کدام کفپوش برای سرویس بهداشتی مناسب است؟

کفپوش های سرویس بهداشتی به طور معمول در معرض آب، رطوبت، چربی، مواد آرایشی و بهداشتی قرار دارند از این رو دوام و بهداشت آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با این وجود، این موضوع به معنای بی اهمیت بودن سبک و طراحی سرویس بهداشتی و کفپوش های آن نمی باشد.

کفپوش مناسب برای سرویس بهداشتی

در ادامه قصد داریم بررسی کنیم که چگونه می توان بهترین و باکیفیت ترین کفپوش را تهیه کرد تا سرویس بهداشتی شما ظاهری زیبا و خاص پیدا کند.

کفپوش مناسب برای سرویس بهداشتی
بهترین و باکیفیت ترین کفپوش

کفپوش‌های بتنی کفپوشی مناسب برای سرویس بهداشتی

یکی از موادی که وظایف مختلفی را در سرویس بهداشتی به عهده دارد کفپوش بتنی می باشد. این ماده در سرویس بهداشتی نقش ماده ای سطحی و سازه ای را ایفا می کند. ساده سازی سیستمی پیچیده در کفپوش ها به ماده ای مشخص امری هوشمندانه، کارآمد و مقرون به صرفه است. از طریق مصالح دانه ای همچون شیشه، چینی، نرمه خاکستر به بتنی سبز و دوستدار طبیعت دست خواهید یافت. برای از بین رفتن اثر سرد بتن در سرویس های بهداشتی به طور معمول در فضای بیرون از منطقه دوش گرفتن می توان از چوب های باریک استفاده کرد.

کفپوش سنگ ریزه ای

در صورت استفاده از سنگ های نرم در سرویس بهداشتی خستگی پاهای شما رفع خواهد شد و سرویس بهداشتی شما جلوه ای خاص و زیبا پیدا خواهد کرد. هرچند بسیاری از این نوع کفپوش ها از معادن استخراج می گردند اما امروزه نسخه های شیشه ای 100% بازیافتی کفپوش های سنگ ریزه ای تولید شده که به سرویس بهداشتی شما حس و حال خاصی می بخشند. این نوع کفپوش ها به محیط زیست هیچگونه آسیبی وارد نمی کنند.

کفپوش‌های موزائیک مرمری گزینه ای مناسب برای سرویس بهداشتی

سنگ دانه های مرمری که به صورن یکجا یا پیش ساخته تولید می شوند موزائیک مرمری نامیده می شوند. این سنگدانه ها به طور معمول برای این که صاف هموار پیدا کنند ساب زده می شوند. ظاهر این موزائیک ها خاص و زیبا است و از دوام و ماندگاری نسبتا بالایی برخوردار هستند. سطح آن ها نیز کاملا نفوذناپذیر می باشد. این نوع کفپوش سرویس بهداشتی به طور معمول برای سرویس بهداشتی هایی مناسب می باشد که مساحت زیادی ندارند.

کفپوش لینولئومی گزینه ای مناسب برای سرویس بهداشتی

به طور معمول لینولئوم با وینیل های ورقه ای اشتباه گرفته می شود در حالی که شباهت و مشترکات این دو ماده بسیار اندک است. لینولئوم واقعی به طور معمول با استفاده از مواد و مصالح طبیعی همچون روغن برزک تولید شده و به طور ذاتی به عنوان ماده ای ضدمیکروب و کثیفی شناخته می شود. از این رو در مقابل کپک زدگی و قارچ که در فضای سرویس بهداشتی وجود دارند از مقاومت نسبتا مطلوبی برخوردار می باشد. از مهمترین ویژگی های این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ضد خش

2- ضد آب

3- ضد آتش

مقاومت و ماندگاری نسبتا بالای این محصول باعث شده تا به عنوان کفپوش چهل ساله شناخته شود.

این محصول به صورت ورقه ای، کاشی و تخته ای وجود دارد. در صورت عدم تمایل برای استفاده از این ماده در طرح های مختلف توصیه می کنیم از نوع ورقه ای آن استفاده کنید زیرا در این حالت بین ورقه ها مفاصل کمتری ایجاد شده و کفپوش شما حالتی زیبا و یکدست پیدا خواهد کرد. تنها در صورت استفاده از چسب های مخصوص اطمینان پیدا خواهید کرد که در این مواد هیچگونه حلال قوی وجود ندارد و روی برچسب آن ها واژه no-VOC حک شده است.

کفپوش لینولئومی گزینه ای مناسب برای سرویس بهداشتی
مقاومت و ماندگاری کفپوش‌لینولئومی بالا است

کاشی‌های شیشه ای بازیافتی گزینه ای دیگر برای کفپوش های سرویس بهداشتی

از دیگر کفپوش های مناسب برای سرویس بهداشتی می توان به کاشی شیشه ای بازیافتی با کیفیت جواهرگونه و رنگ های فوق العاده زیاد آن اشاره کرد. استفاده از این نوع کفپوش در سرویس بهداشتی حس و حال زیبا و فوق العاده متفاوت در افراد ایجاد خواهد کرد. در تمامی این کفپوش ها به طور معمول از مواد بازیافتی استفاده می شود. این مقدار چیزی حدود 30 تا 97% مواد سازنده کاشی را تشکیل می دهد.

کاشی‌های سرامیکی کفپوش مناسب دیگر برای سرویس بهداشتی

به طور معمول کاشی های سرامیکی از مواد بازیافتی تولید می شوند. از این رو به عنوان مواد دوستدار محیط زیست شناخته می شوند. به عنوان مثال برخی از این کفپوش ها از 21% مواد بازیافتی تولید می شوند. این مواد بازیافتی به طور معمول شامل سرامیک های مازاد در خاک های رسی و ظروف گلی هستند. قیمت این نوع کفپوش چندان زیاد نیست و طرح ها و رنگ های آن از تنوع بسیار بالایی برخوردار است.

کفپوش‌های چوب پنبه ای

از دیگر موادی که دوستدار محیط زیست می باشد می توان به چوب پنبه اشاره کرد. این ماده تجدیدپذیر بوده از این رو مراقبت از آن بسیار ساده و راحت است. تولیدکنندگان این محصول در کشورهای پرتغال و اسپانیا هر 9 سال یک بار پوسته نازک درختان چوب پنبه را جدا می کنند و به صفحات بزرگ و دراز تبدیل می کنند. البته این کار به گونه ای انجام می گیرد که به درختان هیچ آسیبی وارد نمی شود.

برای این منظور در مرحله نخست بخش هایی از این پوسته ها که دارای مصارف مختلف هستند جدا می شوند و سپس اجزای مختلف در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در نهایت این پوسته ها به کفپوش ها و تابلوهای اعلانات تبدیل می شوند. نکته قابل ذکر در رابطه با این ماده این است که تمام بخش های آن مورد استفاده قرار گرفته و هیچ بخشی از آن دور ریخته نخواهد شد. کفپوش چوب پنبه ای به طور معمول با استفاده از یک آستری حاوی مقادیر اندک VOC ضد آب خواهد شد.

کفپوش چوب پنبه ای
مراقبت از کفپوش‌چوب پنبه‌ای بسیار ساده و راحت است

به این مواد در طول فرآیند تولید کفپوش های چوب پنبه ای ماده ای دیگر اضافه شده و در نهایت محصول نهایی به ماده ای دوستدار محیط زیست تبدیل خواهد شد. به افرادی که به محیط زیست اهمیت زیادی می دهند توصیه می کنیم برای سرویس بهداشتی خود از این ماده استفاده کنند.

کفپوش‌های چوبی

اکثر معماران و طراحان توصیه می کنند در حمام از کفپوش های چوبی استفاده نکنید. اما امکان استفاده از کفپوش های چوبی در بخش های مختلف منزل وجود دارد. سپس می توان استفاده از این کفپوش ها را تا حمام امتداد داد. در این صورت منزل ظاهری یکدست و یکپارچه پیدا خواهد کرد. در صورت درزگیری و آب بندی کفپوش های چوبی با دقت بالا دیگر نیازی به مراقبت از آن ها در سرویس های بهداشتی نخواهید داشت و به راحتی و با خیال راحت می توان از کفپوش چوبی در سرویس بهداشتی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =