سبک‌های کاربردی دکوراسیون داخلی برای فضای اداری

در این متن در مورد سبک شناسی در طراحی داخلی فضای اداری صحبت شده است. در ادامه به معرفی سبک‌های مختلفی که در چیدمان اداری کاربرد دارند، پرداختیم.

به کارگیری سبک‌های مختلف در طراحی داخلی فضای اداری

یکی از سوالات متداول در زمینه طراحی داخلی فضای اداری و سبک شناسی این است؛ که مدیران مجموعه باید چه نوع سبکی برای محیط کار خود انتخاب کنند؟ برای اینکه بهتر بتوانید به پاسخ آن دست پیدا کنید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید، کارمندان ساعات زیادی را روزانه در دفتر کار و یا ادارات سپری می‌کنند. با این توضیح می‌توانیم بگوییم که محل کار کارکنان، منزل دوم آنها محسوب می‌شود. بنابراین مدیران هر مجموعه باید در نظر داشته باشند که فضای کار مناسب بر بازدهی بهتر آن‌ها تاثیر مستقیم دارد.

همان‌طور که گفته شد، محیط کار می‌تواند همچون منزل دوم هر کارمندی باشد، بنابراین باید دارای فضایی آرام، با رنگ آمیزی مناسب، اکسسوری‌های مرتبط با محیط کار و از همه مهم‌تر که همه این موارد را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد؛ شناخت کافی نسبت به سبک‌های معماری و دکوراسیون داخلی و به کارگیری صحیح از سبک‌ها است. اگر در نظر دارید طراحی داخلی فضای اداری خود را به طراح و فردی متخصص بسپارید،

به کارگیری سبک‌های مختلف در طراحی داخلی فضای اداری
محیط کار می‌تواند همچون منزل دوم هر کارمندی باشد،

توجه

توجه داشته باشید که باید تمامی معیارها و نیازهای خود را برای ایجاد فضای مورد نظر اعلام کنید. این امر مهم به طراح کمک می‌کند تا در انتخاب مناسب‌ترین سبک برای فضای اداری شما بهتر عمل کند. اما اگر از آن دسته از افراد هستید که ترجیح می‌دهید خودتان شخصا بر همه امور نظارت کنید و تصمیم گیرنده نهایی خودتان هستید، باید شناخت درستی نسبت به سبک‌های معماری و دکوراسیون داخلی داشته باشید.

در برخی موارد نیز مدیران، خود دارای سلیقه‌ای مستقل و خلاق هستند و این امر باعث می‌شود تا جدا از انتخاب یکی از سبک‌های مدرن، کلاسیک و یا سایر آن‌ها، طرحی نو در محیط کار خود به وجود آورند؛ و با تلفیق چند سبک متفاوت انرژی بیشتری در محیط کار ایجاد کنند. به طور مثال دفتر کار شرکت گوگل برای کارمندان خود این شرایط را فراهم کرده است که هر زمان که نیاز داشتند، با توجه به امکانات فراوانی که در اختیارشان قرار دارد، با خلاقیت، فضایی پویا و متناسب با روحیات و خواسته هر فرد ایجاد نمایند.

وقتی صحبت از طراحی داخلی به میان می‌آید، برخی افراد تنها دو سبک مدرن و سبک کلاسیک به ذهنشان خطور می‌کند. در سال‌های اخیر، بسیاری از طراحان با استفاده از تلفیق و یا به کارگیری طرح‌های از یاد رفته، نوآوری ایجاد کرده‌اند و فضای دلنشینی در محیط اداری به وجود آورده‌اند.

معیارهای مهم برای انتخاب دقیق و درست یک سبک برای فضای اداری

از معیارهای مهم برای انتخاب دقیق و درست یک سبک برای فضای اداری، می‌توان به کاربری شرکت مورد نظر اشاره کرد؛ به طور مثال اگر صاحب کمپانی تولید فرش هستید، می‌توانید از طراحی اسلامی و مدرن در فضای اداری خود بهره‌مند شوید. از دیگر معیارهای مهم در انتخاب سبک مورد نظر برای فضای اداری می‌توان به متراژ فضای اداری اشاره کرد.

یک طراح باید بداند چه متراژی برای مانور بیشتر در طراحی داخلی فضای اداری در دست دارد، تا بر اساس آن تصمیمات لازم در نحوه نورپردازی، چیدمان اداری، محل قرارگیری میز رسپشن و یا میز منشی، کتابخانه، پارتیشن اداری، مبل اداری، اتاق مدیریت، اتاق انتظار و سایر موارد را بگیرد.

تامین بودجه کافی برای طراحی فضای اداری تعیین کننده میزان استفاده از امکانات موجود در طراحی دکوراسیون اداری است.

در نهایت باید تمامی خواسته‌های مدیران شرکت در طراحی فضای اداری مورد توجه قرار گرفته و به نیازهای آن پاسخ داده شود.

معیارهای مهم برای انتخاب دقیق و درست یک سبک برای فضای اداری
یک طراح باید بداند چه متراژی برای مانور بیشتر در طراحی داخلی فضای اداری در دست دارد

سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری مدرن

امروزه سبک دکوراسیون داخلی مدرن طرفداران بسیاری پیدا کرده است ، برای داشتن سبکی مدرن در دکوراسیون اداری خود شما باید از رنگ‌های روشن و خنثی به منظور ایجاد وسعت دید بیشتر در فضا استفاده کنید و همچنین از خط‌های افقی و یا عمودی در فضا استفاده بکنید و از لوازم و تزینات ساده و زیبا به منظور یونیک کردن دکوراسیون خود بهره ببرید .

سبک مینیمال در دکوراسیون اداری

بعضی شرکت‌ها علاقه بسیاری به استفاده کردن سبک مینیمال در فضای اداری خود دارند . در این نوع از دکوراسیون شما باید از استفاده از هرگونه لوازم و تزیینات اضافی دوری کنید و همچنین از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید و با استفاده از لوازمی با رنگ‌های متضاد از بی روح شدن محیط جلوگیری کنید .

سبک صنعتی در دکوراسیون اداری

دکوراسیون‌های صنعتی از پر طرفدارترین سبک‌های طراحی دکوراسیون‌های داخلی می‌باشند. این سبک از طراحی‌ها از زمان انقلاب صنعتی اروپا حضور گسترده‌ای را در میان طراحان دکوراتیو کاران تجربه کرده است . برای داشتن طراحی‌های صنعتی باید از لوازمی بزرگ و حجیم با رنگ‌های تند استفاده کرد .

سبک دکوراسیون اداری ساحلی

برای داشتن محیطی شاد و جذاب می‌توان به با استفاده از نور و رنگ محیطی پر آرامش را ایجاد کرد که با تماشای آن دریا و ساحل و آرامش آن را بازسازی کرد و مخاطب القا کرد و با اینکه این برای اینکار از رنگ آبی و سبز بهره‌گیری می‌شود اما حس نشاط و گرمی را به خوبی در محیط پراکنده می‌کند.

سبک دکوراسیون اداری ساحلی
برای داشتن محیطی شاد و جذاب می‌توان به با استفاده از نور و رنگ محیطی پر آرامش را ایجاد کرد

سبک فرانسوی در دکوراسیون اداری

علاقه به استفاده از چوب در میان طراحان دکوراسیون از دیرباز تاکنون وجود داشته است و همیشه استفاده از عناصر طبیعی همانند موارد زیر طرفداران خاص خود را دارد :

  • سنگ
  • چوب
  • آجر

موارد ذکر شده جزیی جدایی ناپذیر از سبک فرانسوی می‌باشد شما باید توجه داشته باشید که استفاده از رنگ تند و گرم و همچنین کوسن‌های کوچک و زیاد به منظور داشتن محیطی سرشار از آرامش از لازمه طرح فرانسوی می‌باشد .

سبک اسلامی در دکوراسیون اداریاین سبک از طراحی همانطور که از نامش پیداست سبکی است مبنی بر معماری‌های اسلامی که نه تنها در کشور‌های مسلمان بلکه در تمامی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد که جلوه بسیار زیبایی را بر محیط کاری شما می‌بخشد در این سبک طراحی از المان‌های معماری اسلامی وام گرفته می‌شود و از طاق‌ها و رواق‌ها و همچنین رنگ‌های فیروزه‌ای و زرد استفاده می‌شود . همچنین لازم است که بدانید تلفیق این سبک با سبک مدرن طراحی ، جلوه‌ای بی نظیر را به محیط کاری شما می‌بخشد .

سبک روستیک در دکوراسیون اداری

سبکی است بسیار شلوغ و همراه با جزئیات گاها زشت و زمخت که در آتلیه ها و جاهای خیلی خاص مورد استفاده قرار می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =