ایده‌های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

سخت‌ترین و دلچسب ترین کاری که طراحان داخلی انجام می‌دهند، طراحی کافی شاپ می‌باشد. طراحی کافی شاپ باید بر اساس موقعیت جغرافیایی، سبک معماری، بودجه، نوع مشتری و هدف صاحب کافی شاپ انجام گیرد از این رو در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید نکات بسیار مهمی را در نظر گرفت.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

به طور معمول مشتریان برای تجربه لحظاتی لذت‌بخش و عالی به محیط کافی شاپ وارد می‌شوند. از این رو طراحی داخلی این مکان در جذب مشتری و بازگشت او از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه به بررسی اصول طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ خواهیم پرداخت.

ایجاد گوشه‌ای دنج در کافی شاپ

گوشه‌های دنج در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ به عنوان نقاط طلایی در نظر گرفته می‌شوند. گوشه‌های دنج ممکن است مختص به یک یا دو نفر باشند از این رو باید فضای آن به گونه‌ای در نظر گرفته شود که خلوت یک یا دو نفره را تشکیل دهد. همواره توصیه می‌شود این گوشه‌های دنج کافه را به دور از درب ورودی و شلوغی‌های موجود در کافه در نظر بگیرید.

ایجاد گوشه‌ای دنج در کافی شاپ
نقاط طلایی کافی شاپ

در نظر گرفتن فضای مناسب برای بازی و سرگرمی

طراحان داخلی همواره توصیه می‌کنند تا در کافی شاپ مکانی را برای انجام بازی‌های دسته‌جمعی یا دو نفره در نظر بگیرید. امروزه انجام بازی‌هایی همچون مافیا در کافی شاپ ها طرفداران بیشماری دارد. برای انجام این بازی می‌توان در کافی شاپ میز و صندلی‌های مخصوص در نظر بگیرید. بازی‌های دو یا چند نفره دیگر نیز از جذابیت منحصربه‌فرد خود برخوردار می‌باشند.

ایجاد کتابخانه‌ای جذاب در کافی شاپ

مطالعه کتاب در کافی شاپ حال و هوای مختص به خود را دارد. قرار دادن قفسه‌ای از برترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا می‌توانید یکی از روش‌های جذب مشتریان به کافی شاپ باشد. این کتاب‌ها ممکن است شیوه تفکر و جهان‌بینی را به مشتریان نمایش دهد. این امر در نهایت ممکن است باعث علاقه‌مندتر شدن مشتریان به کافی شاپ شما شود.

در نظر گرفتن لباس منحصربه‌فرد برای کارکنان

در صورت طراحی لباس فرم کافی شاپ مشتریان متوجه خواهند شد که کدام افراد به آن‌ها سرویس ارائه می‌دهند. برای لباس کارکنان رنگ‌هایی را انتخاب نمایید که با نام کافی شاپ شما مطابقت کامل داشته باشند. همچنین لباس‌های انتخابی باید شستشوی آسانی داشته باشند. این لباس فرم ممکن است تیشرت یا پیش‌بند باشد. امکان استفاده از نام برند روی لباس‌های کارکنان نیز برای شما وجود دارد.

طراحی منو کاربردی و راحت

پس از این که طراحی داخلی دکوراسیون کافی شاپ به اتمام رسید و تجهیزات مورد نیاز را برای آن خریداری نمودید، نوبت تهیه کردن منو فرا خواهد رسید. همواره توصیه می‌شود در منو کافی شاپ خود لیستی قرار دهید که با سبک و طراحی شما هماهنگی کامل داشته باشد. علاوه بر اسامی انواع نوشیدنی‌ها در کافی شاپ، طراحی منو نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

برای منو بهتر است یک طراحی خلاقانه انجام دهید و همچنین از رنگ‌های استفاده شده در فضای داخلی در منو خود نیز استفاده نمایید. برای جلب نظر مشتری می‌توان از فونت‌های جذاب و خاص استفاده کرد. در صورتی که انواع نوشیدنی‌ها و غذاها را از یکدیگر تفکیک نمایید مشتری راحت‌تر قادر به انتخاب خواهد بود. از تهیه منوهای طولانی خودداری نمایید. برای جذب مشتری بهتر است لیست کافی شاپ را کوتاه نموده اما کیفیت سفارشات را تا حد امکان افزایش دهید.

طراحی منو کاربردی و راحت
یک طراحی خلاقانه برای منو انجام دهید

برای نگهداری لیوان و ماگ ها فضای خلاقانه در نظر بگیرید

باید گفن برای نگهداری لیوان‌ها و ماگ ها می‌توان قفسه‌هایی را طراحی کرد که باعث افزایش جذابیت محیط کافی شاپ شما شوند. امکان استفاده از نگه‌دارنده‌ها و استندها نیز در کافی شاپ وجود دارد. این نگهدارنده ها و استندها به شما کمک خواهند کرد تا لیوان را به صورت معلق روی پیشخوان نگه دارید. با انتخاب لیوان‌ها و ماگ های رنگارنگ می‌توان جذابیت کافی شاپ را تا حد قابل‌توجهی افزایش داد.

انتخاب نام جذاب برای کافی شاپ

از مهمترین کارهایی که برای طراحی یک کافه باید انجام داد انتخاب نام مناسب برای آن می‌باشد. سعی کنید فونت، رنگ و مضمون نام انتخابی برای کافی شاپ شما با یکدیگر هماهنگی و مطابقت کامل داشته باشند. همچنین باید از آسان بودن خواندن آن اطمینان حاصل نمایید. از دیگر نکات مهم که هنگام انتخاب نام کافه باید در نظر گرفته شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- نام انتخابی شما باید جذاب باشد. همچنین نام انتخابی باید به نحوی باشد که مشتری به راحتی بتواند آن را به خاطر سپرده و تلفظ آن نیز باید کاملا ساده و راحت باشد.

2- مطمئن شوید که برای برجسته نمایش دادن نام کافی شاپ آن را بیش از حد پیچیده نکنید.

– نام و علامت تجاری کافی شاپ شما باید ارائه‌دهنده نمای کلی از کسب‌وکار شما باشد.

3- ابتدا دو یا سه کلمه کلیدی مشخص‌کننده برند خود را انتخاب نموده و سپس اجازه دهید تا تمام انتخاب‌های شما به این کلمات هدایت شوند.

4- این نکته را در نظر داشته باشید که چگونه مشتریان کافی شاپ شما را خواهند شناخت.

5- اسامی خلاقانه بیشتر در ذهن افراد باقی خواهند ماند. از این رو باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا با توجه به سبک نامی مرتبط را برای کافی شاپ خود انتخاب نمایید.

انتخاب نام جذاب برای کافی شاپ
نام انتخابی شما باید جذاب باشد

پخش موسیقی در کافی شاپ

باید گفت در صورت تمایل به استفاده از یک سیستم موسیقی خود قبل از نصب دیوارپوش ها باید سیم‌کشی را اجرا نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که موسیقی بخش مهمی از طراحی کافی شاپ را تشکیل می‌دهد. نوع موسیقی پخش شده اغلب مشتریان را به یک سمت خاص جذب خواهد کرد. کارکنان باید با این واقعیت کنار آیند که موسیقی برای سرگرمی آن‌ها نبوده بلکه برای لذت مشتری پخش می‌شود. پخش موسیقی راک بلند در کافی شاپ ممکن است تنها برای افرادی که از موسیقی راک بلند لذت می‌برند گزینه مناسبی باشد.

در صورتی که عده دیگر ممکن است از کافی شاپ به عنوان محل مطالعه استفاده نمایند. در این شرایط باید صدای پس‌زمینه‌ای پخش گردد تا قادر به ایجاد فضای مطلوب باشد. نوع موسیقی مناسب در صبح ممکن است با موسیقی ظهر یا اواخر شب تفاوت‌های قابل‌توجهی داشته باشد. همواره توصیه می‌شود موسیقی را انتخاب نمایید که با روحیه مشتری متناسب باشد. صدای موسیقی باید به اندازه کافی کم باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی به گفتگوی خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هفت =