک اسکاندیناوی و مدیترانه‌ای به منظور افزایش نور در فضای آشپزخانه از این رنگ استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت استفاده از این رنگ در آشپزخانه مدیترانه‌ای از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد.

اهمیت استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای

تنها رنگی که می‌توان در کنار رنگ سفید اصلی سبک مدیترانه‌ای از آن استفاده کرد، رنگ آبی است. سفید و آبی از رنگ‌های کلاسیک مناسب سبک مدیترانه‌ای هستند. با استفاده از این رنگ در آشپزخانه می‌توان دریا پر از نور را تداعی کرد. جالب است بدانید در برخی از آشپزخانه‌های مدیترانه‌ای نیز پنجره‌ها به رنگ آبی در می‌آیند. شما می‌توانید از رنگ آبی در کاشی‌ها یا مبلمان همچون چهارپایه موجود در آشپزخانه خود استفاده نمایید. البته دقت کنید که رنگ آبی در این سبک دکوراسیون آشپزخانه باید به عنوان رنگ فرعی در نظر گرفته شود.

اهمیت استفاده از رنگ‌های گرم و روغنی

از آنجا که رنگ‌آمیزی در آشپزخانه‌های مدیترانه‌ای از خورشید، دریا، فلور روشن، شاخ و برگ و دیگر عناصر نشات می‌گیرد. برای زنده کردن فضای آشپزخانه می‌توان از ترکیبی از رنگ‌های قرمز تند، زرد روشن، قرمز مایل به قهوه‌ای و آبی اقیانوسی استفاده کرد. امکان ترکیب این رنگ‌ها با یک بک اسپلش کاشی‌کاری شده و یا دیگر عناصر داخلی برای شما وجود دارد.

استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای

یکی از متریال های طبیعی که به صورت گسترده در بسیاری از وسایل دکوری مورد استفاده قرار می‌گیرد، چوب است. به طور کلی اکثر افراد استفاده از چوب طبیعی در منزل را دوست دارند. این متریال در دکوراسیون مدیترانه‌ای نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر دقت کنید مشاهده خواهید کرد که مبلمان چوبی در بسیاری از خانه‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه حتی شاهد خانه‌هایی هستیم که در آن‌ها از تیرآهن و سازه‌های چوبی استفاده شده است. با انتخاب این متریال طبیعی و استفاده از آن در کنار رنگ‌های سفید آبی ملایم می‌توان فضایی گرم و منحصربه‌فرد ایجاد کرد.

مبلمان چوبی مورد استفاده در این سبک دکوراسیون آشپزخانه اغلب از جنس سخت، محکم، دقیق و پیچ‌خورده هستند. کابینت و مبلمان مورد استفاده در این سبک دکوراسیون اغلب از چوب‌های گران‌قیمت تولید می‌شوند. رنگ‌آمیزی این مبلمان نیز عمیق با جزئیات تزیینی بازتاب داده می‌شود.

استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای
این سبک دکوراسیون اغلب از چوب‌های گران‌قیمت تولید می‌شوند

دیگر متریال طبیعی در دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای

برای ایجاد آشپزخانه مدیترانه‌ای می‌توان از مواد طبیعی استفاده کرد. چوب خیزران یکی از چوب‌هایی است که برای اجرای این سبک دکوراسیون در آشپزخانه گزینه مناسبی می‌باشد. شما می‌توانید از تعدادی گل در این آشپزخانه استفاده کنید. البته قالیچه و لامپ‌هایی باید برای این سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب شوند که هماهنگی لازم را با این سبک داشته باشند.

استفاده از گیاهان معطر در آشپزخانه مدیترانه‌ای

برای ایجاد فضای مدیترانه‌ای علاوه بر رنگ، بو نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. گیاهان معطر برای این سبک دکوراسیون آشپزخانه می‌توانند گزینه مناسبی باشند. با قرار دادن آن‌ها در گلدان حس فوق‌العاده‌ای را در آشپزخانه خود ایجاد نمایید.

استفاده از وسایل دکوری با الهام از دریا

به منظور اجرای سبک دکوراسیون آشپزخانه مدیترانه‌ای می‌توان از وسایل دکوری استفاده کرد که یادآور دریا باشند. شما می‌توانید یک نقاشی زیبا از دریا را در این آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید.

کاشی‌های مناسب برای این سبک دکوراسیون آشپزخانه

از کاشی‌های مناسب برای این سبک دکوراسیون آشپزخانه می‌توان به کاشی‌های نقاشی شده اشاره کرد. امکان استفاده از این کاشی‌ها در بخش کاشی‌کاری، ایجاد بک اسپلش، جزیره یا نقطه کانونی برای شما وجود دارد.

کاشی‌های مناسب برای این سبک دکوراسیون آشپزخانه
ایجاد حال و هوای مدیترانه‌ای را در آشپزخانه

کاشی‌های کف سالتیلو نیز گزینه مناسب دیگر برای این سبک دکوراسیون آشپزخانه هستند. با استفاده از این کاشی‌ها می‌توان حال و هوای مدیترانه‌ای را در آشپزخانه ایجاد کرد. از آجر نیز می‌توان در این سبک دکوراسیون به عنوان کفپوش استفاده کرد. در صورتی که کاشی‌ها در آشپزخانه شما باعث ایجاد حس سرما و سختی شده باشد توصیه می‌شود از فرش بادوام استفاده کنید تا طرح و رنگ کف آشپزخانه را تکمیل کند.

بافت دیوارها در آشپزخانه‌های مدیترانه‌ای

برای بافت دیوارها در این سبک دکوراسیون می‌توان از گچ کاری‌های زیبا استفاده کرد. همچنین توصیه می‌شود برای ایجاد بافت سطحی دیوار از دیوارپوش های گلی استفاده کنید.

در صورت رعایت تمام این موارد می‌توانید آشپزخانه خود را به سبک مدیترانه‌ای طراحی کنید. اگر در رابطه با این موضوع به مشاوره نیاز دارید می‌توانید با معماران متخصص و باتجربه مهراز طراحان به مشاوره بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =