طراحی داخلی صنعتی چیست؟

سبک طراحی داخلی صنعتی همان طور که از نامش پیداست، الهام گرفته از سبک‌های دوره انقلاب صنعتی اروپا و خانه‌های شهری قرن های 17 و  18میلادی اروپا است. در بسیاری از دکوراسیون‌های طراحی شده با این سبک دکور شاهد عناصری هستیم که حس ناتمام بودن طرح را به ما القا می‌کنند. برای مثال در این سبک ممکن است شاهد استفاده از آجر و یا چوب در ظاهر دکوراسیون باشیم. یک خانه طراحی شده با سبک دکوراسیون صنعتی را می‌توان نسخه بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی نیز دانست. مبلمان چرم در آن دوره از تاریخ اروپا طرفداران بی‌شماری در بین اشراف و کارخانه‌داران داشت و به همین دلیل به یکی از عناصر جدایی‌ناپذیر دکوراسیون صنعتی تبدیل شده است. به علاوه، استفاده از جعبه‌های پرینت دار به عنوان عناصر دکوراسیون، بیش از همه حس نوستالژیک باز شدن کارخانه‌های متعدد در اروپا را بازسازی می‌کند.

طراحی داخلی صنعتی چیست؟

طراحی داخلی صنعتی مربوط به نمایش مصالح ساختمانی است که بسیاری از افراد سعی در پنهان کردن آن دارند. این نوع طراحی در مورد افزودن ظاهری خام و ناتمام به خانه‌های متفکرانه طراحی شده است. این طراحی  در مورد انتخاب قطعاتی است که به همان اندازه مربوط به عملکرد هستند. طراحی داخلی صنعتی در آپارتمان‌های قدیمی و شیروانی دار، خانه‌های مدرن و فضاهای تجاری در سراسر جهان استفاده می‌شود و رنگ‌های خنثی، اشیا سودمند و قابل استفاده و سطوح چوب و فلز را به نمایش می‌گذارد.

نتیجه: یک “ظاهر انبار مانند” که یک احساس واقعی صنعتی را با طیف وسیعی از سبک‌های دیگر، از خاکی گرفته تا جلا دار ترکیب می‌کند. این نگاه فقط برای فضاهای “ناتمام” نیست. در واقع، بسیاری از علاقه مندان به طراحی که فضای داخلی مجلل را دوست دارند، از طریق ویژگی‌هایی مانند سطوح فولاد ضد زنگ، وسایل روشنایی فلزی و مبلمان چرم، سبک طراحی داخلی صنعتی را در خانه‌های خود گنجانده اند. در این مقاله ما به صورت خلاصه در مورد ویژگی‌های منحصر به فرد طراحی داخلی صنعتی و مزایای استفاده از آن در خانه صحبت می‌کنیم.

طراحی صنعتی داخلی

خصوصیات اصلی طراحی داخلی صنعتی

1. لوله‌ها و مجاری در معرض دید

یکی از عناصر مهم طراحی داخلی صنعتی وجود ویژگی‌هایی است که افراد معمولاً آن‌ها را امتحان می‌کنند و پنهان می‌کنند مانند لوله‌ها و کانال‌ها. شما می‌توانید تصور کنید که وقتی مفهوم آپارتمان‌های قدیمی شروع به محبوبیت کرد، این یک استراتژی آزادی بخش بود! تبدیل فضاهای صنعتی سابق (مانند کارخانه‌ها) به زندگی مسکونی ممکن است یک چالش باشد، اما گذاشتن چند عنصر خام در معرض هدف اصلی ساختمان‌ها را به ساکنان یادآوری می‌کند و ساخت و سازهای بعدی را از بین می‌برد. آنچه ممکن است به عنوان یک ضرورت شروع شود، به یک سبک مورد پسند تبدیل شد و بسیاری از علاقه مندان به طراحی اکنون به طور خاص این نگاه “ناتمام” را جستجو می‌کنند.

لوله‌های در معرض دید نیز می‌توانند یک انتخاب افسانه ای برای فضاهای کاملاً سفید باشند، زیرا روشنایی دیوارها و سقف در تضاد زیادی با فلز لوله کشی است. علاوه بر لوله‌ها و مجاری فلزی، وجود فلز روی دیوارها و درها یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی طراحی داخلی صنعتی است . افرادی که به دنبال ظاهر صنعتی هستند حتی ممکن است مفهوم لوله‌های در معرض دید را از طریق مبلمان پیدا کنند. به عنوان مثال، این سیستم قفسه دریایی در نیکل جلا از Restoration Hardware دارای براکت ها و لوله‌های فلزی است که در نیکل جلا به پایان رسیده اند. این قطعه با الهام از لوله‌هایی که گلوله‌های کشتی ها را بغل می‌کنند ، یک احساس واقعی صنعتی دارد.

2. سطوح چوبی و فلزی به طراحی داخلی صنعتی افزوده می‌شود

انبوهی از سطوح چوبی و فلزی را می توان در فضای داخلی به سبک داخلی صنعتی یافت. جای تعجب نیست که رنگ‌های خاکی و رنگ‌های خنثی گزینه های محبوب برای رنگ این فضاها هستند. در این طراحی مقدار زیادی فلز را در سقف، پلکان و پنجره مشاهده می‌کنیم. همچنین به استفاده از پانل های چوبی در سقف باید توجه داشته باشید.

طراحی صنعتی

یک میز چوبی که با صندلی های فلزی ست شده است. لوله‌ها و مجاری در معرض دید آشپزخانه ای با پیشخوان های ضدزنگ. این عناصر صنعتی با هم ترکیب می شوند و خانه مدرن شیکی را در زیر ایجاد می‌کنند. در موارد دیگر از این نوع طراحی محل اقامت، یک هود ماشین کاری شده، کمد های ضد زنگ سفارشی و لوله‌های در معرض دید مشاهده می‌کنیم که در کنار هم احساس آشپزخانه تجاری را ایجاد می‌کنند.

این رویکرد شیک همچنین به صورت غیر قابل انکاری کاربردی است. در طراحی داخلی صنعتی ما اغلب می بینیم که فلز و چوب در قطعات صنعتی یکسان گنجانده شده است، همانطور که در جزیره آشپزخانه نشان داده شده و در زیر قفسه بندی شده است. علاقه مندان به طراحی داخلی صنعتی معمولاً با استفاده از رنگ‌هایی مانند خاکستری به دنبال احساس فلزی می روند. تن های خاکستری در یک حمام به سبک طراحی صنعتی قابل مشاهده است.

3. مبلمان و لوازم جانبی قدیمی، دکوراسیون صنعتی را کامل می‌کند

بگذارید کمی هم در مورد مبلمان صحبت کنیم. ما می دانیم که طراحی داخلی صنعتی برای فضای داخلی شامل استفاده از فلز و چوب است. دقیقاً این مواد هستند که با هم ترکیب می شوند و تعداد زیادی از مبلمان به سبک صنعتی را ایجاد می‌کنند. بسیاری از آن‌ها واقعا دارای جزئیات بسیار زیادی هستند، در حالی که دیگران از قطعات قدیمی کارخانه و آزمایشگاه الهام گرفته شده اند. توجه داشته باشید که چارپایه های صنعتی در آشپزخانه کاملاً متناسب با فضا هستند.

علاوه بر مبلمان چرم، وسایل روشنایی عتیقه در خانه‌های صنعتی ظاهر می شوند، و به دلیل آویزان شدن از سقف به سبک قرون وسطی، حال و هوای بسیار دلنشین و نوستالژی به خانه می دهند.

طراحی داخلی

همانطور که می بینید، سبک طراحی داخلی صنعتی اشکال مختلفی دارد. این سبک چوب، فلز، فضاهای باز، رنگ‌های خنثی و اشیا قدیمی سودمند را با هم ترکیب می‌کند تا ظاهری ناتمام و خام ایجاد کند. از لوله کشی در معرض دید در سقف و دیوارها گرفته تا مبلمان و ابزار چوبی و فلزی، روش های زیادی وجود دارد که می‌توانید ظاهر صنعتی را در خانه به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =